Przejdź do treści

Linea – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Linea

Linea, łacińskie słowo oznaczające linię kojarzony nam się z piękną sylwetką ciała. Niestety, otyłość, plaga wysoko rozwiniętych społeczeństw zagraża nam coraz bardziej. Przejadanie się, brak ruchu i stres sprawiają, że zbędne kilogramy stają się naszym udziałem częściej niż kiedykolwiek. Otyłość sama w sobie groźna nie jest, choć może powodować dyskomfort psychiczny. Natomiast konsekwencje,, jakie niesie ze sobą mogą okazać się zgubne. Złowrogie słowa jak: zawał, cukrzyca czy udar, jeśli staną się naszym udziałem, mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Na szczęście w walce z otyłością nie jesteśmy osamotnieni, mamy do dyspozycji Linea, który pomoże nam rozwiązać wiele problemów.

Efekty Linea

Linea opinieEfektem działania Linea jest wspomaganie odchudzania przez regulację przemiany materii i zapobieganie napadom łaknienia. Skutki działania Linea nie są widoczne od razu, pierwszych widocznych zmian możemy spodziewać się po 2 tygodniach.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 09.04.2024

 

Skład Linea

 • Wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Mate) 400 mg – zawiera witaminy: A, B1, B2, C, E, PP i H, a także mikroelementy takie jak: magnez, fosfor, potas, mangan, cynk, miedź, chrom i krzem. Jest źródłem kofeiny, teobrominy i teofiliny. Właśnie dzięki zawartości kofeiny wpływa na usprawnienie procesów trawienia oraz przyspieszenie metabolizmu. Dzięki zawartości polifenoli skutecznie chroni organizm przed nadmierną aktywnością wolnych rodników. Skutecznie chroni również DNA przed oksydacją i niweluje jego uszkodzenia. Skutecznie zapobiega miażdżycy, obniżając poziom cholesterolu. Ponadto jest cenną pomocą dla układu nerwowego, wyjątkowo skutecznie łagodzi wszelkie napięcia, zmniejszając uczucie stresu i jego konsekwencje. Ma pozytywny wpływ na układ krążenia. Jest także źródłem saponin, które opóźniają wchłanianie tłuszczów. Skutecznie usuwa nadmiar wody z organizmu, przyczyniając się do redukcji cellulitu.
 • Wyciąg z liści zielonej herbaty 300 mg – jest źródłem cennych związków, głównie przeciwutleniaczy. Jednym z głównych i jednocześnie najbardziej zaawansowanych jest przeciwutleniacz galusan epigalokatechina (EGCG). Zawiera także składniki mineralne jak: magnez, wapń, żelazo, krzem, jod, fluor, miedź i mangan. Ekstrakt wspomaga metabolizm tłuszczów, przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Wspomaga trawienie. Działając moczopędnie, przyspiesza usuwanie z organizmu nadmiaru wody i szkodliwych produktów spalania materii. Przyczynia się do zwiększenia wydatkowania energii. Hamuje proces odkładania tłuszczu. Katechiny, która zawiera wyciąg, wykazują działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i antyneurodegeneracyjne. Kofeina wspiera redukcję zmęczenia oraz wykazuje wpływ pobudzający. Natomiast teofilina rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi i transport substancji odżywczych.
 • Wyciąg z gorzkiej pomarańczy (6% p-synefryny) 100 mg – główną substancją czynną zawartą w tej wyciągu jest p-synefryny, posiadająca działanie zbliżone do kofeiny i efedryny. Synefryna odpowiada za wielokierunkowe działanie farmakologiczne. Łączy się z receptorami adrenergicznymi, w ten sposób pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia, a także zwiększa tempo metabolizmu. Przez pobudzenie receptorów w tkance tłuszczowej zwiększony zostaje proces lipolizy, czyli rozkładu tłuszczów i termogenezy. Dzięki temu następuje przyspieszone spalanie tłuszczu. Przyspieszony zostaje także proces redukcji wagi. Synefryna wpływa także na zmniejszenie apetytu. Ekstrakt wykazuje ponadto działanie antyseptyczne, przeciwutleniające, przeciwskurczowe, aromatyzujące, wspomagające trawienie, uspokajające i tonizujące. Wykazuje znikome ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.
 • Wyciąg z ostryżu długiego 400 mg – popularną kurkuma. Wyciąg z niej wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, neuroprotekcyjne, antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, chemoprewencyjne. Wyciąg wspomaga ochronę wątroby, jest surowcem żółciopędnym, zwiększa produkcję żółci w wątrobie i pobudza wydzielanie żółci przez pęcherzyk żółciowy. Wspiera procesy trawienia tłuszczów, wspomaga kontrolę masy ciała. Działa przeciwmiażdżycowo, hamuje agregację płytek krwi i obniża ciśnienie krwi.
 • Chrom 40 µg – organiczny pierwiastek chemiczny, zaliczany jest do metali. W organizmie ludzkim występuje w niedużej ilości, ale bierze udział w wielu procesach niezbędnych dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zapobiega odkładaniu się tłuszczu w tkankach. Obniża frakcję „złego” cholesterolu LDL, a podwyższa cholesterolu HDL, co przeciwdziała miażdżycy, chorobom serca, a także zawałom i udarom mózgu. Przyspieszając metabolizm glukozy, wspomaga redukcję masy ciała.

substancja wypełniająca:

 • celuloza – celuloza jest związkiem organicznym, który jest składnikiem budulcowym komórek roślin wyższych. Ze względu na swoje właściwości, wykorzystywana jest jako środek przeciwzbrylający, stabilizator, emulgator, oraz środek żelujący.
 • sól sodowa karboksymetylocelulozy – polimer, półsyntetyczna pochodna celulozy otrzymywana przez przyłączenie do jednej z reszt hydroksylowych glukopiranozy grupy karboksymetylowej. Dodawana do leków jako środek zagęszczający, stabilizujący, emulujący i wypełniający.

substancja glazurująca:

 • hydroksypropylometyloceluloza – organiczny związek chemiczny, pochodna celulozy, jest ona otrzymywana w wyniku alkilowania celulozy grupami metylowymi i 2-hydroksypropylowymi. Jest jedną z substancji pomocniczych, która służy uformowaniu postaci leku i nie wykazuje własnego działania leczniczego.
 • sole magnezowe kwasów tłuszczowych – ze względu na właściwości wiążące używane do formowania tabletek. Jako środek poślizgowy ułatwia połykanie. W produkcji leku zapobiega przywieraniu składników do urządzeń mechanicznych.
 • hydroksypropyloceluloza – jest eterem celulozy, w którym ugrupowania hydroksylowe są podstawione jednostkami hydroksypropylowymi. W przemyśle farmaceutycznym znajduje zastosowanie ze względu na swoją biokompatybilność i dobrą rozpuszczalność w wodzie. Wykorzystywana jest jako substancja emulgująca, przeciwzbrylająca, stabilizująca, zagęszczająca i wypełniająca.
 • wosk pszczeli – wosk stosowany jest do produkcji leków o przedłużonym działaniu. Przyczynia się do zwiększenia gęstości, lepkości oraz wchłanialności leków.
 • wosk carnauba – wosk carnauba jest naturalnym składnikiem, który pozyskuje się z pąków liściowych i liści brazylijskiej palmy woskowej. Składnikami wosku carnauba są estry, hydroksyestry wyższych kwasów tłuszczowych i wyższych alkoholi. W przemyśle farmaceutycznym stosowany jako element wiążący substancje czynne, przez co umożliwia stworzenie łatwych do połknięcia tabletek.

substancja przecwzbrylająca:

 • dwutlenek krzemu – dwutlenek krzemu, znany również jako krzemionka. Występuje on nawet naturalnie w tkankach ludzkiego ciała, choć nie jest jasne, jaką rolę odgrywa. W lekach używany jest jako wypełniacz w produkcji tabletek, gdzie ma zastosowanie jako substancja przeciwzbrylająca, zapobiegająca zlepianiu się ze sobą cząsteczek. Bywa stosowany także jako suplementy diety wspomagający detoksykację organizmu.
 • dwutlenek tytanu – barwie białej ma szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym głównie ze względu na działanie wybielające. Nadaje białą barwę kapsułkom leków.
 • żółcień chinolinowa – żółcień chinolinowa jest żółtym barwnikiem zaliczanym do związków organicznych. Ma formę zielono-żółtego proszku. W swojej strukturze zawiera ugrupowanie nazywane grupą chinolinową. Ma zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. U dzieci może wywoływać nadpobudliwość.
 • żółcień pomarańczowa – żółcień pomarańczowa jest organicznym związkiem chemicznym, syntetycznym barwinkiem azowym. Związek zakazany w wielu krajach, w Polsce stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Stosowanie Linea

Dorośli powinni stosować 1 tabletkę 2 razy na dobę. Linea stosować doustnie, połykając w całości i popijając wodą. Bez konsultacji z lekarzem nie wolno zmieniać dawki. Nie zwiększy to skuteczności działania, a może zaszkodzić zdrowiu.

Skutki uboczne Linea

Linea jest nowoczesnym suplementem diety opartym na unikalnej recepturze, która stosuje Składniki naturalne, bądź wyciągi otrzymywane drogą naturalną. Aby zostać dopuszczonym do handlu, przeszedł wszystkie konieczne badania i posiada wymagane atesty. W związku z tym jest lekiem bezpiecznym, nie wywołującym skutków ubocznych. Wyjątek może stanowić uczulenie na jakiekolwiek że składników.

Przechowywanie Linea

Linea należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Niedopuszczalne jest trzymanie leku „luzem” lub przesypywanie do opakowań innych leków. Chronić przed światłem słonecznym, wilgocią, zbyt wysoką lub niską temperaturą. Zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Nie używać po okresie ważności umieszczonym na pudełku. Ostatni dzień przydatności to ostatni dzień podanego miesiąca. W trosce o środowisko przeterminowanego leku nie wolno wyrzucać do domowego śmietnika. Opakowanie z lekiem przeterminowanym należy zanieść do apteki i umieścić w przeznaczonym do tego celu pojemniku.

Środki ostrożności Linea

W przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku kurację należy przerwać, a ewentualną kontynuację skonsultować z lekarzem. Nie powinno się stosować Linea w ciąży i okresie karmienia piersią. W przypadku planowania ciąży wymagana konsultacja z lekarzem. Należy zastosować kilka zasad bezpieczeństwa i skuteczności leku:

 • nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku
 • nie stosować jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • przestrzegać odpowiedniego sposobu żywienia i prawidłowego trybu życia.
 • przechowywać w temperaturze pokojowej
 • chronić od wilgoci i światła

Linea powinien być przechowywane w miejscach niedostępny dla małych dzieci i zwierząt domowych.

Opinie Linea

Na forach internetowych znajdziemy wiele opinii pacjentów stosujących Linea. Na ogół są bardzo dobre lub dobre. Użytkownicy chętnie dzielą się spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniami. Także specjaliści-dietetycy chętnie polecają lek. Ponieważ nie istnieje cudowny lek odchudzający, znajdziemy też posty pacjentów niezadowolonych. Kilka negatywnych opinii bierze się stąd, że pacjenci nie przestrzegali zaleceń zawartych w ulotce lub spodziewali się magicznych efektów w zbyt krótkim czasie.

Cena Linea

60 tabletek Linea 40+ kosztuje około 30 zł. Cena zależy od miejsca, gdzie kupujemy lek. W aptekach stacjonarnych może być nieco wyższa niż internetowych, ale w tych ostatnich musimy doliczyć koszty przesyłki. Kupujmy lek tylko ze sprawdzonych źródeł. Na stronach internetowych, typu Allegro czy Olx znajdziemy wiele ofert zakupu tegoż produktu, po znacznie lepszej cenie, niż w aptece. Nigdy jednak nie mamy pewności czy otrzymamy właściwy produkt. Zdrowiem nie warto ryzykować nigdy.

Gdzie kupić Linea?

Linea jest lekiem ogólnodostępnym, który można nabyć w każdej aptece. Warto skorzystać ze stron internetowych, które umożliwiają zakup, z wyborem odpowiadającej nam formy odbioru leku. Możemy zamówić dostawę do domu, wskazać paczkomat lub odebrać w wybranej aptece. Przedstawione wyżej dane produktu Linea oparte zostały na zewnętrznych źródłach dostępnych na forum oraz blogach i portalach społecznościowych a także na stronach ofertowych producenta. Więcej danych na ten temat można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/basics/weightloss-basics/hlv-20049483 oraz na https://www.cdc.gov/healthyweight/losing_weight/index.html pod którym opublikowano inne szczegóły w tym właściwości i badania.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

1 komentarz do “Linea – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?”

 1. Jest ktoś w stanie opublikować aktualne opinie na tym forum odnośnie tego produktu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *