Przejdź do treści

Calominal NIE KUPUJ przed przeczytaniem recenzji! Prawdziwe Opinie

Calominal - opinie

Suplement diety na odchudzanie Calominal zdobył popularność ze względu na szeroką kampanię reklamową. Szybko jednak okazało się, że to, co tak bardzo zachwalane było w spotach telewizyjnych, gazetach i na portalach internetowych, nie do końca wykazuje obiecane działanie. Pomimo tego, że w sieci znajdziemy dużą ilość opinii o Calominal, spora ich liczba ma negatywny wydźwięk.

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się suplementowi na odchudzanie Calominal, aby przybliżyć naszym czytelnikom ten produkt i pomóc im podjąć decyzję, czy jest on warty zainwestowania pieniędzy. W tym artykule przedstawimy opinie o Calominalu, wyjaśnimy, jaki ma skład i jak działa oraz czy warto produkt kupić i jakie są dla niego skuteczne alternatywy.

Calominal to suplement diety, którego głównymi zadaniami mają być:

 • szybka redukcja tkanki tłuszczowej;
 • łatwiejsza kontrola masy ciała;
 • likwidacja nadwagi.

CalominalProducent obiecuje, że w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, zawarte w Calominalu składniki pomogą szybko i skutecznie schudnąć. Suplement ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na rynku, ponieważ w jego promocję włożono sporo pieniędzy. Jednak osoby, które miały okazję wypróbować ten produkt, nie zawsze są zadowolone. Analizując dostępne w sieci informacje na temat preparatu, zauważyliśmy, że jego skuteczność nie jest wcale tak dobra, jak możemy to zobaczyć w reklamach.

Spis treści

Opinie Calominal

Calominal to popularny suplement diety na odchudzanie, nic więc dziwnego, że opinii o produkcie jest sporo. Jednak, pomimo reklam, wcale nie tak łatwo natrafić na pozytywne komentarze. Każdego dnia do sieci trafiają głosy, mówiące o słabej skuteczności preparatu oraz o tym, że nie spełnia on obietnic, jakie dawał producent.

Z naszej analizy wynika, iż wielu użytkowników jest rozczarowanych działaniem Calominalu, ponieważ suplement nie działa w taki sposób, jak jest reklamowany. W telewizji możemy zobaczyć spot, w którym ekspert opowiada o tym, jak to Calominal błyskawicznie spala tkankę tłuszczową. Niestety tak złotego środka na odchudzanie jeszcze nie wynaleziono, a Calominal, choć zawiera substancje, które w pewien sposób mogą wspomóc procesy odchudzania, nie zadziała bez odpowiedniej diety oraz stosownej dawki aktywności fizycznej. Co więcej, na rynku znajduje się wiele suplementów na odchudzanie, które charakteryzują się składem lepszym i skuteczniejszym od Calominalu i być może to właśnie na nie warto zwrócić uwagę.

Opinie o suplemencie na odchudzanie Calominal znajdują się na różnego rodzaju blogach tematycznych, forach dyskusyjnych, czy serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Oczywiście wśród komentarzy znajdziemy zarówno głosy pozytywne, jak i negatywne, jednak rosnąca ilość tych drugich świadczy o tym, że być może suplement ten nie jest tak wart uwagi, jak starają się nam to wmówić pojawiające się wszędzie reklamy.

Czy istnieje skuteczna alternatywa Citro Slim?

Suplement diety na odchudzanie Calominal jest tak szeroko rozreklamowany, że wielu osobom wydaje się, iż nie ma nic lepszego. Tymczasem nie jest to prawdą. Na rynku suplementów znajdziemy mnóstwo produktów o podobnym, a nawet lepszym składzie i skuteczniejszym działaniu. Wystarczy spojrzeć na rzetelne rankingi suplementów na odchudzanie, aby zauważyć, że Calominal wcale nie znajduje się w czołówce.

Co więc wybrać? Jeżeli interesuje nas coś skutecznego, z naturalnym składem, niepowodującego skutków ubocznych, być może warto zainteresować się znajdującym się na czele rankingów suplementem Reduslim, charakteryzującym się dobrą ofertą producenta. Reduslim to produkt na odchudzanie w kapsułkach, który chwalony jest przez wielu użytkowników, a każdego dnia pojawiają się nowe pozytywne opinie na jego temat. Warto wiedzieć, że nie tylko to, co reklamują w telewizji, jest dostępne bez recepty, warto zainteresować się produktami alternatywnymi, które mogą zapewnić nam lepsze efekty zrzucania tkanki tłuszczowej.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 26.03.2024

 

Skład CitroSlim

Co znajdziemy w suplemencie diety Calominal? Receptura produktu jest stosunkowo prosta i zawiera w sobie niewielką ilość składników, co nie oznacza, iż są one skuteczne, zwłaszcza że nie zawsze jest podana ilość danego składnika.

Chitozan

Jest to substancja, której zadaniem jest utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Ma on także wykazywać zdolność wiązania dużych ilości lipidów. Uwaga, w składzie nie jest podana ilość zastosowanego chitozanu.

Poliwinylopirolidon

Jest to substancja, której zadaniem jest pomoc w skutecznym rozpuszczeniu tabletki.

Sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu)

Wykorzystana w suplemencie substancja pełni rolę zapobiegającą sklejaniu się tabletek w opakowaniu i podczas produkcji. Sam związek ten jest szkodliwy dla ludzkiego organizmu.

Dwutlenek krzemu

Nadaje tabletce odpowiednią twardość.

Celuloza

Wypełniacz tabletki.

Jak widać, skład Calominalu jest bardzo prosty, a jedyną substancją aktywną jest chitiozan, którego ilości w ulotce nie podano. Jest to alarmujące, ponieważ wszystko w nadmiarze szkodzi, a nie znając wykorzystanej dawki, tak naprawdę nie wiemy, czy chitozan został użyty w suplemencie w dawce zalecanej i skutecznej, czy też w nadmiarze, a być może jest go zbyt mało, przez co skuteczność tabletki nie jest wysoka.

Powyższą listę stworzyliśmy z powszechnie dostępnych w sieci i na stronie producenta danych. Jeżeli ktoś ma dodatkowe informacje, dotyczące tabletek na odchudzanie Calominal, zachęcamy do podzielenia się nimi w sekcji komentarzy pod artykułem.

Efekty Calominal

Calominal to kapsułki na odchudzanie, które mają obniżać poziom cholesterolu oraz ograniczać odkładanie się komórek tłuszczowych w tkankach. Efektem powinna być systematyczna utrata masy ciała. Przeglądając opinie o Calominal, można bardzo szybko zauważyć, że jeżeli chodzi o skuteczność preparatu, rzadko jest ona taka, jak oczekiwano. Niezależnie od tego, co mówią reklamy, stosowanie kapsułek Calominal nie zapewni cudownych rezultatów. Według opinii użytkowników, bez wdrożenia zbilansowanej diety oraz systematycznej aktywności fizycznej, nie ma specjalnych szans na schudnięcie, zażywając preparat.

Choć producent o tym informuje, oglądanie reklam może być mylne, gdyż spoty pozwalają nam twierdzić, iż Calominal to kapsułki, które same w sobie zdziałają cuda. Tymczasem mogą one w jakiś sposób wspomóc procesy odchudzania, ale tylko wtedy, gdy połączymy je ze zmianą złych nawyków na lepsze.

Opinie o preparacie dostępne w sieci, różnią się. Można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne głosy, jednak naprawdę niewiele komentujących twierdzi, że produkt pomógł im schudnąć spore ilości kilogramów bez żadnych starań. Jeżeli takie głosy się pojawiają, zapewne są to opłacane opinie, które mają za zadanie promować produkt.

Informacje na temat efektów znaleźliśmy w sieci, przeglądając blogi i fora tematyczne. Wszystkie osoby, które chcą podzielić się swoim doświadczeniem z zażywaniem suplementu Calominal oraz efektami, jakie po nim zaobserwowano, zapraszamy do pozostawienia komentarza pod artykułem.

Stosowanie Calominal

Producent oczywiście zaznacza, że aby suplement diety Calominal wykazywał odpowiednią skuteczność, musi być spożywany systematycznie. Na ulotce znajdziemy informację, że kapsułki należy przyjmować dwa razy dziennie po dwie tabletki, popijając je przynajmniej szklanką (250 ml) wody.

Producent zaznacza także, że najlepiej Calominal spożywać wraz z posiłkiem dla lepszego wchłaniania składników aktywnych.

Skutki uboczne Calominal

Każda osoba zainteresowana zakupem suplementu ma odchudzanie, zapewne jest ciekawa, czy wykazuje on jakieś skutki uboczne. Według informacji dostępnych w internecie Calominal może ograniczać wchłanianie i skuteczność leków antykoncepcyjnych oraz niektórych antybiotyków. Jest to bardzo ważne dla osób, które takie produkty przyjmują. Niewłaściwe stosowanie Calominalu może przyczynić się do problemów trawiennych, powstawania wzdęć, powodowania uczucia pełności. Zmniejszyć te problemy może zwiększenie wypijanej w ciągu dnia wody, jednak jeżeli dolegliwości nie ustąpią, warto skontaktować się z lekarzem.

W rzadkich przypadkach Calominal może wywoływać także reakcje alergiczne, objawiające się biegunką, wysypką skórną, mrowieniem skóry, dreszczami, zawrotami i bólami głowy. Jeżeli takie objawy się pojawią, zaleca się natychmiastowe zaprzestanie stosowania wyrobu medycznego Calominal.

W ulotce produktu znajdziemy także następujące ostrzeżenia:

 • nie stosować w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb oraz na jakikolwiek
 • inny ze składników suplementu;
 • nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią;
 • nie stosować u dzieci do wieku 3 lat;
 • osoby powyżej 80 roku życia, przed rozpoczęciem odchudzania powinny skontaktować się z lekarzem;
 • nie stosować w przypadku gdy BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi poniżej 18,5;
 • osoby, u których występują zaburzenia trawienia lub zaburzenia przemiany materii, przed
 • rozpoczęciem terapii powinny skonsultować się z lekarzem;
 • wyrobu medycznego Calominal nie należy stosować wraz z lekami lipofilowymi, np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, witaminami A,D,E,K, niektórymi antybiotykami.

Cena Calominal

Ile kosztuje suplement na odchudzanie Calominal? Sprawdzając na stronie producenta i przeglądając opinie użytkowników, udało nam się ustalić, iż koszt jednego opakowania produktu wynosi ok. 40 zł za 60 kapsułek. Wydaje się, iż jest to cena niewygórowana w porównaniu z innymi naturalnymi suplementami na odchudzanie. Jednak co z tego, skoro większość opinii na temat suplementu jest negatywna, a więc oznacza to, że produkt nie działa. Zdaniem większości użytkowników, jeżeli chcemy wyrzucić pieniądze w błoto, możemy postawić na Calominal, który będzie tylko zbędnym kosztem, gdyż nie zapewni tego, czego oczekuje się od suplementu, oglądając reklamy na jego temat.

Gdzie kupić Calominal?

Calominal to produkt na tyle popularny, że bez problemu znajdziemy go w aptekach stacjonarnych, internetowych, a także na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro czy OLX. Czy jednak warto go kupować? Skoro większość użytkowników twierdzi, że zakup tego suplementu to jedynie strata pieniędzy, warto zastanowić się, czy lepiej nie poszukać czegoś innego, np. wspomnianego wcześniej suplementu Reduslim. Pamiętajmy, że chodzi tu o nasze zdrowie i nasze pieniądze, a w stosunku do Calominalu ostrzeżenia i środki ostrożności są dosyć duże.

Warto również wspomnieć o tym, że przez popularne reklamy, wiele osób myśli o Calominalu jako o leku, a więc uważa się, że może on pomóc w leczeniu nadwagi. Tymczasem jest to wyrób medyczny, co oznacza, że może on być stosowany jedynie pomocniczo, a sama suplementacja nie zapewni efektów.

Analiza Calominal

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć szereg negatywnych opinii o Calominal, dostępnych w sieci. Spoglądając na pięknie wyglądające reklamy, można stwierdzić, że suplement na odchudzanie działa cuda, a jednak, jeżeli rozejrzeć się nieco dalej, widzimy, iż większość użytkowników nie jest zadowolonych z jego stosowania.

Analizując opinie oraz informacje dostępne w sieci, doszliśmy do prostych wniosków– choć produkt Calominal nie jest specjalnie drogi, jego zakup to właściwie tylko strata pieniędzy, ponieważ jego spożywanie, nawet systematyczne, nie przyniesie wymaganych rezultatów. Do tego dochodzi szereg przeciwwskazań, a szczególnie fakt, iż składniki Calominalu mogą zaburzać wchłanianie środków antykoncepcyjnych oraz antybiotyków, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Podsumowując całość, choć Calominal zawiera substancję, która może regulować poziom cholesterolu, suplement nie zadziała bez zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Niezgodność treści reklamowej do faktycznego działania produktu sprawia, że nie możemy ocenić go inaczej, jak tylko negatywnie. Według nas istnieje wiele innych suplementów o naturalnym składzie i znacznie wyższej skuteczności, które okażą się lepszym wyborem u osób, które chcą zrzucić nieco kilogramów.

Calominal – podsumowanie

Calominal to suplement diety na odchudzanie, dostępny w kapsułkach, który jest szeroko reklamowany zarówno w internecie, jak i telewizji. Niestety rzeczywistość niewiele ma wspólnego z tym, co obiecują eksperci w reklamach, przez co produkt otrzymuje wiele negatywnych opinii, gdyż nie zapewnia takiej skuteczności, jaka jest oczekiwana. Okazuje się także, że istnieje wiele przeciwwskazań do stosowania suplementu, a jego efekty są mizerne w porównaniu do innych suplementów na odchudzanie bez recepty.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

2 komentarze do “Calominal NIE KUPUJ przed przeczytaniem recenzji! Prawdziwe Opinie”

 1. Jakie są aktualne opinie o Calominal w Polsce? Ma to jakiś sens na obecną chwilę? Na różnych forum są mieszane opinie i nie mogę się zdecydować.

 2. Bzdury jakich mało na świecie. Nie warto wydawać kasy, żadna dieta nie, a działa jęk nie ma ćwiczeń albo dostosowanej diety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *