Przejdź do treści

Noctis – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Noctis

Noctis to lek przeciwhistaminowy, czyli taki, który rekomendowany jest do stosowania dla ludzi, którzy zmagający się z objawami alergii. Jednak spektrum jego działania jest na tyle szerokie, że może wpływać na ułatwienie zasypiania w przypadkach bezsenności nocnej. Dlatego lek Noctis zalecany jest również osobom dorosłym, które mają problemy z zasypianiem lub częstym, samoczynnym wybudzaniem się. Występuje w formie tabletek powlekanych.

Na jakie przypadłości zadziała?

Noctis jest dedykowany osobom, które mają problemy ze snem. Zmaga się z objawami bezsenności sporadycznej, a nie przewlekłej. Pomaga ominąć problemy z zaśnięciem wieczorem lub w nocy po wybudzeniu się. Zapobiega dalszym epizodom przebudzania się w nocy i przy jego stosowaniu można liczyć na zakończenie problemu z wybudzaniem się zbyt wcześnie rano.

Skład Noctis

Noctis opinieNajważniejszym składnikiem, czyli substancją czynną leku Noctis jest doksylamina (dokładna nazwa to wodorobursztynian doksylaminy). W tworzeniu tej tabletki używa się również wodorofosforanu wapnia, celulozy mikrokrystalicznej, krzemionki koloidalnej bezwodnej i stearynianu magnezu. Na liście składników zawartej na opakowaniu i w ulotce, można również znaleźć substancje, które wykorzystane zostały w tworzeniu otoczki tabletki. Z pełną listą należy zapoznać się przed rozpoczęciem stosowania leku Noctis.

Jakie przynosi efekty Noctis przy regularnym stosowaniu zgodnie z zaleceniami?
Główne efekty Noctis to oczywiście zakończenie problemów z zasypianiem oraz wybudzaniem się. Charakteryzuje się działaniem uspokajającym i nasennym.

Stosowanie Noctis

Stosowanie tego leku, tak aby nie zaszkodził pacjentowi, należy przeprowadzać w zgodzie z zaleceniami lekarza. Osoby dorosłe przed 65 rokiem życia, powinny brać jedną tabletkę około pół godziny przed udaniem się spać. Należy pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać dobowej maksymalnej dawki, która wynosi 25 mg (czyli równowartość dwóch tabletek). Dodatkowo jeżeli osoba, która planuje wziąć preparat Noctis ma więcej niż 65 lat, to powinna pamiętać, że w jej przypadku maksymalna dawka to 12,5 mg (czyli maksymalnie jedna tabletka). Dawki dobowej nie można pod żadnym pozorem przekraczać ze względu na zagrożenie poważnym zatruciem. Nie należy również stosować leku przez dłużej niż tydzień (czyli maksymalnie 7 dni). Po upływie tego czasu lek Noctis bezwzględnie należy odstawić, bez względu na to, czy objawy występują nadal czy całkowicie zniknęły. Ewentualne dalsze stosowanie należy bezwzględnie przedyskutować z lekarzem.

Zapomniałem o jednej dawce Noctis, czy mogę ją nadrobić następnego dnia?
Nie. Pominiętej dawki nie należy uzupełniać następnego wieczoru, gdyż organizm przyzwyczajony do określonej dawki może zareagować negatywnie. Można też w ten sposób doprowadzić do przedawkowania, które w najostrzejszej formie, zagraża nawet życiu pacjenta. Nie powinno się też brać dawki uzupełniającej rano, by nie zaburzać indywidualnego cyklu.

Czy występują zdecydowane przeciwwskazania do stosowania Noctis?
Stosowania Noctis zabrania się osobom poniżej 18 roku życia. Kto jeszcze nie powinien zażywać leku Noctis? Osoby, u których stwierdzono alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, które wchodzą w skład Noctis. Osoby, które chorują na choroby układu oddechowego lub choroby układu moczowego. Osoby, które stosują inne leki. Osoby, które chorują na jaskrę. Osoby w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Każdy z tych przypadków powinien być dokładnie skonsultowany u lekarza, który biorąc pod uwagę historię chorób, brane leki i wyniki badań oceni czy osoba, znajdująca się w grupie ryzyka, powinna zacząć stosowanie Noctis czy zdecydowanie nie zaczynać kuracji tym lekiem.

Moje dziecko ma problemy z zaśnięciem, czy mogę podać mu jednorazowo dawkę Noctis?
Nie, lek Noctis to preparat stworzony wyłącznie z myślą o osobach dorosłych i nie należy go stosować w wieku poniżej osiemnastu lat. Jeżeli dziecko w twoim otoczeniu przypadkowo przyjęło dawkę Noctis, natychmiast należy skontaktować się z lekarzem. Należy obserwować dziecko i natychmiastowo reagować na wszelkie objawy zatrucia. Objawami zatrucia mogą być: majaczenie, psychoza, drgawki, spowolnienie oddychania, utrata przytomności, spadek ciśnienia, zapadnięcie w śpiączkę i niewydolność nerek.

Skutki uboczne Noctis

Główny skutek uboczny zażywania leku Noctis to niekontrolowane poczucie senności w ciągu przynajmniej jednego dnia po zażyciu dawki Noctis.. Dlatego osoby, które zażywają Noctis nie powinny zasiadać za kierownicą pojazdów mechanicznych. Inne działania niepożądane to między innymi: bóle brzucha, zaburzenia widzenia, zawroty głowy i bóle głowy, obecność śluzu w oskrzelach, obrzęki, nudności i inne problemy związane z trawieniem, wysypki i koszmary senne. Należy pamiętać, że lista skutków ubocznych jest uogólniona i zazwyczaj jedna osoba ma do czynienia z jednym lub kilkoma objawami, a bardzo często obywa się bez żadnego skutku ubocznego. Bardzo ważne jest, by po zażyciu leku, na tyle na ile to możliwe kontrolować reakcję organizmu. Jeżeli pojawi się gorączka, należy niezwłocznie udać się do lekarza i w wywiadzie nie pominąć faktu uprzedniego wzięcia tej tabletki. Biorąc lek Noctis, należy mieć na uwadze, że wpływa on negatywnie na odporność organizmu, ze względu na to, że wpływa na zmniejszenie się ilości białych krwinek.

Przechowywanie Noctis

Lek Noctis należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci.

Czy długotrwałe stosowanie Noctis jest bezpieczne?

Nie. Noctis to preparat leczący bezsenność sporadyczną. Dlatego, jeżeli po siedmiu dniach występuje poczucie, że objawy nie ustąpiły, należy udać się do lekarza. Po przeanalizowaniu wszystkich opcji specjalista znajdzie kolejne rozwiązania.

Czy potrzebuję recepty na Noctis?

Tak. Aby móc zakupić lek Noctis musisz okazać ważną receptę.

Kiedy zakończyć branie Noctis w tabletkach?

Stosowanie Noctis powinno trwać przez jak najkrótszy możliwy okres. Należy zakończyć stosowanie po 7 dniach i w kolejnym kroku skonsultować się z lekarzem?

Gdzie kupić Noctis?

Niektóre apteki oferują możliwość zamówienia online lub telefonicznie. Jako że Noctis jest lekiem na receptę, w takich wypadkach zawsze należy wybrać odbiór w aptece i przedstawić farmaceucie ważną receptę. Dlatego, aby oszczędzić sobie i innym kłopotu i oszczędzić czas, warto udać się do apteki osobiście od razu. Lek Noctis można kupić lub zamówić w każdej aptece,

Cena Noctis

Cena Noctis to tylko 23 złote za pudełko, które zawiera 14 sztuk powlekanych tabletek po 12,5 miligrama. W ofercie dostępne są również inne warianty opakowań, zarówno w dawce 12,5 mg, jak i w większej dawce – 25 miligramów.

Z jakimi jeszcze produktami nie należy łączyć Noctis?

Zdecydowanie nie należy łączyć spożywania alkoholu ze stosowaniem leku Noctis. Należy też szczególnie uważać i skonsultować z lekarzem rozpoczęcie stosowania leku, w przypadku bycia w trakcie kuracji długotrwałej z zastosowaniem innych silnych leków, które mogą wejść w reakcję z Noctis i spowodować poważne problemy zdrowotne.

Z jakimi lekami zdecydowanie nie łączyć Noctis?

Jakie są to leki? Na liście, na której je zawarto występują leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, antybiotyki, leki przeciwwirusowe, leki przeciwgrzybicze, leki przeciwarytmiczne, antagoniści wapnia, inhibitory pompy protonowej, inne leki, z których korzysta się przy leczeniu zaburzeń czynności przewodu pokarmowego. Przyjmowanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy. Przyjmowanie leków działających toksycznie na słuch. Inne leki, z którymi może reagować lek Noctis to inne leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca, leki zmniejszające stężenie we krwi lipidów, leki cholinotyki, leki przeciwskurczowe. Co istotne, badania wskazują, że lek Noctis można stosować równolegle z preparatami antykoncepcji hormonalnej. Lek Noctis nie wpływa na leki z tej grupy w sposób osłabiający działanie, ani z żaden sposób z nimi nie reaguje.

Na jakie jeszcze czynniki powinno się uważać, stosując Noctis?

Oprócz zakazu spożywania alkoholu i bezwzględnego zakazu łączenia leku Noctis z wybranymi innymi lekami, należy zachować inne środki ostrożności. Warto pamiętać, że w zaleceniach przy stosowaniu leku Noctis występuje informacja o tym, by w trakcie leczenia, nie pić soku grejpfrutowego. Powodami, aby szczególnie obserwować swój organizm, w trakcie przyjmowania leku Noctis są upały, zagrożenie odwodnieniem, podeszły wiek, historia napadów padaczkowych w wywiadzie pacjenta. Osoby ciężarne oraz karmiące piersią nie powinny stosować tego leku w ogóle. Podobnie sprawa ma się w przypadku dzieci i młodzieży. Należy nie zapominać, że nie powinno się prowadzić pojazdów, ani obsługiwać maszyn (w tym w miejscu pracy), jeżeli pacjent przyjmuje lek Noctis. W razie jakichkolwiek wątpliwości i przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie Noctis

Internetowe opinie na temat leku Noctis są w przeważającej większości wyjątkowo pozytywne. Osoby zażywające go są zadowolone z wysokiej skuteczności, z jaką wiążę się stosowanie Noctis. Wśród pacjentów stosujących lek Noctis, którzy udzielają się na ten temat, widać, jak rzadkie są ewentualne efekty uboczne. Pojedyncze przypadki koszmarów sennych lub po prostu snów wyjątkowo realistycznych czy trudności z wybudzeniem się, w celu udania się do toalety, to najczęściej wymieniane skutki uboczne Noctis. Wynika z tego, że jeżeli tylko pacjent będzie korzystał z leku zgodnie z zaleceniami lekarza i przestrzegał wytycznych na ulotce, może spodziewać się zdecydowanie pozytywnego wpływu tego leku na swój sen.

Podsumowanie

Lek Noctis to z pewnością lek skuteczny w przypadku leczenia krótkotrwałego bezsenności. Jak każdy lek, ma duży wpływ na organizm człowieka i niewłaściwie stosowany może być zagrożeniem dla zdrowia lub życia, dlatego tak istotne jest, by korzystając z niego dokładnie pamiętać i stosować się do wytycznych, a także szybko reagować w przypadku wystąpienia działań niepożądanych lub objawów zatrucia.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *