Przejdź do treści

Variforce krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Variforce

Jeżeli na swych nogach ujrzymy miękkie, sinawe uwypuklenia na przebiegu żył, a pod koniec dnia poczujemy nasilające się uczucie ciężkości lub ból i obrzęki, to znaczy, że mamy żylaki. Z punku widzenia medycyny nie jest to poważny problem, mogą jednak być przyczyną dyskomfortu, a nie leczone mogą doprowadzić do poważnych schorzeń. Na szczęście mamy łatwy dostęp do Variforce, który jest rozwiązaniem wielu problemów związanych z tą nieprzyjemną chorobą.

Układ krwionośny to zamknięty system naczyń, w którym serce, działające jak pompa, wymuszoną krążenie krwi. Mamy dwa rodzaje naczyń krwionośnych: tętnice i żyły. Naczynia te mają różną średnicę. Tętnice rozprowadzają utlenioną krew do tkanek i komórek, natomiast żyłami, uboga w tlen krew, wraca do serca. Żyły kończyn dolnych, w których mogą tworzyć się żylaki, dzielą się na głębokie i znajdujące się tuż pod skórą, żyły powierzchniowe. Żyły posiadają zastawki, które umożliwiają przepływ krwi tylko w jednym kierunku.

Variforce opinieŻylaki są dość powszechnie spotykanym schorzeniem i w pewnym etapie życia występują u bardzo wielu osób. Wyglądają jak pogrubione nieregularnie naczynia krwionośne, przyjmują niebieskawy kolor i umiejscowione są najczęściej z tyłu łydek, na zgięciach kolan lub w okolicach kostek. To wybrzuszenie i Skręcenie żył spowodowane jest nieprawidłowo działającymi zastawkami. Gdy chodzimy lub biegamy, nasz mięśnie rytmicznie się kurczą uciskając żyły, powodując zwiększenie ciśnienia krwi i wymuszają jej ruch. Prawidłowo działające zastawki utrzymują przepływ w jednym kierunku, w kierunku serca. Jeśli mamy mięśnie zbyt słabe, mało się ruszamy, a zastawki są uszkodzone, krew zaczyna się cofać. Ciśnienie krwi wzrasta, a zwiększony nacisk na ścianki żyły powoduje jej wybrzuszenie. Po pewnym czasie żyła nie wraca do swojego pierwotnego kształtu, a skóra nad wybrzuszeniem staje się cieńsza. Nabrzmiały, wypełniony nienatlenioną krwią żylak, widoczny jest pod skórą jak niebieska, nieregularna plama.

Objawy żylaków

Oprócz widocznych przebarwień i nienaturalnych zgrubień skóry, może wystąpić jeszcze kilka, lub jeden z poniższych objawów:

 • Uczucie ciężkich i zmęczonych nóg, zwłaszcza wieczorem
 • Opuchnięcie, obrzęki i bóle nóg
 • Skurcze mięśni nóg, najczęściej łydek
 • Swędzenie skóry w okolicy żylaków.

Czasami żylaki znikają w trakcie chodzenia i pojawiają się ponownie w okresie spoczynku. Problem polega na tym, że po 45 roku życia, co trzecią kobietą i co piąty mężczyzna cierpi na żylaki. Dla wielu z nich nie stanowią problemu zdrowotnego, a jedynie kosmetyczny. Jednakże nie leczone żylaki mogą być przyczyną wielu poważnych chorób, z zagrożeniem życia włącznie. Osobną grupę stanowią kobiety w ciąży, gdy żylaki powstają na skutek źle działających zastawek żylnych w pachwinach. Na żylaki cierpi co trzecią ciężarna kobieta. Na szczęście Variforce może pomóc w pozbyciu się wielu problemów związanych z tą przypadłością, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Przyczyny powstawania żylaków

Badania kliniczne wykazały, że głównym czynnikiem powodującym powstawanie żylaków są uwarunkowania genetyczne. Stwierdzono, że prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków, gdy miało je jedno z rodziców wynosi 25% dla mężczyzn i 60% dla kobiet, natomiast jeśli żylaki stwierdzono u obojga rodziców, prawdopodobieństwo wynosi aż 90%. A oto jeszcze kilka dodatkowych zagrożeń:

 • wiek – jest to jeden z czynników determinujących. Żylaki występują u 44% kobiet i 32% mężczyzn po 60 roku życia.
 • długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej z nogami w dół – ruch mięśni stóp i łydek powoduje wsparcie ruch krwi w kierunku serca. Praca stojąca lub siedząca powoduje zastój krwi, którego konsekwencją jest powstawanie żylaków.
 • palenie papierosów – nikotyna niszczy ścianki i uszkadza zastawki w żyłach. Zwęża naczynia i przyczynia się do ich wapnienia.
 • niedostateczna aktywność fizyczna – niewystarczająca aktywność fizyczna jest przyczyną powstawania zastojów żylnych.
 • nadwaga i otyłość – jednym z czynników sprzyjających powstawaniu żylaków zbyt wysokie ciśnienie krwi u ludzi otałych lub z nadwagą. Powoduje to tendencje do zastoju krwi w żyłach.
Podobny artykuł:  Proulgan kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Skład Variforce

 • Ekstrakt z miłorzębu japońskiego (ginko biloba) – wyciąg z ginko biloba zawiera wiele substancji czynnych, z których najważniejsze to flawonoidy i zerpenoidy, a także fotosterole, Kwas fenolowe, selen, karoten, oraz witaminy z grup C i E. Hamuje agregację krwine i tworzenie zakrzepów. Poprawia przepływ krwi i usprawnia pracę układu krążenia. Działa przeciwutleniające i wyłapuje wolne rodniki. Usprawniając procesy metabolizmu, przyspiesza proces regeneracji komórek.
 • Ekstrakt z kasztanowca (łac. Aesculus hippocastanum L.) – zawiera saponiny, flawonoidy, proantocyjanidyyn, kumaryny, witaminy i sole mineralne. Wzmacnia naczynia krwionośne i działa przeciwzapalnie. Ogranicza obrzęk, pozytywnie wpływa na leczenie krwiaków i siniaków. Zabezpiecza skórę przed negatywnym działaniem wolnych rodników.
 • Ekstrakt z liści brzozy – jest źródłem saponin, olejów, substancji przeciwzbrylających, kwasów organicznych, ponadto żelaza, magnezu, potasu, fosforu i witamin z grup C i B. Ma pozytywny wpływ na nerki i drogi moczowe. Oczyszcza organizm że szkodliwych toksyn i metali ciężkich. Pomaga zwiększyć przepustowość naczyń krwionośnych, oczyszczając je ze szkodliwych złogów. Polepszając pracę serca, zmniejsza ryzyko chorób miażdżycowych.
 • Trokserutyna – jest pochodną rutyny. Trokserutyna jast łatwiej rozpuszczalna w wodzie niż rutyna, a także lepiej przyswajalną przez organizm. Działa ochronnie na żyły zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych. Działa także przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Poprawiając elastyczność żył, zmniejsza zastój żylny kończyn dolnych. Zastosowana w Variforce pozytywnie działa na zaburzenia krążenia żylnego i limfatycznego w kończynach dolnych.
 • Piołun – zawiera liczne glikozydy, związki kumarynowe, olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, żywice, kwasy organiczne, alkohole cukrowe i sole mineralne. Stosowany w chorobach układu pokarmowego, działa także przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
 • Mentol – wykazuje działanie chłodzące, a po upływie pewnego czasu następuje aktywacja receptorów i rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Miejscowo działa także znieczulająco, odkażająco i przeciwbólowo.
 • Rumianek (łac. Matricariae flos) – zawiera olejek eteryczny, którego składnikami są: chamazulen, α-bisabolol, farnezen, mircen, kadinen, spiroeter, kumaryny, flawonoidy – pochodne apigeniny, luteoliny, kwercetyny i związki śluzowe. Hamuje wydzielanie histaminy, działając przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Wykazuje właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Napar z rumianku stosowany jest jako okład w przypadku żylaków i żylaków odbytu.
 • Pokrzywa – zawiera też flawonoidy, fitosterole, histaminę, serotoninę i karotenoidy, a także magnez, fosfor, wapń, potas, żelazo, jod, sód, krzem . Jest także źródłem witamin A, D i K. Pomaga w wydalaniu szkodliwych substancji, przeciwdziała osłabieniom i anemii. Korzystnie działa na układ krwionośny, a także wzmacnia odporność organizmu.
 • Kofeina – jest organicznym związkiem chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy i wielu innych surowcach roślinnych. serca. Kofeina wpływa głównie na układ nerwowy, działając pobudzająco. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych.
 • Miód – jest doskonale przyswajalny, ma właściwości bakteriobójcze, regenerujące i wzmacniające, przy jednoczesnym braku szkodliwości. Zawiera w 100% przyswajalne mikro i makroelementy jak: bakteriobójczych, makroelementów potas, sód, chlor, wapń, fosfor, magnez, żelazo, siarka, jod, miedź, kobalt, cynk, krzem, mangan, molibden, fluor, nikiel i chrom. Ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, a także hamuje rozwój procesu miażdżycowe go i obniża ciśnienie tętnicze krwi.
Podobny artykuł:  Motywujące metamorfozy. Odchudzanie przed i po.

Efekty Variforce

Aktywne składniki Variforce mają silne działanie rozszerzające naczynia krwionośne i dzięki temu zapewnione jest szybkie i głębokie działanie lecznicze i uspokajające. Naczynia krwionośne są rozszerzane i niwelowane są obrzęki kończyn już od pierwszych dni stosowania Variforce. Stymulowane jest krążenie krwi w naczyniach dotkniętych żylakami. Zapobiega to powstawaniu nowych żylaków i eliminację starych. Variforce zawiera witaminy i składniki odżywcze, dzięki czemu odbudowuje i działa leczniczo na skórę w obrębie żylaków. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po tygodniu stosowania Variforce, natomiast po miesiącu pajączki i żylaki powinny zniknąć całkowicie.

Stosowanie Variforce

Zaleca się stosowanie Variforce przez co najmniej miesiąc, stosując 2-3 razy dziennie. Aby uzyskać maksymalny i stały efekt terapeutyczny, kurację można przedłużyć. Na oczyszczoną skórę w miejscu występowania żylaków nakładamy niewieką ilość Variforce i wmasowujemy delikatnymi kolistymi ruchami. Masowanie kontynuujemy do momentu całkowitego wchłonięcia kremu. Zastosowanie Variforce wieczorem pozwala pozbyć się dolegliwości spowodowanych długotrwałym staniem lub siedzeniem w pracy.

Skutki uboczne Variforce

Dzięki zastosowaniu unikalnej, opartej wyłącznie na naturalnych składnikach receptury, Variforce jest bezpieczne i powoduje skutków ubocznych. Formuła nie powoduje podrażnień skóry, a jedynie osoby uczulone na którykolwiek ze składników nie powinny stosować Variforce. Preparat został przebadany klinicznie i posiada wszystkie wymagane zezwolenia i certyfikaty.

Opinie Variforce

Opinie o Variforce są jednoznacznie pozytywne, zarówno pacjentów, jak i specjalistów zajmujących się leczeniem niewydolności żył. Na forach internetowych można spotkać jednostkowe opinie negatywne, ale spowodowane są nierealnymi oczekiwaniami dotyczącymi szybkości działanie Variforce lub niestosowaniem się do wytwcznych producenta zamieszczonych w dołączonej ulotce.

Gdzie kupić Variforce?

Dostęp do Variforce jest dostępny tylko z oficjalnej strony producenta. Nie dysponują nim ani apteki stacjonarne, ani internetowe. Podyktowane to jest obawą producenta przed nadmiernym windowaniem cen przez handlowców. Nie powinniśmy także nabywać Variforce za pomocą Allegro, Amazon lub podobnych portali ze względu na ryzyko otrzymaniu produktu podrobionego, lub tzw. zamiennika, które być może będą miały lepszą cenę, ale ryzykujemy otrzymanie produktu niezgodnego z jakością oferowaną przez producenta.

Cena Variforce

Najrozsądniejszym wyjściem jest zakup Variforce bezpośrednio ze strony internetowej producenta, gdzie znajdziemy najlepszą cenę odpowiadającą jakości, a ponadto kupując po raz pierwszy otrzymamy 50% rabatu. Po wypełnieniu formularza i rozmowie z konsultantem produkt zostanie dostarczony w przeciągu 2-3 dni roboczych. Ze względów bezpieczeństwa płatności dokonujemy gotówką.

Przedstawiona powyżej analiza Variforce oparta została na podstawie zewnętrznych źródeł dostępnych na forum, blogach i portalach społecznościowych oraz stronach producenta. Więcej w tym temacie można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/varicose-veins/symptoms-causes/syc-20350643 oraz na https://www.healthline.com/health/varicose-veins pod którym udostępniono badania i inne właściwości.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *