Przejdź do treści

Maxon Forte – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Maxon Forte

Maxon Forte jest pomocny w stosowaniu dla mężczyzn posiadających problemy ze osiągnięcia odpowiedniego wzwodu, który będzie mógł prowadzić do inicjacji seksualnej. Pomaga w problemach osiągnięcia erekcji lub utrzymania erekcji prącia. W skrócie jest odpowiedni w leczeniu impotencji. Lek dostępny jest bez recepty. Za jego produkcje odpowiada grupa Adamed. Substancją czynną jest syldenafil.

Opinie Maxon Forte

Maxon Forte opinieWiększość opinii dotyczących stosowania tego leku jest pozytywna. Mężczyźni chwalą sobie jego działanie i uważają, że jest on skuteczny w swoim działaniu. Doceniają oni szybkie działanie, wydajność. Pojawiają się reakcje, że jest to najlepszy środek do stosowania z tego zakresu. Przekonał on co do swojego działania osoby, które były sceptycznie nastawione co do jego działania. Nieliczne opinie wskazują na wystąpienie zawrotów głowy bądź problemów z uzyskaniem erekcji nawet po wzięciu leku. Jednak jeśli konieczne jest ciągłe stosowanie tego leku przed stosunkiem to miesięcznie koszty te mogą okazać się dosyć spore. Jednak większość klientów szczerze polega w przypadku posiadania dolegliwości związanych z problemem utrzymania erekcji.

Efekty Maxon Forte

Substancja czynna czyli sydenfail, który pochodzi z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Dzięki czemu wspomaga on rozkurcz naczyń krwionośnych, które znajdują się w prąciu. Przez co zwiększony jest napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lek działa tylko przed uprzednim pobudzeniem seksualnym.

Skład Maxon Forte

Główną substancją zawartą w leku jest syldenfail, a dokładnie syldenafilu cytrynianu który jest substancją czynną. Jest on stosowany w przypadku zaburzeń erekcji w wielu lekach tego typu. Wspomaga on rozszerzanie naczyń krwionośnych członka przez co zwiększa jego ukrwienie.

Środek tabletki zawiera:

  • celulozę mikrokrystaliczną,
  • hydroksypropylocelulozę,
  • kroskarmelozę sodową,
  • magnezu stearynian,
  • krzemionkę koloidalną bezwodną.

Otoczka tabletki zbudowana jest z:

  • hypromelozy 15cP,
  • laktozy jednowodnej,
  • tytanu dwutlenek (E171),
  • makrogol 4000,
  • sodu cytrynianu dwuwodnego.

Stosowanie Maxon Forte

Leku nie stosuje się w wielu przypadkach, które zostały wymienione poniżej.
Jeśli posiada się uczulenie na jakikolwiek składnik zawarty w leku, wyklucza to do jego stosowania. W przypadku stosowania leków o działaniu zmniejszającym ciśnienie tętnicze. Takimi lekami są azotany, które leczą objawy dławicy piersiowej lub tlenek azotu. Riocyguat również służy do zmniejszania nadciśnienia płucnego oraz przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego, przyjmując go z Maxon Forte również może obniżyć ciśnienie tętnicze. Co może być niebezpieczne dla zdrowia. Maxon Forteniewskazany jest do stosowania także w przypadku posiadania ciężkich chorób wątroby bądź serca. Posiadanie niskiego ciśnienia również wyklucza stosowanie leku. Także występowanie udarów lub zawałów serca w bliższym czasie także sprawia, że Maxon Forte nie może być stosowany. Występowanie dziedzicznych zmian degeneracyjnych siatkówki np. zwyrodnienie barwnikowe siatkówki bądź stwierdzenie występowania kiedykolwiek utraty wzroku także zobowiązuje do niestosowania tego leku.

Środki ostrożności są równie konieczne gdy u pacjenta występują podane poniżej choroby. W przypadku wystąpienia choroby nowotworowej szpiku kostnego czyli szpiczaka mnogiego bądź nieprawidłowości związanej z ilością dotyczącą krwinek czerwonych w organiźmie czyli niedokrwistości sierpowatokrwinkowej zalecana jest konsultacja z lekarzem. Również gdy stwierdzono nieprawidłowości w kształcie prącia lub chorobę Peyroniego. Choroba Peyroniego to zaburzenie tkanki łącznej polegającym na wzroście włóknistych blaszek w tkance prącia. W przypadku dolegliwości ze strony pracy serca, należy szczegółowo omówić dodatkowy wysiłek jakim jest aktywność seksualna. Zaburzenia krzepnięcia krwi takie jak hemofilia oraz choroba wrzodowa żołądka wymaga należytej ostrożności w przypadku stosowania leku. Gdy nastąpią problemy z pogorszeniem wzroku gdy stosuje się ten lek, konieczne jest natychmiastowe zaprzestanie i pilna konsultacja z lekarzem.

Maxon Forte nie stosuje się w przypadku stosowania innych leków bądź terapii leczenia wzwodu doustnie czy też miejscowo. Można używać jedynie jednego leku w jednym czasie.

Preparatu do leczenia wzwodu nie leczy się gdy stosuje się leki leczące nadciśnienie płucne, które posiadają w swoim składzie syldenafil bądź inhibitory PDE5. Lek jest przeznaczony do stosowania jedynie dla mężczyzn. Zabronione i niewskazane w żadnych wypadku jest używanie go przez kobiety. Osoby posiadające wyłącznie 18 lat bądź więcej mogą zacząć stosować lek.

Ważne jest gdy chcemy stosować ten produkt, przeanalizowanie z lekarzem jego działania z innymi lekami, ponieważ może on wchodzić w różne niekorzystne reakcje z zależności od rodzaju produktu. W przypadku wystąpienia niekorzystnych reakcji i objawów, należy zaprzestać używania preparatu i zgłosić się do lekarza jak najszybciej. Maxon Forte wchodzi z interakcje z lekami z grupy azotanów, tlenek azotu, riocyguat. Jeśli stosuje się leki z grupy inhibitorów proteazy, stosowanych w leczeniu zakażeń wirusem HIV wskazane jest stosowanie Maxon Forte od najniższej dawki czyli 25 mg. Leki alfa-adrenolityczne , które są stasowane w celu leczenia wysokiego ciśnienia krwi bądź w przypadku leczenia prostaty mogą również wchodzić z lekiem o którym jest mowa w artykule. Gdy stosuje się je razem prawdopodobne jest wystąpienie objawów zamroczenia i zawroty głowy 4 godziny po wzięciu tabletek spowodowane zbyt gwałtowną zmianą ciśnienia krwi i jego obniżeniem. Jedynym rozwiązaniem, które może pomóc jest także zaczęcie od stosowania niżej dawki leku Maxon Forte, koniecznie pod okiem lekarza.

Nie należy używać Maxon Forte oraz spożywać alkoholu, gdyż może to zmienić reakcje jaką zachodzi z lekiem i osłabić bądź opóźnić jego docelowe działanie. Nie ma wskazań co do tego czy lek brać przed czy po posiłku. Jedynie kiedy istnieje możliwość, że posiłek był bardzo obfity może wystąpić opóźnienie w działaniu leku ze względu na spowolnioną przemianę materii przez dużą ilość produktów do trawienia w przewodzie pokarmowym. Przez to, że Maxon Forte wpływa na możliwość wystąpienia zawrotów i zaburzeń widzenia, które są indywidualną kwestią każdego pacjenta. Zalecana jest szczegółowa ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów i obsługiwania różnego typu maszyn. W przypadku stosowania nietolerancji laktozy, która jest cukrem zawartym w składnikach leku konieczna jest konsultacja z lekarzem przed wzięciem leku.

Lek stosuje się wraz z zaleceniami lekarza, który podejmuje ostateczną decyzję w przypadku zalecenia brania leku Maxon Forte. Lek jest jednak wydawany bez recepty, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości w przypadku brania leku konieczna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą, który rozwieje wszelkie wątpliwości związane z przyjmowaniem go.

Zalecana dawka to 50 mg. Leku nie stosuje się więcej razy na raz na dobę. Stosuje się go na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę 50 mg połyka się w całości, a następnie popija szklanką wody. Działanie leku jest widoczne od pół godziny do godziny bądź później, w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Gdy lek nie pomaga osiągnąć wzwodu lub czas erekcji nie jest zadowalający konieczna w takim wypadku jest konsultacja z lekarzem.

Skutki uboczne Maxon Forte

Istnieje wiele działań niepożądanych jakie mogą występować po przyjęciu produktu. W celu ich optymalizacji, zalecane jest dokładne przeczytanie ulotki, stosowanie się do wszystkich zaleceń załączonych na ulotce oraz lekarza. Ważne jest również, aby nie przyjmować większej ilości produktu niż to wskazane.

Bardzo częstymi są bóle głowy. Często występują za to nudności, niestrawność, problemy z widzeniem, uczucie zatkanego nosa bądź zawroty głowy. U 1 na 100 osób mogą nastąpić wymioty, kołatania serca, problemy z widzeniem, uczucie zmęczenia, krwawienia z nosa, bóle mięśni, dzwonienie w uszach.

Niezbyt często występującymi objawami są reakcje alergiczne, na któryś ze składników użytych w produkcie. Cechujące się problemami z oddychaniem bądź pieczeniem ust bądź skóry, wysypka skórna, podrażnienie, przekrwienie bądź ból oczu. Istnieje także szansa na wystąpienie łzawienia oczu kołatania serca. Możliwe również nadciśnienie tętnicze niedociśnienie bądź bóle mięśni, problemy z nadmiernym spaniem, problemy z zatokami, bóle kończyn, zmęczenie, uczucie gorąca. . Możliwe jest także występowanie bólów w klatce piersiowej. Rzadkim skutkiem ubocznym, który może wystąpić jest bolesny wzwód. Kolejnym jest nagłe pogorszenie bądź utrata wzroku. Różnego rodzaju obrzęki, problemy ze skórą również mają prawo wystąpić. Rzadkim skutkiem są objawy napadów padaczki.
Warto pamiętać o tym, że zbyt długo utrzymujący się wzwód może uszkodzić tkanki penisa i prowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

Cena Maxon Forte

Cena za opakowanie zawierające cztery tabletki gdzie każda z nich zawiera 50 mg kosztuje w zależności od miejsca od 13.50 zł do 40 zł. Jak widać jest duża różnica cenowa. Natomiast najczęściej produkt da się kupić za około 14 – 15 zł, co nie jest bardzo wysoką ceną. Jednak ceny te mogą być jeszcze niższa bądź duże wyższe w zależności od miejsca gdzie produkt ten się kupi.

Gdzie kupić Maxon Forte?

Maxon Forte jest dostępny w wielu miejscach. Jednak najczęściej można dostać go w aptekach, zarówno tych stacjonarnych jak i online z dostawą do domu. Apteki online są plusem w tym wypadku jeśli wstydzimy się kupić produkt w aptece stacjonarnej oraz możliwe jest również dobre porównanie cen, które sprawi, że za produkt się nie przepłaci.

Zawarta w tej publikacji ogólna analiza Maxon Forte oparta została na przykładzie zewnętrznych źródeł i danych na forum, blogach i portalach społecznościowych oraz ofertach producenta. Pozostałe informacje i właściwości na ten temat odszukać można pod adresem https://my.clevelandclinic.org/health/articles/10036-erection-ejaculation-how-it-occurs oraz na https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/how-an-erection-occurs pod którym opublikowano inne dane w tym badania.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *