Przejdź do treści

Drovelis – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Drovelis

Drovelis, to lek, którego zawartość stanowią dwa podstawowe współczynniki, w postaci drospirenonu i esterolu. Antykoncepcja i hormony, są do dziś dnia złożonym zagadnieniem, na które nie znamy wszystkich z możliwych i dopuszczalnych medycznie odpowiedzi. Dlaczego tak się dzieje?

Drovelis opinieMoże przyczyna tkwi w złożoności tych pojęć, a być może, w braku nie osiągniętych w laboratoriach badawczych rozwiązań? Drovelis, to jednak lek, który nam może służyć pomocą w tym, by w niepożądanym przez siebie okresie życia, zajść w niespodziewaną dla nas samych, ciążę. Antykoncepcja, polega głównie na tym, że posługując się środkami oraz hormonami w tabletkach możemy zapobiec ciąży, kontrolując tym samym planowanie rodziny.

Opinie Drovelis

Sandra z Bytomia, wiek 27 lat.:

W okresie studiów, byłam w stałym związku. Moja relacja z partnerem, była uczciwa oraz oparta na wzajemności. Mogłam liczyć na swojego chłopaka i byłam pewna, że gdy uda się mi ukończyć szkołę wyższą, będziemy mogli nadal wspólnie planować przyszłość we dwoje. Mój partner, był początkowo bardzo zaniepokojony tym, że mam zamiar wyjechać i podjąć się dalszej edukacji w innym, niż nasze mieście. Oboje wiedzieliśmy, że czekają nas długie okresy nie widywania się i braku wzajemnego kontaktu. Pomimo to, udało się nam przetrwać czas, który konieczny był do tego, bym mogła zdobyć wyższe wykształcenie i tytuł magistra. Tabletki antykoncepcyjne, brałam już wcześniej, ponieważ zajście w ciąże, nie było dla mnie czymś, czego bym naprawdę i z całego serca, pragnęła. Przez ten cały czas, bardzo kochałam swojego partnera i zależało mi na tym, byśmy w przyszłości mogli mieć razem dzieci. Po tym, jak udało mi się z sukcesem ukończyć studia, zaczęłam się starać o znalezienie dobrej pracy, która ułatwiłaby nam wspólną egzystencję. To również się mi udało. Choć, dziś przekroczyłam już wiek 27 lat, nie żałuję że do tego czasu, wspomagałam swoją antykoncepcję tabletkami Drovelis. Dzięki nim, mogłam skutecznie zaplanować swoją rodzinę oraz to, kiedy dojdzie do narodzin naszych dzieci.

Aleksander z Suwałk, wiek 19 lat:

Mam dziewczynę, z którą chodzę od jakiegoś czasu. Spotykamy się regularnie, czemu czasem towarzyszy seks. Nie znamy się jeszcze zbyt dobrze, ale zaproponowałem jej, żeby zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne Drovelis. Wyjaśniłem jej, że korzystała z nich również moja mama i że są w pełni dla niej bezpieczne. Moja dziewczyna Natalia, nie bardzo była obeznana z tym tematem, dlatego na początku, męczyły ją pewne wahania, co do tego, czy powinna się zgodzić, na przyjmowanie doustnej profilaktyki antyhormonalnej. Spotykaliśmy się przez jakiś okres czasu, jednak nie byliśmy pewni co do tego, czy powstanie między nami inny rodzaj więzi, niż ta, którą był seks. Obydwoje wiedzieliśmy, że nie łączą nas żadne zobowiązania. Pomimo to, Natalia zgodziła się na moją propozycję przyjmowania tabletek Drovelis, uzasadniając ten fakt, swoim poczuciem bezpieczeństwa. Mój tata, wyjaśnił mi, że u kobiet, poczucie bezpieczeństwa, może mieć ogromne znaczenie. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem, że Natalia może być ode mnie słabsza i mieć gorzej w życiu, jedynie z racji tego, że jest dziewczyną i pochodzi z biedniejszej rodziny niż moja.

Efekty Drovelis

Drovelis, jest lekiem hormonalnym oraz antykoncepcyjnym. Zawarty w nim estetrol należy do grupy głównych estrogenów, jakie odnaleźć możemy w organizmie człowieka. To natywny estrogen życia płodowego, za który odpowiedzialna jest jedynie wątroba naszego, jeszcze nienarodzonego potomka, Jego życie, od samego dnia poczęcia, jest walką o samorozwój oraz przetrwanie w warunkach, niekoniecznie korzystnych dla samego siebie. Jeśli zależy nam na tym, by być w przyszłości w pełni świadomą matką lub rodzicem, warto jest wiedzieć o tym, że nasze dziecko, z racji natury naszej biologicznej budowy, jest niezależnym od nas samych i naszego ciała, człowiekiem.

Skład Drovelis

Wyobraźcie sobie państwo, że dyskusje oraz tak zwane “kłótnie aborcyjne”, sięgają czasów starożytnego Egiptu. Papirus z Kahun oraz papirus Ebersa, to dokumenty zawierające najstarsze opisy metod antykoncepcji. Obydwie listy, pochodzą sprzed czasów ery nowożytnej.

Skład Drovelis to:

  • 3 mg drospirenonu,
  • 14,2 mg estetrolu.

Ta niewielka ilość dwóch, różnych hormonów zawartych w Drovelis, ma nam zapewnić zahamowanie owulacji, czyli uwolnienia komórki jajowej z jajnika. Dzięki antykoncepcji z Drovelis, możemy zyskać gwarancję, zminimalizowania poziomu ryzyka zapłodnienia uwolnionej komórki jajowej oraz zajścia w ciążę w takim momencie swojego życia, w którym nam na tym nie zależy. Warto jest pamiętać także i o tym, że leki hormonalne, takie jakim jest Drovelis, służą nie tylko do tego, byśmy mogli zapobiec niechcianej w określonym czasie ciąży. To także hormony, z których wsparcia możemy skorzystać w innej sytuacji. Na przykład takiej, jaka jest menopauza.

Drospirenon, to progestagen, czyli rodzaj hormonu sterydowego, który posiada działanie antyandrogenne. Polega ono na hamowaniu aktywności hormonów męskich. Oprócz tego, drospirenon, może zmniejszać wydzielanie się łoju oraz wpływać na przyrost masy naszego ciała. Hormony sterydowe lub steroidowe, regulują funkcję ludzkiego organizmu i mogą pełnić rolę nadrzędną nad hormonami płciowymi, takimi jak androgeny.

Estetrol, którego jest więcej w składzie leku Drovelis, jest jednym z głównych hormonów steroidowych występujących w naszym organizmie. Niezależnie od płci, estetrol jest podstawowym estrogenem, nad którego działaniem prowadzone są nadal badania naukowe. Dlatego Drovelis, należy do kategorii leków dodatkowo monitorowanych. Monitorowanie, jest działaniem, które związane jest z pozyskiwaniem informacji na temat bezpieczeństwa leku.

Stosowanie Drovelis

Drovelis, to 24 tabletek powlekanych, zawierających substancje czynne, wymienione w składzie leku. 4 tabletki z opakowania, stanowią tak zwane placebo. Placebo, jest w przypadku tabletek antykoncepcyjnych Drovelis, substancją obojętną, czyli taką, która nie zawiera drospirenonu i estetrolu. Lek powinnyśmy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Gdy mamy wątpliwości lub chciałybyśmy się dowiedzieć czegoś więcej na temat stosowania Drovelis, możemy skorzystać z dołączonej do tabletek ulotki. Po zapoznaniu się z nią, odnieśliśmy wrażenie, że sytuacja oraz stosowanie Drovelis, wymagają od nas ogromnego zaangażowania umysłowego oraz znajomości zagadnienia pierwiastków z dziedziny matematyki. Być może dla Pań, które nie mają problemów z rozwikłaniem tego, czym jest konstelacja kosmiczna lub stella gwiazd, ulotka pomoże w kompletnym zrozumieniu tego, dlaczego lek Drovelis powinnyśmy stosować w ten, a nie w inny sposób. Niemniej, dla niektórych kobiet, podana w tak zawistnie zawiły sposób informacja, jest do tej pory niezrozumiała. Wynika to być może z tego, że nauka kierowania autem, jest prostsza niż zdanie egzaminu na prawo jazdy. Nie oznacza to jednak wcale, że powinnyśmy nie stosować się do wskazań, jakie są zawarte w opisie ulotki. Lek Drovelis, złożony z dwóch, fabrycznie wytwarzanych hormonów, jakie stanowią kompozycję tabletek antykoncepcyjnych, to rzecz, która być może przekracza możliwości naszego centrum dowodzenia układem nerwowym, jakim niezbywalnie jest dla każdej z płci mózg. Życie nas uczy niejednokrotnie, że stosowanie się do cudzych zaleceń, może się wiązać z osiągnięciem przez nas celu w postaci osiągnięcia tego właśnie celu? Zatem wniosek jest jeden, należy się precyzyjnie stosować do zaleceń ulotki, tym bardziej, że nasz indywidualny sprzeciw może się wiązać nawet z odpowiedzialnością poniesienia śmierci.

Skutki uboczne Drovelis

Leku nie powinniśmy stosować, jeśli zostały u nas zdiagnozowane następujące schorzenia:

  • zakrzepica żył głębokich,
  • zatorowość płucna (np.astma)
  • lub ogólnie, zatory innych narządów (np.miesiączka)

Zakrzepica nie jest problemem, jaki powinno się ignorować. Jak jednak udowodniono stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, nie należy do jej bezpośrednich przyczyn. Ilość przeciwwskazań w przypadku stosowania Drovelis jest mnoga, czy jednak może to sprawić, że będąc w pełni zdrowymi osobami, zaprzestaniemy z wymienionych w ulotce powodów, ich stosowania? Ze względu na sterowalność metabolizmem oraz wrażliwością naszej osobistej diety, nie powinniśmy się bać tego, czym są hormony. Istnienie układu hormonalnego, udowodniono już u zwierząt, które są przecież bliskimi nam w pokrewieństwie ewaluatorami. Istotne dla niego narządy, takie jak podwzgórze, przysadka mózgowa czy szyszynka, w ogóle nie powinny nas sobą przerażać. Z przyczyny, jaką są, trwające do dziś dnia badania nad ich funkcjonowaniem.

Cena Drovelis

Cena, w przypadku zakupu leku Drovelis na receptę, wynosi niecałe 50 zł. Bez tego oficjalnego dokumentu medycznego, nie otrzymamy tabletek antykoncepcyjnych. Musicie nam państwo wierzyć “na słowo”, hormony należą do kategorii funkcji organicznych, nad którymi badania odbywają się do dziś dnia. By mogło do tego dojść, potrzebne są inwestycje oraz sprecyzowane społecznie potrzeby, które zwykle utożsamiane są, z tak zwaną ogólną presją statystycznej większości. Dla pocieszenia, warto jest wspomnieć, że przed okresem zakończenia milenium, czyli rokiem 2000, refundowana przez NFZ antykoncepcja, kosztowała płeć piękną, nie więcej niż dwie prezerwatywy Durex, których cena nie przekraczała wtedy 8,68 zł. Tabletki Drovelis, są być może drogie, ale za to, gwarantują nam skuteczność swojego działania działania. Dlatego, nie powinniśmy się za bardzo przejmować efektem placebo, który w terapii hormonalnej wprowadza się często celowo.

Gdzie kupić Drovelis?

Drovelis, możemy nabyć w aptekach stacjonarnych, udając się w tym celu, najpierw po receptę do lekarza ginekologa, który zobowiązany jest nam ją wydać. Zajście w ciąże możliwe jest aż do okresu menopauzy, zatem recepta na Drovelis, nie powinna być dla nas zbyt trudna do zdobycia, jeśli nie przekroczyliśmy minimalnego dla kobiety wieku przekwitania, jaki jest osiągnięcie przez nas 47 roku życia. Hormony, które zawarte są w Drovelis, nie są jedynie substancjami, które mogą być dla nas konieczne, gdy nie chcemy akurat zajść w ciąże. To również substancje przydatne w innych sytuacjach, jakie mogą być związane są ze stanem naszego, aktualnego zdrowia.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *