Przejdź do treści

Jak działają dermokosmetyczne emulsje do mycia twarzy?

dermokosmetyki

Dermokosmetyczne emulsje do twarzy zawierają kompleks unikalnych składników, dlatego ich działanie jest wielokierunkowe. Oprócz tego, że oczyszczają cerę z osadów i martwego naskórka, dodatkowo optymalizują pracę skóry. Emulsje są bezpieczne dla każdego typu cery!dermokosmetyki

Dlaczego emulsja do mycia twarzy?

Emulsja stanowi rodzaj kosmetyku przeznaczonego jednocześnie do higieny i pielęgnacji skóry. Jej cechą charakterystyczną jest półpłynna, a przy tym lekka i nieobciążająca cery konsystencja. Zadanie emulsji to przede wszystkim usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych na powierzchni naskórka, także tych zalegających w porach, zmarszczkach czy bruzdach, czyli miejscach trudnodostępnych. Mechanizm działania emulsji jest dwufazowy. W składzie znajdują się bowiem substancje rozpuszczające związki o właściwościach tłustych i wodnych. Dzięki temu podczas zabiegu mycia twarzy, z powierzchni skóry można pozbyć się zanieczyszczeń różnego rodzaju w szybki i łatwy sposób, bez konieczności pocierania skóry lub powtarzania czynności mycia i stosowania dodatkowych produktów czy akcesoriów myjących. W przypadku zabiegu oczyszczania najlepiej sprawdzi się dermokosmetyczna emulsja do mycia twarzy, ze względu na swój hipoalergiczny i kompleksowy skład, dzięki czemu mogą z niej korzystać osoby o każdym typie cery. Co więcej, taka emulsja bywa cennym uzupełnieniem leczenia wielu dermatoz! 

Oczyszczanie to ważny zabieg!

Dokładne pozbycie się zanieczyszczeń z twarzy jest kluczowe w utrzymaniu zdrowej i pięknej cery. Oczyszczanie przyczynia się bowiem do odciążenia skóry ze szkodliwych i utrudniających optymalne funkcjonowanie związków różnego pochodzenia. Ich obecność wpływa niekorzystnie w taki sposób, że ujścia gruczołów łojowych zapychają się, uniemożliwiając swobodne uwalnianie sebum. Jego zaleganie pod powierzchnią sprzyja z kolei powstawaniu niedoskonałości w postaci wykwitów oraz tworzeniu się ognisk zapalnych. Co więcej, zalegające zanieczyszczenia utrudniają prawidłowy przebieg wymiany gazowej, czego efektem są różnorodne powikłania, w tym przyspieszenie procesów starzenia się skóry, utrata blasku, zmęczony wygląd twarzy i nasilenie cech danego typu cery, np. suchości. Oczyszczanie wpływa ponadto na regeneracje i wchłanianie składników zawartych w tonikach i innych produktach stosowanych przy zabiegach. Jeśli jest przeprowadzane odpowiednio, sprzyja procesom odbudowy tkanki łącznej i wzmacnianiu cementu międzykomórkowego. 

Co może zawierać dermokosmetyczna emulsja?

Dermokosmetyki mają odpowiednią dla wszystkich typów cery formułę, ale można także znaleźć w ofercie emulsje przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. W składzie zawierają one różne kombinacje i stężenia składników, takich jak m.in.:

  • cynk o właściwościach oczyszczających, przeciwzapalnych i ściągających, usprawniających metabolizowanie nagromadzonego sebum;
  • glicerynę i pantenol wiążące cząsteczki wody w naskórku wpływające na stopień jego nawilżenia oraz pozostawiające efekt miękkości i gładkości za sprawą uszczelniania płaszcza lipidowego skóry;
  • sole mineralne i alkohole ograniczające procesy oksydacyjne, poprawiające wchłanianie innych związków o właściwościach antypatogenowych.
Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *