Przejdź do treści

Witamina E na piękne włosy – Właściwości i działanie

Witamina e włosy

Witamina E jest jedną z tych, które znacząco wpływają na nasz wygląd. Nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Wiele kobiet, ale i mężczyzn stawia na nią każdego dnia, bo działa ona na naprawdę wielu płaszczyznach. Jest ona sposobem na przeciwdziałanie starzenia się skóry, wpływa na wygląd naszych włosów i paznokci, niedobór witaminy E niesie za sobą wiele negatywnych skutków. Zastosowanie witaminy E jest bardzo ważne, zarówno czerpiąc ją z pożywienia, jak również i w formie suplementacji.

W tym artykule skupimy się w pełni na zastosowaniu tej witaminy. Sprawdzimy przede wszystkim jej działanie, w czym jest witamina E, jakie jest źródło witaminy E i jakie ma ona właściwości. Wszystko to, co chcemy wiedzieć na jej temat, na pewno znajdzie się w tym artykule. Pokażemy, jak wpływa na organizm, dlaczego jest ważna u mężczyzn i dlaczego kochają ją kobiety. Jesteście gotowi?

Czym jest witamina E?

WItamina E nazywaną witaminą młodości jest przede wszystkim zabójcą wolnych rodników. Działa ona doskonale na skórę, chroniąc nas przed upływającym czasem i tykającym zegarem biologicznym. Rozpuszcza się ona w tłuszczach. Jest grupą organicznych związków chemicznych, w których najważniejszą rolę odgrywa dla naszego organizmu tokoferol. Jej działanie jest niezwykle szerokie i choć w wielu przypadkach kojarzy nam się jedynie z mocnymi włosami i paznokciami oraz piękną skórą, to witamina E właściwości są zdecydowanie większe.

Działa ona przede wszystkim na prawidłową pracę układu krążenia, jak również i na nasz układ nerwowy. Witamina E chroni organizm przed miażdżycą, zmniejsza ryzyko występowania nowotworów, obniża poziom złego cholesterolu. U kobiet odgrywa bardzo duże znaczenie ma wpływa na rozwój płodu, przez mężczyzn z kolei nazywana jest witaminą płodności, bowiem wspomaga ona przede wszystkim proces produkcji spermy.

Zapotrzebowanie na witaminę E jest duże i tak naprawdę dotyczy zarówno dziecka, jak również i osoby dorosłej.

Witamina E na włosy

Zajmując się tematem witaminy E, nie sposób nie zwrócić uwagi na tę kwestię osobno. Witamina na włosy działa naprawdę doskonale. Poprawia ona kondycję błon skórnych, odpowiednio nawilża, natłuszcza, jak również odżywia skórę głowy i ją regeneruje. Zażywając regularnie witaminę E ma ona wpływ na to, by włosy były piękne, błyszczące i gładkie. U osób, u których pojawia się niedobór witaminy e, kondycja włosów jest naprawdę słaba, a ich wygląd pozostawia wiele do życzenia.

Witamina włosy

Witamina E na piękne włosy

W przypadku witaminy E, ta dostarcza wszystkim komórkom ciała niezbędne składniki odżywcze. Ponadto działa ona właśnie na skórę głowy, a dzięki tokoferolowi wzmacnia dodatkowo naczynia krwionośne. To wszystko razem sprawia, że wchłanianie substancji odżywczych do mieszków włosowych następuje szybciej i bardziej intensywnie. Co więcej, pozwala ona na prawidłowe dotlenienie komórek. Dzięki tym wszystkim właściwościom, tworzą się doskonałe warunki, by włosy szybko rosły i by były one w doskonałej kondycji. Witaminy na włosy? Tylko i wyłącznie E będzie tutaj numerem jeden!

Podobny artykuł:  Dulsevia – Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Niedobór i nadmiar witaminy E

Dzieci powinny przyjmować minimum 6 mg dziennie, mężczyźni 10 mg, a kobiety 8 mg. W przypadku witamin, ich niedobór powoduje różnego rodzaju zaburzenia i najczęściej problemy z pracą całego niemal organizmu.

Co więc powoduje niedobór witaminy E? Głównym skutkiem zbyt małej jej ilości jest anemia, ciągłe zmęczenie, apatia i problemy z koncentracją. Osoba taka boryka się z problemami skórnymi, w tym słabą kondycją tej skóry. Następuje osłabienie mięśni, uszkodzenie systemu nerwowego,a także słabe zęby i kości. Włosy wypadają, stają się suche i zniszczone. Mogą również pojawić się problemy z płodnością, szczególnie u mężczyzn, jak również i kłopoty związane z utrzymaniem ciąży.

Jeśli chodzi o jej nadmiar, ten jest metabolizowany i wydalany z organizmu. Trudno jest ją przedawkować. Jeśli jednak stosujemy przez dłuższy czas 1000 mg na dobę, wówczas pojawia się osłabienie mięśni, bóle głowy, ogólne zmęczenie, a także problemy z widzeniem i zaburzenia jelitowe. Od nadmiaru witaminy E jest nam po prostu niedobrze, dlatego też starajmy się zawsze stosować takie dawki, o jakich pisze nam producent suplementów.

Czytaj dalej: Follixin na wypadanie włosów. Opinie i recenzja produktu

Witamina E gdzie występuje

Witamina E występowanie – w tej kwestii na pewno najlepszą z opcji jest przyswajanie jej w postaci naturalnej. Źródła witaminy E stanowić więc powinny zdrową, dobrze skomponowaną i pełnowartościową dietę, dzięki której na pewno uda nam się zachować odpowiedni jej poziom w organizmie.

Witamina E występuje w olejach roślinnych, w tym w oleju rzepakowym, słonecznikowym i w kiełkach pszenicy. Znajduje się ona w orzechach laskowych, w migdałach, jak również i w nasionach słonecznika. Jest ona w szpinaku, w brokułach, w jarmużu i w awokado. Odpowiednie jej ilości znajdują się również w białej kapuście, w brązowym ryży, w rybach, jak również i w płatkach owsianych.

Zdarza się tak, że mimo odpowiedniej diety, wciąż zmagamy się z jej niedoborem. W takich przypadkach koniecznym jest postawienie na odpowiedni suplement, który wpłynie na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Witamina E na twarz, na włosy, paznokcie, na pracę serca, układu nerwowego, na pracę mózgu, dla mięśni. Jeśli jej potrzebujemy w większej ilości, niż to, co dostarczamy w diecie, znajdźmy taki rodzaj produktów, które okażą się być najlepsze. Jakie suplementy wybierać? Naturalne, z krótkim składem, zapewniające optymalną dawkę, cieszące się dobrą przyswajalnością. Dobre suplementy powinny cechować się wysoką jakością produkcji, jak również i powinny posiadać one niezbędne atesty i certyfikaty.

Podobny artykuł:  Redin – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Podsumowanie

Witamina E znajduje się głównie w tkance tłuszczowej, jak również i w nadnerczach. Opóźnia ona proces starzenia się organizmu, poprawia wyniki krwi, poprawia ukrwienie naczyń krwionośnych, jest dobra dla zdrowia, dobrego samopoczucia, odpowiedniej pracy wszystkich niemal narządów. Dla każdego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Bez względu na to, czy jesteś w ciąży, czy chcesz zadbać o lepszą jakość nasienia, czy może widzisz wyniki jej niedoboru, a objawy uniemożliwiają Tobie normalne funkcjonowanie, wpływ witaminy E w organizmie jest nieoceniony, dlatego też warto dbać o zapewnienie mu odpowiednich jej dawek.

Witamina E zapobiega wielu chorobom oraz procesom. Może być cenna dla każdego, bo bierze udział w wielu zachodzących w organizmie procesach. Wszelkie dane i badania pokazują, że działania witaminy E są nieodzowne, dlatego też, w kwestii żywienia, jak również i suplementacji, o niej nie powinniśmy zapominać.

Natalia Gryska

✓ Zweryfikowany
Natalia Gryska

1 komentarz do “Witamina E na piękne włosy – Właściwości i działanie”

  1. Chciałabym mieć mocne włosy poprzez stosowanie naturalnych sposobów. Może je znacie? Zależy mi na tym, żeby było to w miarę skuteczne. Myślę, że coś takiego jest, pytanie tylko co właściwie jest takie najsensowniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *