Przejdź do treści

Vibro Shaper – opinie i recenzja. Cała Prawda i Moja Analiza Opinii

Vibro-shaper

Płyty wibracyjne, takie jak Vibro Shaper, są obecnie bardzo modne. Coraz więcej użytkowników decyduje się na trening z takim urządzeniem fitness, zamiast utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji na siłowni. Dzięki wszechstronnym możliwościom treningowym tego talerza wibracyjnego można jednocześnie trenować różne grupy mięśniowe, a także tonizować określone partie ciała.

Tak więc, większość płyt wibracyjnych są reklamowane jako prawdziwe cuda fitness, które nie tylko ułatwiają utratę wagi, ale także budować mięśnie. W teście chcieliśmy jednak przekonać się o skuteczności tego urządzenia fitness.

Czy rzeczywiście za pomocą takiego urządzenia można zgubić nielubiane kilogramy, a przy tym wzmocnić konkretne grupy mięśni? W poniższym artykule podsumowaliśmy nie tylko wyniki naszych testów, ale także dalsze informacje na temat Vibro Shapera.

Co to jest Vibro Shaper?

Vibro Shaper to wszechstronny talerz wibracyjny, dzięki któremu użytkownicy mogą nie tylko schudnąć i zbudować mięśnie. Dzięki technologii oscylacji, podczas ćwiczeń na płycie wibracyjnej tonizowane są również niektóre partie ciała, takie jak nogi i pośladki. W ten sposób można między innymi skutecznie leczyć również nielubiany cellulit.

To specjalnie opracowane urządzenie fitness posiada trzy w pełni automatyczne programy treningowe, które są kontrolowane przez wbudowany komputer z pomiarem czasu. 99 różnych prędkości, z jakimi wibruje talerz, wzmacnia grupy mięśniowe, a jednocześnie obciążenie wpływa na ich wzrost.

Specjalna technologia zastosowana w płycie wibracyjnej Vibro Shaper chroni również więzadła, ścięgna i kości. To urządzenie fitness jest również odpowiednie dla osób z problemami stawów. Użytkownicy powinni być w stanie osiągnąć doskonałe rezultaty przy zaledwie 10 minutach treningu dziennie.

Test Vibro Shaper

Z reguły polecamy naszym czytelnikom tylko te produkty, które sami przetestowaliśmy. Tak jest również w tym przypadku. Do naszego testu Vibro Shapera szukaliśmy ochotnika.  Znaleźliśmy Martynę, 32 lata. Do czasu naszego testu Martyna nie była zbyt aktywna sportowo, ale chciała zrzucić kilka kilogramów i zwalczyć cellulit na udach. Tak więc idealnie się złożyło, że chcieliśmy przetestować płytę wibracyjną, która pomogłaby w rozwiązaniu dokładnie tych problemów.

Przed rozpoczęciem naszego testu omówiliśmy dokładną procedurę z osobą przeprowadzającą test. Martyna miała używać płyty wibracyjnej raz dziennie przez 10 minut przez okres czterech tygodni. Miała powstrzymać się od zmiany diety i dalszego uprawiania sportu, aby na koniec nie zafałszować wyników. Nasza osoba testująca obiecała trzymać się tych instrukcji.

Test – Tydzień 1

Martyna musiała najpierw przyzwyczaić się do płyty wibracyjnej i efektów z nią związanych. Po dwóch dniach jednak przyzwyczaiła się do niego i znalazła odpowiednią dla siebie siłę wibracji. Codzienny trening na płycie wibracyjnej był początkowo bardzo trudny dla naszego testera, ale było warto. Już po tygodniu schudła prawie dwa kilogramy.

Test – Tydzień 2

Po kolejnym tygodniu trening na płycie wibracyjnej stał się niemal codziennością. Nasza testowana osoba nie musiała już tak bardzo się przemęczać, ale powoli zaczęła czerpać przyjemność z treningu, który najchętniej wykonywała oglądając telewizję. Martyna zauważyła również pierwsze zmiany psychologiczne. Jej ogólne samopoczucie znacznie się poprawiło, zmniejszyła się też nieco jej waga. W drugim tygodniu Martyna zdołała schudnąć tylko 500 g ale i tak odniosła pewien sukces.

Test – Tydzień 3

Aby przyspieszyć nieco redukcję wagi, zaleciliśmy naszej testowej osobie, aby oprócz treningu z Vibroshaperem zażywała także ICG Fatburner. Ten naturalny suplement diety redukuje nadmiar tłuszczu i gromadzenie się wody. Dzięki połączeniu suplementu diety i treningu, Martyna była w stanie stracić trzy kilogramy wagi w trzecim tygodniu, a istniejący cellulit został również znacznie wygładzony.

Test – Tydzień 4

Martyna trenowała z płytą wibracyjną przez 10 minut każdego dnia przez cztery tygodnie, a od dwóch tygodni zażywała również dietę. W końcu nasza testerka nie tylko schudła w sumie 7 kilogramów i wyraźnie wygładziła cellulit na udach. Codzienny trening zoptymalizował również grupy mięśniowe, szczególnie nóg. Ponadto, nasza testerka dzięki zastosowaniu płyty wibracyjnej poprawiła swoje ogólne samopoczucie. To po raz kolejny udowodniło, że sport może dać odrobinę szczęścia.

Analiza

W naszym teście nie tylko my, ale i nasi testerzy byli pozytywnie zaskoczeni przez Vibro Shaper. Martyna była w stanie schudnąć, zbudować mięśnie, wygładzić cellulit i jednocześnie poprawić swoje samopoczucie. Wszystko to przy codziennej inwestycji czasowej 10 minut na płycie wibracyjnej i diecie. Z pomocą tej kombinacji można szybko, a przede wszystkim skutecznie zredukować wagę. Podsumowaliśmy najważniejsze dane dotyczące obu środków wspomagających odchudzanie w przejrzystej tabeli.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 20.07.2024

 

Vibro Shaper – doświadczenia i opinie

Ponieważ coraz więcej mężczyzn i kobiet podąża za trendem płyt wibracyjnych, nie powinno być trudno znaleźć Vibro Shaper doświadczenia i opinie w Internecie. W związku z tym, zrobiliśmy trochę badań i chcielibyśmy przedstawić trzy z tych recenzji do Ciebie poniżej.

Jeden z klientów chwali w swojej recenzji stabilność i jakość płyty wibracyjnej. Dzięki treningowi ta pani ma teraz znacznie jędrniejsze i bardziej napięte nogi. I robiła to tylko przez kilka minut dziennie i przez okres trzech tygodni.

Inny klient również chwali sobie szybkie efekty treningu. Już po kilku dniach zauważyła, że jej mięśnie stały się znacznie jędrniejsze, a kilogramy zaczęły spadać.

Podobny artykuł:  Rectin krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Również pacjent z miażdżycą tętnic jest całkowicie zachwycony urządzeniem Vibroshaper. Początkowy strach przed kontaktem z płytą wibracyjną został szybko przezwyciężony, gdy pojawiły się pierwsze pozytywne zmiany. Dzięki treningowi ten człowiek może teraz ponownie przemierzać dalsze odległości bez konieczności robienia przerw i odczuwania bólu.

Zakres dostawy Vibro Shaper

Płytka wibracyjna Vibro Shaper ma atrakcyjny, sportowy design i jest dostarczana z szeroką gamą akcesoriów. Urządzenie może być obciążone do 100 kg, a dzięki niewielkim wymiarom (625 mm x 385 mm x 120 mm) jest łatwe do przechowywania.

W zakres dostawy wchodzą również 2 opaski power stretch, 1 plan żywieniowy i pilot zdalnego sterowania. W ten sposób klient otrzymuje wszystko, co jest potrzebne do optymalnego i zrównoważonego treningu. Ze względu na łatwą obsługę, sprzęt fitness może być również używany bezpośrednio po dostawie.

Amplituda i częstotliwość

Amplituda, tzn. szerokość drgań płyty wibracyjnej w urządzeniu Vibro Shaper wynosi 8 mm. Jest to najwyższa wartość, jaką może osiągnąć płyta wibracyjna. Dzięki temu urządzenie może poruszać się w górę i w dół do ośmiu milimetrów. Częstotliwość wynosi 7 – 13 Hz z 99 poziomami.

Ta częstotliwość jest zalecana szczególnie przy bólach pleców lub dla użytkowników, którzy nie mają doświadczenia z płytami wibracyjnymi. W ten sposób można delikatnie mobilizować stawy, a jednocześnie rozluźniać mięśnie i uwalniać napięcia.

Ćwiczenia i plan treningowy Vibro Shaper

Vibro Shaper posiada trzy automatyczne programy treningowe, które mogą być wykorzystane przez użytkownika. W ramach tych programów na płycie wibracyjnej można wykonywać następujące ćwiczenia.

Przysiady

Z pomocą Vibro Shaper, przysiady mogą być wykonywane jeszcze bardziej efektywnie. W związku z tym zwiększa się wpływ na mięśnie ud i pośladków. Aby wykonać ćwiczenie na płycie wibracyjnej, rozstaw nogi na szerokość barków.

Następnie wykonujemy powolne ruchy siedzące w dół. Nogi powinny osiągnąć kąt 90 stopni. Po krótkim przytrzymaniu pozycji cofnąć się do góry. Ważne: Utrzymuj napięcie w nogach przez cały czas trwania ćwiczenia i nie forsuj się.

Wykroki

Innym skutecznym ćwiczeniem na mięśnie ud i pośladków są wykroki. Najpierw należy stanąć obiema nogami przed urządzeniem Vibro Shaper. Teraz umieść jedną nogę na płycie wibracyjnej i wykonaj przysiad z jedną nogą. Następnie przejdź na drugą nogę. Upewnij się, że klatka piersiowa podczas ćwiczenia jest zawsze skierowana ku górze.

Pompki

Pompki to świetny sposób na pracę mięśni ramion i pleców. Aby wykonać to ćwiczenie, rozstaw ręce na szerokość barków na urządzeniu Vibro Shaper. Klatka piersiowa powinna jedynie dotykać płyty wibracyjnej. Trzymaj łokcie blisko ciała podczas następującego po nim ruchu pchania.

Podniesienie łydek

Dzięki temu ćwiczeniu możesz trenować przede wszystkim mięśnie nóg. Stań na urządzeniu Vibro Shaper i trzymaj kolana lekko ugięte, ale upewnij się, że stoisz stabilnie. Powoli zacznij podnosić pięty. W najwyższym punkcie utrzymaj napięcie przez krótki czas, a następnie opuść pięty z powrotem na płytę wibracyjną.

Co należy wiedzieć przed użyciem

Zanim rozpoczniesz trening Vibro Shaper, powinieneś rozważyć kilka kwestii. Są one nie tylko kluczowe dla Twojego sukcesu, ale także dla zapobiegania ewentualnym kontuzjom. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na swoje stawy. Decydującą rolę odgrywa kąt, pod jakim są one ustawione podczas treningu. Jeśli Twoje biodra, kolana i kostki są w odpowiedniej pozycji, można je dobrze wytrenować.

Trzeba też zwrócić uwagę na wibracje. Muszą one zostać wchłonięte przez mięśnie. Podczas treningu nie wolno odczuwać w głowie drgań pochodzących z urządzenia. W najgorszym przypadku może to prowadzić do bólów głowy lub napięcia mięśni karku. Jeśli podczas treningu odczuwasz wibracje w głowie, zaleca się natychmiastową optymalizację postawy.

Używając taśm power stretch, upewnij się, że nie są one zbyt luźne. Zawsze używaj opasek z pewnym napięciem. Im większe napięcie, tym skuteczniejszy trening. Aby promować wzrost mięśni, powinny one być świadomie napięte podczas treningu. Efekt treningu jest w ten sposób znacznie wyższy.

W międzyczasie wiele programów fitness jest w pełni lub przynajmniej częściowo pokrywanych przez kasy chorych jako środek zapobiegawczy. Oznacza to, że kasy chorych biorą udział w określonych programach mających na celu np. zapobieganie lub leczenie bólów kręgosłupa.

Niestety nie udało nam się znaleźć informacji, że koszty Vibro Shapera są również pokrywane przez AOK lub inne ubezpieczenie zdrowotne. Chociaż udowodniono, że ból pleców i inne dolegliwości mogą być leczone za pomocą tych płyt wibracyjnych, wydaje się, że koszty nie są pokrywane.

Co mówi Stiftung Warentest?

W przeszłości przeprowadzono wiele testów na płytach wibracyjnych. Jednak nie przez niezależną organizację konsumencką. Wydaje się, że Stiftung Warentest nie zajmował się w przeszłości szczegółowo tymi urządzeniami fitness. W związku z tym, nie mogliśmy znaleźć na stronie internetowej żadnego raportu z testów Vibro Shaper.

Gdzie kupić Vibro Shaper?

Masz kilka opcji, jeśli chcesz kupić Vibro Shaper. Z tego powodu w tym rozdziale wyjaśniamy, jakie możliwości zamawiania i zakupu masz u różnych dostawców. Skupiliśmy się przede wszystkim na renomowanych i godnych zaufania dostawców, gdzie można również zobaczyć opinie na temat płyty wibracyjnej od innych klientów.

Amazon

Amazon jest jedną z największych i najbardziej popularnych platform handlowych w Internecie dzisiaj. Vibro Shaper można również zamówić tutaj. Oprócz prostego procesu zamawiania i szybkiej dostawy, możesz również wybrać odpowiednią dla siebie metodę płatności. Ponadto na stronie internetowej można znaleźć liczne opinie innych użytkowników płyty wibracyjnej.

Klienci Prime mogą również korzystać z darmowej dostawy. Jeśli nie jesteś zadowolony z urządzeń fitness, możesz je łatwo zwrócić. Ponadto, klienci Amazon mogą dodać do zamówienia dodatkowe przedłużenie gwarancji o dwa lata.

Ebay

Vibro Shaper można również zamówić za pośrednictwem platformy aukcyjnej Ebay. Należy tu jednak zachować pewną ostrożność, gdyż oferowane są również podróbki płyty wibracyjnej. Nie zalecamy jednak kupowania używanego urządzenia fitness na przykład na aukcjach. W tym przypadku nie możesz mieć gwarancji, a prywatni sprzedawcy nie są zobowiązani do przyjęcia odpowiedzialności.

Jeśli chcesz kupić płytę wibracyjną za pośrednictwem Ebay, należy szukać doświadczonego i renomowanego sprzedawcy. Należy zawsze trzymać się z dala od ofert zagranicznych. Niestety, wielokrotnie zdarza się, że klienci stają się w takich przypadkach ofiarami oszustwa.

Podobny artykuł:  Bravera Control – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Media Markt

Sklepy z elektroniką, takie jak Media Markt, oferują również płyty wibracyjne, takie jak Vibro Shaper. Produkty te można znaleźć zarówno w sklepach, jak i w Internecie. Nie możemy jednak wykluczyć, że sprzętu fitness nie ma na stanie w lokalnych sklepach. Jeśli więc wolisz kupić płytkę wibracyjną w sklepie z elektroniką, polecamy zrobić to online. Dodatkowo, możesz skorzystać z finansowania, aby zapłacić cenę zakupu.

Saturn

Innym sklepem z elektroniką, który również oferuje płyty wibracyjne, takie jak Vibro Shaper, jest Saturn. Jednak w tym przypadku również zalecamy zamawianie online, ponieważ sprzęt fitness często bardzo szybko wyczerpuje się w sklepach. Dostawa trwa zazwyczaj maksymalnie trzy dni, a klient może również wybrać różne opcje płatności w tym przypadku, w zależności od jego zdolności kredytowej.

Cena Vibro Shaper

Cena Vibro Shaper może się znacznie różnić w zależności od dostawcy. W naszych badaniach, gdzie można kupić płytę wibracyjną, udało nam się znaleźć oferty cenowe pomiędzy 185,00 a 199,60 euro. Na Amazon, cena wynosi 182,90 euro, a klient nie musi płacić kosztów wysyłki. Najtańsza cena na Ebay to 155,00 euro.

Jednak w tym przypadku, klienci nadal muszą zapłacić 7,00 euro kosztów wysyłki. Jako oficjalny sprzedawca internetowy, Mediashop oferuje swój produkt w cenie 199,60 euro z bezpłatną dostawą. Ze względu na duże różnice cenowe, przed zakupem tego talerza wibracyjnego warto dokładnie porównać ceny.

Zainteresowanie Vibro Shaper

Vibro Shaper przekonuje nie tylko swoim sportowym wyglądem i skutecznym działaniem. Znana twarz również promuje tę płytę wibracyjną. Mówimy tu o Thomasie Helmerze. Mistrz Europy w piłce nożnej jest bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego urządzenia fitness i poleca korzystanie z tej płyty wibracyjnej szczególnie tym użytkownikom, którzy chcą efektywnie trenować mięśnie ramion i nóg.

Ponadto, profesjonalny sportowiec podkreśla, że to urządzenie fitness może być używany do treningu całego ciała w domu, a jednocześnie promowanie układu sercowo-naczyniowego i wytrzymałość. Tak znana twarz reklamy jak Thomas Helmer z pewnością nie biłaby w bęben reklamowy dla wątpliwego produktu. W związku z tym można założyć, że ten talerz wibracyjny jest wysokiej jakości sprzętem fitness.

Najczęściej zadawane pytania

Nadal nie jesteś pewien, czy płyta wibracyjna Vibro Shaper jest odpowiednim sprzętem fitness dla Ciebie? W takim razie poniższe pytania i odpowiedzi mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Tutaj znajdą Państwo dodatkowe cenne informacje na temat tej płyty wibracyjnej.

Jakie są funkcje Vibro Shapera?

Płyta wibracyjna posiada trzy wstępnie zainstalowane programy, w których czas treningu i poziom wibracji są już wstępnie ustawione. Program pierwszy jest bardzo łatwy i dlatego nadaje się również dla początkujących. Wibracje zaczynają się od poziomu 28 i są bardzo lekkie.

W trakcie programu wibracje osiągają poziom 58, by pod koniec znów osłabnąć. Natomiast drugi program jest nieco bardziej wymagający i przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. W pierwszej połowie płyta wibracyjna wykonuje na przemian umiarkowane (poziom 40) i silne (poziom 99) wibracje.

Druga połowa programu składa się z coraz niższych poziomów trudności. Program numer trzy jest odpowiedni dla miłośników sportu i w związku z tym bardzo się poci. Podczas całego treningu płyta wibracyjna wibruje na przemian mocnymi i lekkimi/średnimi wibracjami.

Czy stosując Vibro Shaper mogę schudnąć?

Dzięki różnym programom i pod warunkiem regularnego stosowania, utrata wagi z tym talerzem wibracyjnym jest zdecydowanie możliwa. Naszemu testerowi udało się schudnąć 7 kilogramów w naszym teście. Aby poprawić utratę wagi, zalecamy również przyjmowanie ICG Fat Burner, który pomaga wypłukać nadmiar wody z organizmu.

Czy Vibro Shaper jest szkodliwy dla zdrowia?

Zasadniczo prawidłowe stosowanie płyt wibracyjnych nie jest szkodliwe dla zdrowia. Jednak te maszyny fitness powinny być zawsze używane prawidłowo i zgodnie z instrukcjami producenta. Wibracje występujące podczas ćwiczeń nigdy nie powinny być odczuwalne w głowie. W przeciwnym razie nie można wykluczyć bólów głowy lub mini urazów typu whiplash. Dlatego przed użyciem należy zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.

Jak wysokie jest zużycie kalorii przez Vibro Shaper?

Przede wszystkim zużycie kalorii, które można osiągnąć za pomocą talerza wibracyjnego, zależy od różnych czynników. Należą do nich waga, wzrost i skład ciała. Jako przybliżoną wskazówkę można jednak powiedzieć, że około 50 do 150 kalorii można spalić podczas 15-minutowego treningu.

Czy Vibro Shaper jest dostępny w Kauflandzie?

Ta płyta wibracyjna jest sporadycznie dostępna w sklepach detalicznych. Nie udało nam się znaleźć żadnych dowodów na to, że np. Kaufland ma to urządzenie fitness na stałe w swoim asortymencie. W tym przypadku warto od czasu do czasu sprawdzić prospekty sklepu. Alternatywnie można zamówić tę płytę wibracyjną również online.

Recenzja Vibro Shaper

Nasza ocena Vibro Shaper jest oparta na różnych czynnikach. Z jednej strony, oczywiście uwzględniliśmy w naszej ocenie wyniki naszego autotestu. Nasz tester był w stanie jednoznacznie potwierdzić skuteczność tej płyty wibracyjnej. Możliwa była nie tylko utrata wagi, ale również ujędrnienie skóry.

W naszej ocenie wzięliśmy jednak pod uwagę również nasze badania i doświadczenia innych użytkowników. Chociaż ta płyta wibracyjna jest sprzedawana w wysokiej cenie, użytkownicy dostają dużo za swoje pieniądze. Nie tylko mięśnie ramion i nóg mogą być skutecznie trenowane z tym urządzeniem fitness. Ta płyta wibracyjna jest raczej odpowiednia do optymalnego treningu całego ciała w czterech ścianach Twojego domu.

Dzięki sportowemu wyglądowi i niewielkim wymiarom płytę wibracyjną można łatwo schować, gdy nie jest już potrzebna. Wszystkie te punkty złożyły się na bardzo pozytywną ocenę tej płyty wibracyjnej, dzięki czemu możemy polecić zakup Vibro Shaper naszym czytelnikom.

Powyższa analiza oparta została na zewnętrznych źródłach i danych dostępnych na forum, innych recenzjach oraz na ofertach produktu producenta. Więcej na temat odchudzania można dowiedzieć się pod adresem https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lose-weight-as-fast-as-possible oraz na https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/basics/weightloss-basics/hlv-20049483 pod którym opublikowano szczegóły, badania i testy skutecznego odchudzania.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *