Przejdź do treści

Profolan: Analiza Opinii. Cała Prawda – Poznajmy Opinie

Profolan - opinie produktu na wypadanie włosów

Profolan to popularny preparat dla osób zmagających się z problemem łysienia. Dostępny od dłuższego czasu również w Polsce. W artykule znajdziesz recenzję tego produktu oraz opinie i dyskusje na jego temat.

Aktualizacja:

W ostatnim czasie pojawiają się negatywne opinie Profolan niezadowolonych z jego działania klientów. Prawdopodobnie tylko w naszej recenzji nie znajdziesz linku do ofertu tego produktu na wypadanie włosów. Z tego też powodu nasz recenzja wydaje się być bardziej rzetelna niż inne artykuły o tym produkcie w sieci.

recenzja została oparta o informacje o produkcie dostępne w chwili jej sporządzania. Po jej sporządzeniu informacje te mogły ulec zmianie, za co autor nie odpowiada

Profolan na łysienie - recenzja i opiniePo zdrowych, bujnych, błyszczących włosach marzy każdy. Niestety nasze pragnienia bardzo często nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Na skutek stresu, kiepskiej diety, różnego rodzaju chorób i dolegliwości oraz uszkodzeń powstałych na skutek nieprawidłowej pielęgnacji kondycja włosów bardzo się pogarsza, a ich wypadanie w nadmiernych ilościach staje się faktem.

Oczywiście nie trzeba się z taką sytuacją godzić, należy zaś walczyć z tym problemem na różnych frontach.

Jednym z powszechnie stosowanych metod stało się dziś przyjmowanie różnego typu suplementów diety mających pozytywny wpływ na naszą fryzurę.

Sporym zainteresowaniem cieszy się Profolan, preparat dla panów występujący w formie tabletek.

Czy jego stosowanie faktycznie jest w stanie w sposób pozytywny wpłynąć na stan włosów w przypadku łysienia androgenowego dotykającego mężczyzn?


Ranking Porost Włosów - Grudzień 2022 r.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 27.04.2024

Spis treści

Opinie o Profolan

Szukając opinii na temat tego suplementu w sieci, odnajdujemy ich wiele. Wiarygodność komentarzy może stanowić problem dla ich odbiorców. Co do wielu z tych opinii mam pewne wątpliwości.

Negatywne opinie o Profolan na Wykop

Na początek przyjrzyjmy się negatywnym opiniom w dość wiarygodnym miejscu.

Opinie o Profolan na Wykop

Opinie o Profolan na moderowanym portalu społecznościowym Wykop.pl

Analiza:

Wykop to portal społecznościowy w którym komentarze są mocno moderowane. Praktycznie każda wypowiedź jest sprawdzana przez moderatorów a czujność innych użytkowników tylko uskutecznia rzetelność zamieszczanych tam opinii, dyskusji, komentarzy itp.

Niema co ukrywać, cena produktu jest dość wysoka. Czy warto poświęcić tak dużą kwotę pieniędzy?

Wniosek:

Ciekawą opinię wystosował jeden z użytkowników (AntyBohater). Zwrócić on uwagę na skład opiniowanego produktu. Co ciekawe jego opinia dostała 2 plusy, można więc dojść do wniosku, że z jego opinią zgadzają się również kolejne osoby.

Zapewne czytając opinię użytkownika (AntyBohater) zastanawiasz się co miał na myśli pisząc:

opinia z Wykop o Profolan

Najprawdopodobniej jest to odniesienie do programu partnerskiego, z którego korzystają reklamujący ten produkt. Opisano to pod koniec naszego artykułu. W skrócie: Osoby reklamujące Profolan mogą dostawać 30% prowizji za udany sprzedaż produktu. Prowadzi to niestety do publikowania w sieci nierzetelnych opinii z tym odnośnikiem (różne recenzje, opinie i komentarze)

Pozytywne Opinie o Profolan

Jako, że jestem osobą wyczuloną na nierzetelne opinie, tutaj miałam ogromny problem co do odszukania wiarygodnych opinii. W miejscach, gdzie publikowane są przychylne opinie o Profolan, bardzo często znajdują się linki programu partnerskiego kierującego do oferty Profolan. Jest to problematyczne, ponieważ opinie, recenzje z takim linkiem afiliacyjnym mogą być nierzetelne!

Opinie o Profolan

Źródło: byc-zdrowym.pl

Analiza:

Przedstawiony wyżej zrzut z ekranu przedstawia opinie z bloga na którym niestety znajduje się nieszczęsny link programu partnerskiego, przez co źródło tych przychylnych opinii o Profolan może być niewiarygodne. Może być niewiarygodne z tego powodu, iż właściciel tego bloga (lub autor artykułu) nie chcąc odstraszyć zainteresowanych tym produktem, mógł usunąć negatywne opinie i zostawić (lub dopisać) te pozytywne.

Wniosek:

Rzetelne, wiarygodne opinie o Profolan są bardziej trudno dostępne niż mogłoby się wydawać. Jest to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które nie potrafią umiejętnie wyszukiwać informacji w internecie.

Jeżeli jesteś osobą niepewną zakupu Profolan, najlepszym sposobem będzie konsultacja z lekarzem lub innym specjalistą.

Profolan opinie posiada również na forum Kafeteria, Facebooku i wielu podobnych portalach społecznościowych.

Po przeczytaniu powyższych informacji z pewnością zastanawiasz sie, czy Profolan to oszustwo?

Efekty Profolan

Producent zapewnia, że dzięki regularnemu stosowaniu Profolan można w znacznym stopniu poprawić stan swoich włosów. Ma on sprawić, że odrastały będą nowe, stare natomiast zyskają nowy, lepszy wygląd. Poza tym struktura włosa zostaje skutecznie wzmocniona, a proces łysienia ulega zahamowaniu. Ponadto ma chronić przed przedwczesnym pojawieniem się siwizny. By poznać dalsze efekty stosowania Profolan należy przejść do oficjalnej strony producenta.

Również pod naszym artykułem zamieszczane są co jakiś czas opinie Profolan w tym jego rezultaty i wiele innych szczegółów także takich o których nie wspomina producent.

Wracając do rezultatów, produkt ten ma również pozytywnie wpływać na kolor kosmyków, wzmacniając ich naturalną barwę. Dorośli mężczyźni stosujący ten lek zauważyli także, że stały się one bardziej lśniące.

Z powyższego wyłania się przekonanie, że Profolan ma poprowadzoną w dość sprytny sposób marketing przez który publikowane są niepewne co do jego skuteczności informacje i oczywiście trudne do zweryfikowania opinie. W zasadzie ciężko odnaleźć negatywne opinie Profolan, możliwe, że są one poprostu usuwane.

Skład Profolan

Naturalny skład tego preparatu to jego istotna zaleta. Składniki, na bazie których powstał, pozytywnie wpływają na stan włosów, będąc jednocześnie bezpiecznymi dla zdrowia. Są to między innymi:

 • Pokrzywa zwyczajna, dzięki której proces wypadania włosów zostaje skutecznie spowolniony, natomiast ich kondycja znacznie poprawiona, ponadto ekstrakt z tej popularnej rośliny rewelacyjnie blokuje produkcję w ciele hormonu odpowiadającego za łysienie androgenowe
 • Skrzyp polny sprawia, iż proces wypadania włosów jest zahamowany, skóra głowy nie przetłuszcza się nadmiernie, a łupież przestaje się pojawiać, poza tym z dużą skutecznością niszczy wolne rodniki
 • L-cysteina, dzięki której tworzy się budulec włosa – keratyna
 • Tauryna, której zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosa
 • Witamina E, która sprawia, że pojawiają się nowe włosy
 • Witamina B6, za sprawą której nadmierne tempo wypadania włosów zostaje skutecznie zahamowane
 • Miedź odpowiadająca za wzmocnienie struktury włosa
 • Cynk mający na celu przyspieszenie tempa wzrostu włosów
 • Tiamina, czyli witamina B1, która sprawia, że łupież i łojotok przestają być problemem

Szczegółowy skład dostępny jest na opakowaniu produktu w tym sposób użycia, dawkowanie i ostrzeżenia. Szczegóły Prezentują się w następujący sposób.

Skład Profolan

Szczegółowy skład Profolan dostępny na etykiecie opakowania.

Dawkowanie i skutki uboczne Profolan

Dziennie przyjmować należy dwie kapsułki preparatu Profolan, każda z nich powinna być popita szklanką wody.

Jeśli zaś mowa o działaniach niepożądanych czy skutkach ubocznych preparatu, nie znaleźliśmy informacji na ten temat. Wynika to zapewne z faktu, iż jest on stworzony na bazie składników naturalnego pochodzenia, które nie należą do tych powodujących potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Pamiętajmy jednak o tym, że po preparat nie powinny sięgać osoby, które są uczulone na którykolwiek z jego składników. By mieć pewność tego, że recenzowany produkt nie będzie powodował skutków ubocznych, należy zapoznać się z opinią specjalisty.

Cena Profolan

Opakowanie ProfolanZa jedno opakowanie preparatu zapłacimy około 187 złotych. Wystarcza on na miesiąc kuracji, znajduje się w nim bowiem 60 kapsułek. Pojedyncze opakowanie tego suplementu diety można jednak nabyć taniej, decydując się na jednorazowy zakup kilku opakowań. Na przykład przy trzech pudełkach trzy kolejne otrzymuje się gratis, płacąc niecałe 563 złote. Można także zdecydować się na nabycie dwóch opakowań za 375 złotych, trzecie otrzymując gratis.

Samo wykonanie opakowania pozostawia wiele do życzenia. Wydaje się być słabej jakości, dlatego nie zdziwiłabym się, gdyby działanie kapsułek również takie było.

Gdzie kupić Profolan?

Ten suplement diety dostępny jest na oficjalnej stronie jego producenta. Czas dostawy jest dość krótki, w moim przypadku przesyłka doszła już na trzeci dzień.

Produkt ten jednak nie jest dostępny w aptece. Pytanie, dlaczego?

Ostrzeżenie przed podejrzanymi ofertami Profolan

Analiza dostępnych w sieci opinii o Profolanie może sugerować, że negatywne opinie tego suplementu mogą być usuwane, natomiast pozytywne mogą być publikowane przez użytkowników specjalnego programu partnerskiego, dzięki któremu właściciele różnych stron, recenzenci czy opiniujący dostają prowizję od sprzedaży produktu Profolan.

Jak się można domyśleć, może to prowadzić do publikacji fałszywych przychylnych opinii i recenzji by zachęcić do skorzystania z oferty.

Nie dotarliśmy również do wyników rzetelnych badań co do faktycznych działań tego produktu na wypadanie włosów. W chwili obecnej Profolan to produkt wielka niewiadoma. Należy również pamiętać, iż cena tego suplementu diety jest bardzo wysoka, 187 złotych za jedno opakowanie. Najdziwniejsze jest jednak to, że nie jest dostępny w aptekach.

W sieci istnieją strony, w których niektórzy ich właściciele usilnie promują recenzowany preparat, na przykład publikując fikcyjne wypowiedzi osób zadowolonych z działania tego produktu lub usuwając negatywne opinie o Profolan. Osoby te mogą nieco naginać prawdę. Za sprzedaż produktu ze swojej strony możliwe jest otrzymanie prowizji w okolicach 30%. O tym fakcie można dowiedzieć się w specjalnym panelu programu partnerskiego, do którego dostęp może mieć w zasadzie każdy.

Profolan Oszustwo

Jedna z ofert programu partnerskiego Nutriprofits.com

Jak można zauważyć w panelu, dostępne są również inne suplementy diety na których użytkownicy programu partnerskiego mogą dostawać wysoką prowizję za sprzedaż.

Ciężko jest zlokalizować fałszywe opinie, dlatego jak w przypadku ostatnio przez nas recenzowanego Piperinox na odchudzanie tak i w przypadku Profolan zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli jesteś osobą niepewną zakupu Profolan, najlepszym sposobem będzie konsultacja z lekarzem lub innym specjalistą.

Podsumowując recenzję. Wypadanie włosów to niestety dość przykry proces na który wiele zdesperowanych osób poszukuje rozwiązania. Należy jednak pamiętać by zachować rozsądek i weryfikować informacje, by nie dać się oszukać na oferty różnego rodzaju suplementów w różnych postaciach.

Natalia Gryska

✓ Zweryfikowany
Natalia Gryska

13 komentarzy do “Profolan: Analiza Opinii. Cała Prawda – Poznajmy Opinie”

 1. Zgadzam się. Profolan to oszustwo i opinie są kupowane, specjalnie fałszowane. Naciągacze wciskają go jako zamiennik i dostają za to prowizje. Właśnie dlatego dużo tych fałszywych pozytywnych recenzji i opinii, bo to są naciągacze i tyle. Dobrze, że ktoś zwrócił na to uwagę.

 2. Dokładnie! Miałem go w posiadaniu 4 miesiące temu i zero zmian do tej pory. Nawet gorzej. Cena z kosmosu. Niema gdzie go kupić, bo oferują go tylko oszuści. Pewnie dlatego apteki nie chcą tego sprzedawać i tracić renomy.

 3. Również zauważyłem te fałszywe pozytywne opinie o Profolan. Skonsultowałem się ze specjalistą i mi powiedział, że to prawdopodobnie nie działa jak pisze producent. Również mam co do tego podejrzenia dlatego osobiście odradzam. Z resztą jest to drogi produkt i należy się dobrze zastanowić nad tym.

 4. Mam tylko niewielkie zakola, ale postanowiłem przetestować Profolan i Follixin. Oba preparaty testowałem po pół roku i efekty jakie uzyskałem, to całkowity brak efektu. Suplementy z takim składem można kupić za 10 zł.

 5. Jak przeczytałem że to suplement to od razu zrezygnowałem z testowania i czytania dalej o tym. Sprzedawanie miksu substancji bez testów klinicznych to naciąganie nieświadomych ludzi. Suplement za 10zł, no trudno 10 zł jakoś każdy przełknie, ale to jest wyłudzanie pieniędzy, oszustwo. Suplementy generalnie zawierają to co człowiek może sobie dostarczyć w odpowiednio dobranej, zbilansowanej diecie. Niestety lepiej wierzyć w cudowne tabletki, maści spraye etc. Prościej i łatwiej …. można to podsumować tak… prościej i łatwiej jest dać się wydymać za kilka złotych nich zastanowić się nad tym co jesz.

 6. Nie działa. Włosy nadal wypadają nawet po stosowaniu profolanu. Nie chcą mi zwrócić pieniędzy za niego.

 7. Wiedziałem, że to jest oszustwo. Oferta tego produktu wydawała mi się bardzo podejrzana jak te wychwalające opinie na innych blogach.

 8. Na łysienie androgenowe tylko blokery DHT ( finasteryd, dudasteryd, alfatradiol, RU 55481) i minoxidil! Wystarczy przeczytać skład tego „produktu” by wiedzieć że to zwykły suplement diety tylko z zawrotną ceną! W jego działanie wierzą chyba tylko jego marketingowcy. Dobrze że Pani to nagłaśnia, precz z oszustami żerującymi na problemach łysiejących osób!

 9. Dobrze ze trafiłem na ten artykuł bo już chciałem kupić ten Profolan. Mam pytanie czy ktoś może stosował inny preparat i był zadowolony z jego działania?

 10. Niestety również i ja nie jestem przekonany co do oferty tego Profolan na wypadanie włosów. Oferta wydaje się być podejrzana. Z chęcią skonsultuję się w aptece co sądzą o tym produkcie bo brakuje szczegółów i badań tych kapsułek i w sumie to same pozytywne opinie niby klientów wydają się podejrzane.

 11. Niestety dałem się nabrać na oszustwo i teraz straciłem czas i pieniądze które mogłem poświęcić na skuteczną walkę z łysieniem. Niewiem co robić bo z każdym miesiącem bardziej wypadają mi włosy.

 12. Chciałbym tylko podziękować autorce tekstu i osobą które dodały komentarze, tym sposobem zaoszczędziłem pieniądze, które mogę przeznaczyć na inne cele z tego wynika, że lepiej sobie kupić kompleks witamin;) Dodatkowo zaoszczędziłem czas bo chciałem kupić go w aptece, a tutaj się dowiedziałem, że go tam nie dostanę.

 13. Bardzo fajna analiza. Prawie dałbym się nabrać na profolan bo chciałem już brać ale skusiło mnie sprawdzić aktualne opinie o tym bo wszędzie naciągają na to coś. Okazuje się, że moje podejrzenia były słuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *