Przejdź do treści

Positivum – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Positivum

Positivum to suplement diety w postaci tabletek o naturalnym składzie, którego celem jest pomoc w zasypianiu i utrzymaniu prawidłowego dobowego rytmu snu.

Efekty Positivum

Positivum opinieNiezakłócony odpoczynek o odpowiedniej jakości i długości jest niezbędny dla organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Nie tylko wpływa korzystnie na stan zdrowia psychicznego, ale sprzyja też regeneracji ciała. Organizm niewyspany jest osłabiony, ma obniżoną odporność. Łatwo łapie wszelkiego rodzaju infekcje i dłużej walczy w chorobą. Dodatkowo brak odpowiedniego jakościowo snu powoduje problemy z koncentracją i zapamiętywaniem, pogarsza też samopoczucie. Źle sypiając łatwiej jest stać się zdenerwowanym i zestresowanym lub płaczliwym i niechętnym. Dlatego dla organizmu człowiek atak ważne jest by wysypiać się właściwie.

Positivum to preparat, który wpływa na organizm wyciszająco i odprężająco. Przyczynia się dzięki temu do łatwiejszego zasypiania i utrzymania spokojnego snu. Jest to konieczne by organizm mógł funkcjonował prawidłowo. Dodatkowo regularne stosowanie Positivum wpływa również na lepsze samopoczucie, zwiększa poziom energii do działania, zwiększa podatność na stres i ogólnie sprzyja pozytywnemu nastawieniu.

Efekty Positivum są uzyskiwane dzięki wyłącznie naturalnym składnikom pochodzenia roślinnego i melatoninie. Dzięki czemu są bezpieczne, a ich stosowanie nie obciąża wątroby. Zawarta w preparacie melatonina ułatwia szybkie zasypianie. Wyciąg z ziela melisy działa uspokajająco. Odpręża i pozwala cieszyć się nieprzerwanym snem przez całą noc. Natomiast wyciąg z szyszek chmielu koi nerwy i pozwala spokojnie się wyspać. Oprócz tego preparat zawiera mnóstwo składników pomocniczych, które również pomagają organizmowi wejść w stan spokojnego i niezwykle jakościowego snu.

Opnie Positivum

Większość opinii o Positivum jest pozytywna. Wiele osób chwali jego działanie. Twierdzą, że efekty są szybko odczuwalne, a sam suplement jest niezwykle skuteczny. Preparat ma działać kojąco i uspokajać nerwy, a także pomagać w zaśnięciu i pozwalać przespać spokojnie całą noc. Jako pozytywy niektórzy wskazują również dobrą wydajność produktu i jego korzystną cenę. Kolejną zaletę jaką wskazują użytkownicy to naturalny skład preparatu, który nie obciąża organizmu, a w szczególności wątroby. Co za tym idzie stosowanie tego suplementu nie powoduje ż skutków ubocznych co również jest ważnym czynnikiem dla osób sięgających po Positivum. Inną zaletą tego suplementu jest fakt, że nie uzależnia, a z czasem jego efekty mogą utrzymywać się nawet po odstawieniu preparatu. Jako inne plusy wymienia się małe, wygodne i łatwe do połknięcia tabletki oraz łatwą dostępność.

Pozytywne opinie Positivum otrzymuje od dorosłych w każdym wieku i z różnymi problemami ze snem, więc można uznać, że jest to suplement wyjątkowo uniwersalny. Znajdą się jednak osoby, które nie mają o tym preparacie dobrej opinii. Przede wszystkim wiele osób twierdzi, że działanie Positivum jest tylko efektem placebo. Inni stwierdzają, że suplement rzeczywiście działa, ale tylko w niewielkim stopniu i nie radzi sobie z większymi nerwami czy stresem. Jeszcze inni zarzucają, że preparat w ogóle im nie pomaga.

Positivum nie jest lekiem tylko suplementem, a jego skuteczność w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji osoby zażywającej. Ogólnie jednak większość osób jest w mniejszym bądź większym stopniu zadowolona z działania Positivum. Na Ceneo.pl spośród prawie 500 opinii aż 83% osób przyznało temu produktowi 5 gwiazdek, 11% dała 4 gwiazdki, a tylko 3% oceniających dała 1 gwiazdkę. Można, więc uznać, że Positivum w większości przypadków jest skuteczne i warto dać mu szansę tym bardziej, że (jak twierdzi wiele osób) stosunek ceny do wydajności jest bardzo korzystny.

Podobny artykuł:  Heart Tonus krople – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Skład Positivum

Skład Positivum jest w pełni naturalny. Pierwsze skrzypce gra w nim wyciąg z ziela melisy, który odpowiada za wyciszenie organizmu, ale też za odprężenie i złagodzenie dyskomfortu związanego ze stresem. Redukuje również napięcie i przyczynia się do utrzymania spokojnego i wysoce jakościowego snu. Kolejnym składnikiem jest wyciąg z szyszek chmielu. Działa on kojąco i pomaga przespać nieprzerwanie całą noc. W skład Positivum wchodzi również melatonina. Jest to hormon naturalnie wytwarzany w naszym mózgu, a dokładniej w szyszynce. W preparacie pełni funkcję przyspieszającą czas zasypiania i podwyższającą jego jakość. Składniki te znajdują się w preparacie w ilości bezpiecznej, ale jednocześnie wystarczającej by mogły skutecznie wpływać na jakość snu (jedna tabletka zawiera 25 mg wyciągu z szyszek chmielu, 50 mg wyciągu z ziela melisy i około 0,33 mg melatoniny).

Oprócz tego Positivum zawiera również substancje pomocnicze: celulozę, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, a także hydroksypropylometylocelulozę i hydroksypropylocelulozę. Dodatkowo w tabletach znajdują się barwniki: indygokarmin i czerń brylantowa PN, oraz substancję substancje glazurujące: wosk pszczeli biały i wosk carnauba.

Stosowanie Positivum

Positivum jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe mające problemy z zasypianiem, które chcą uzupełnić codzienną dietę w elementy pochodzenia naturalnego, takie jak wyciąg z szyszek chmielu i melisy oraz melatoninę w celu poprawy jakości snu. Szczególnie sprawdzi się w przypadku osób niewysypiających się, mających problemy z zaśnięciem, często budzących się w nocy, pracujących na różne zmiany, a także zmieniających strefy czasowe.

Jedno opakowanie zawiera 180 tabletek, które wystarczają na 60 dni stosowania. Powinno się je przyjmować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Dziennie powinno spożywać się 3 tabletki Positivum na dobę bezpośrednio przed pójściem spać. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej chyba, że lekarz wskazał inaczej. Jedna dawka Positivum składająca się z 3 tabletek zawiera 150 mg wyciągu z melisy, 75 mg wyciągu z szyszek chmielu i 1 mg melatoniny.

Produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, najlepiej w miejscu gdzie nie będzie narażony na działanie światła i wilgoci. Należy pamiętać, że preparat nie jest przeznaczony dla dzieci. Należy przechowywać go w miejscu dla nich niedostępnym, a w przypadku gdy dziecko jednak zażyje suplement należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Positivum nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek ze składowych suplementu (główne składni, substancje pomocnicze lub glazurujące) oraz przyjmujące inne środki o działaniu uspokajającym lub nasennym. Preparatu nie powinno się również przyjmować w sytuacji kierowania pojazdem lub obsługi maszyn. Po zażyciu może wywoływać uczucie senności powodujące rozkojarzenie i brak koncentracji co w konsekwencji może prowadzić do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu. Kobiety będące w ciąży lub karmiących piersią, które chcą rozpocząć stosowanie Positivum powinny zrobić to wyłącznie za zgodą i pod kontrolą lekarza. To samo dotyczy osób przyjmujących jakiekolwiek leki przeciwdepresyjne.

Podobny artykuł:  Opinie o Black Latte - cena i skład napoju na odchudzanie

Należy również pamiętać, że Positivum jest tylko suplementem, co oznacza, że jest tylko dodatkiem mającym wspomóc prawidłowe działanie organizmu. Zatem nie można go traktować jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia, suplement powinien pełnić jedynie funkcję uzupełniającą. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Positivum nie jest lekiem. Sprawia to, że preparat jest bezpieczniejszy w użyciu ale jednocześnie ma łagodniejsze działanie w porównaniu do leków o podobnym przeznaczeniu.

Skutki uboczne Positivum

Skutki uboczne Positivum praktycznie nie występują jednak mogą się one pojawić w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Dotyczy to głównych składników tj. wyciągu z szyszek chmielu, wyciągu z ziela melisa i melatoniny, ale również pozostałych składowych. Są to dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, celuloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza. Nadwrażliwość może pojawić się również w reakcji na barwniki czerń brylantową PN lub indygokarmin, a także w reakcji na substancje glazurujące wosk carnauba oraz biały wosk pszczeli.

Cena Positivum

Cena Positivum waha się od 26 do ponad 40 zł za opakowanie. W większości przypadków jednak cena wynosi 27-28 zł. Jedno opakowanie zawierające 280 tabletek wystarcza na 60 dni co sprawia, że koszt miesięcznego stosowania Positivum wynosi uśredniając około 14 zł.

W przypadku zamawiania preparatu przez Internet trzeba również wziąć pod uwagę koszt wysyłki zazwyczaj wynoszącej od 8 do 12 zł. W takim przypadku koszt za jedno opakowanie może wynieść około 36-42 zł. Wtedy miesięczny koszt stosowania Positivum rośnie w przybliżeniu do 20 zł. W takim przypadku rozwiązaniem może być zamówienie większej ilości preparatu na zapas lub ogólnie zrobienie większych zakupów online w danym sklepie.

Gdzie kupić Positivum?

Preparat można nabyć stacjonarnie jak i przez Internet. Gdzie kupić Positivum najtaniej? Najlepiej stacjonarnie w aptece lub drogerii. Wtedy nie ponosimy kosztów wysyłki. Można również zamówić produkt na stronie Internetowej wybranej apteki i odebrać go we wskazanej placówce. W takim przypadku również nie płacimy za wysyłkę.

Apteki, w których można kupić Positivum stacjonarnie i/lub online to między innymi: DOZ, tanie-leczenie, Nowa Farmacja, wapteka, Apteka Curate, Apteka Sowa, Aptelia, mojaapteka.pl, Apteka Olmed, Apteka ZdroVita, BioMed24, Apteka Natura, Apteka Gemini, Apteka Eskulap, świat leku, Apteka Melisa, Centrum Leków czy medkon apteka.
Drogerie, w których można nabyć Positivum stacjonarnie i/lub przez Internet to między innymi: Rossmann, Hebe, eZebra, Vital Shop lub Dr. Max Drogeria.

Preparat można również kupić wyłącznie przez Internet na takich stronach internetowych jak allegro.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *