Przejdź do treści

Pirolam Intima Vag – Opinie i Efekty. Skład oraz aktualna cena

Pirolam Intima Vag to lek dostępny bez recepty przeznaczony do leczenia infekcji intymnych. Pirolam Intima Vag to 1 tabletka zawierająca 500 mg klotrymazolu.

Lek stosujemy w przypadku zakażeń grzybiczych pochwy i zewnętrznych żeńskich narządów płciowych.

Użycie Pirolam Intima Vag wskazane jest podczas objawów takich jak upławy, ból, pieczenie i swędzenie.

Czy Pirolam Intima Vag jest skuteczny?

Pirolam Intima Vag - opinieJak najbardziej jest skuteczny wobec drobnoustrojów takich jak: dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Działanie klotrymazolu prowadzi do zahamowania syntezy ergosterolu, niezbędnego składnika błony komórkowej grzybów. Błona komórkowa ulega uszkodzeniu, czego konsekwencją jest śmierć komórki grzyba.

Stosowanie Pirolam Intima Vag

Lek Pirolam Intima Vag przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży od lat 16. Dzieci do 12 lat: Ze względu na brak doświadczenia klinicznego i danych dotyczących bezpieczeństwa, preparatu nie należy stosować u dzieci do ukończenia 12 roku życia. Nie powinno się go stosować u młodszych pacjentów bez konsultacji z lekarzem. Aplikacja leku jest prosta i w łatwy sposób możemy zrobić to sami, umieszczając jedną tabletkę głęboko w pochwie. Należy pamiętać, że jest to jednorazowa dawka.

Jak długo stosować Pirolam Intima Vag?

Jedno opakowanie to pełna kuracja. 1 tabletka podana jednorazowo zapobiega objawom infekcji.

Kiedy nie stosować leku?

Jeżeli jesteś uczulona na klotrymazol, lub którykolwiek ze składników nie powinnaś sięgać po lek.

Jeżeli przyjmujesz już leki na obecną infekcję intymną, nie powinnaś sięgać po Pirolam Intima Vag.

Nie należy stosować tamponów, płukania pochwy, środków plemnikobójczych
i innych produktów do stosowania dopochwowego.

Pamiętaj, żeby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skonsultować się
z lekarzem.

Najczęściej zadawane pytania

Stosunek seksualny – tak czy nie?

Podczas przyjmowania leku zaleca się zrezygnowanie ze stosunków płciowych, ponieważ infekcja może przejść na partnera seksualnego.

Czy stosując antykoncepcję można stosować lek?

Można przyjmować lek, natomiast skuteczność antykoncepcyjna lateksowych środków antykoncepcyjnych, na przykład prezerwatyw lub krążków dopochwowych może być zmniejszona.

Czy będąc w ciąży lub podczas karmienia piersią można przyjmować Pirolam Intima Vag?

Ciąża, planowanie ciąży, podejrzenie, że jest się w ciąży jest konieczne do skonsultowania się z lekarzem zanim przyjmiemy lek. Podobnie w przypadku karmienia piersią.

Czy można prowadzić samochód lub inny pojazd po zaaplikowaniu leku?

Nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Miesiączka i stosowanie Pirolam Intima Vag.

Podczas trwania miesiączki nie można zaaplikować tabletki. Należy również zakończyć stosowanie leku przed rozpoczęciem krwawienia.

Jak długo tabletka rozpuszcza się w pochwie?

Według badań, większość globulek dopochwowych rozpuszcza się w ciągu 10-15 minut od aplikacji. Czas może się maksymalnie wydłużyć do 30 minut.

Dlaczego tabletki dopochwowe wypływają?

Wypłynięcie niewielkiej ilości aplikowanego preparatu jest zjawiskiem naturalnym. Nie świadczy to o złej aplikacji, ani nie wpływa na skuteczność preparatu.

Skutki uboczne Pirolam Intima Vag

Oczywiście jak stosowanie każdego innego leku, w tym przypadku również mogą pojawić się działania niepożądane. Do najczęstszych objawów mogą należeć: bóle brzucha, swędzenie, zaczerwienie skóry. Rzadziej występują: reakcje alergiczne, obrzęk, wysypka skóra czy krwawienie z pochwy. Do najrzadszych przypadków można zaliczyć: złuszczanie w obrębie narządów płciowych, uczucie dyskomfortu i bóle w obrębie miednicy. Gdy zauważymy u siebie, któreś z wyżej wymienionych objawów, należy zaprzestać stosowanie leku.

Efekty Pirolam Intima Vag po zastosowaniu tabletki

Jeżeli objawy nie przejdą po 7 dniach od stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia przyczyny infekcji. W przypadku pogorszenia się objawów, także należy zgłosić się do lekarza.

Skład Pirolam Intima Vag. Jakie substancje zawiera lek?

Substancja czynna klotrymazol. Każda tabletka zawiera 500 mg klotrymazolu.

Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia ziemniaczana, kwas adypinowy, sodu wodorowęglan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan.

Przechowywanie Pirolam Intima Vag

Jak większość leków, należy przechowywać go w niewidocznym, niedostępnym miejscu dla dzieci. Jeżeli chodzi o temperaturę przechowywania leku to nie ma specjalnych zaleceń. Nie można stosować leków po upływie jego terminu ważności.

Gdzie kupić Pirolam Intima Vag?

Lek jest dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. Więcej informacji na temat leku możemy znaleźć na stronie pirolam.pl

Jaka jest cena leku?

Cena Pirolam Intima Vag za jedno opakowanie wynosi między 20 zł a 25 zł w zależności od apteki. Robiąc zakupy przez internet możemy znaleźć lek w cenie za około 20 zł.

Opinie Pirolam Intima Vag według kobiet

Możemy znaleźć wiele opinii kobiet, które po zastosowaniu 1 tabletki zauważyły u siebie znaczące zmniejszenie objawów infekcji już po pierwszym dniu stosowania leku. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej. Niektóre pacjentki poczuły ulgę kilka dni po stosowaniu tabletki dopochwowej.

Podsumowanie

Jeżeli pojawia się w naszym życiu infekcja intymna, pamiętajmy, że nie ma drogi bez wyjścia. Nie wolno ignorować pierwszych objawów. Warto udać się do specjalisty na konsultację ginekologiczną. Gdy nie mamy takiej możliwości, należy się umówić na teleporadę, opowiedzieć jakie mamy dolegliwości. Wybierając się w podróż warto zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem. Wystarczy, że będziemy mieć przy sobie opakowanie Pirolam Intima Vag, które zadziała natychmiastowo. Pamiętajmy, że grzybicę należy leczyć. Może nam się wydawać, że po ustąpieniu objawów, problem zniknął, ale po krótkim czasie infekcja wróci. Pirolam Intima Vag to ekspresowa terapia dla kobiet, które szybko chcą pozbyć się dolegliwości w bardzo łatwy sposób. To lek za niewielkie pieniądze, które daje wielkie możliwości w pozbyciu się infekcji.

Infekcje intymne to schorzenia, które mogą pojawiać się u co czwartej kobiety. Mikroorganizmy znajdujące się w obrębie dróg rodnych mogą doprowadzić do zaburzeń flory bakteryjnej pochwy. Konsekwencją może być zakażenie grzybicze pochwy, które objawia się między innymi bólem, pieczeniem, upławami i świądem. Może pojawić się zaczerwienienie skóry, a nawet ból przy oddawaniu moczu lub po stosunku. Do infekcji może dojść podczas stosunku seksualnego, w trakcie korzystania z sauny, basenu czy toalety publicznej. Żeby pozbyć się infekcji, odbudować naturalną florę bakteryjną i zapobiec nawrotom choroby, warto sięgnąć po lek Pirolam Intima Vag, który w swoim składzie zawiera substancję czynną – klotrymazol. Ten składnik działa przeciwgrzybiczo, niszczy grzyby i ich wzrost.

Jakie są najczęstsze przyczyny zakażenia pochwy?

Przyczyn zakażenia pochwy może być wiele. Do najczęstszych zalicza się:

 • Zaniedbanie higieny ( używanie cudzych ręczników, gąbek, bielizny, a także irygacje pochwy)
 • Stosunki seksualne ( spora ilość partnerów)
 • Miesiączka
 • Poronienie
 • Antybiotykoterapia
 • Występowanie chorób metabolicznych, np. cukrzyca
 • Wkładki domaciczne
 • Zabiegi ginekologiczne

Wyżej wymienione przyczyny mogą spowodować nadmierny rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak: bakterie, grzyby, pasożyty.

Jakie są objawy zakażenia pochwy?

Należy przede wszystkim pamiętać, że objawy zakażenia pochwy nasilają się wraz z rozwojem infekcji. Do najczęstszych objawów należą:

 • Świąd i pieczenie pochwy i sromu
 • Bolesność i pieczenie sromu
 • Zaczerwienienie pochwy i sromu
 • Bolesność przy oddawaniu moczu
 • Ból podczas stosunku
 • Upławy z pochwy o nieprzyjemnym zapachu, a także zmiana konsystencji wydzieliny w zależności od tego, który z patogenów wywołał zakażenie

Czy infekcja pochwy sama przejdzie?

Jeżeli chodzi o grzybicę pochwy, szczególnie w zaawansowanym stadium należy pamiętać, że nie zniknie sama. W przypadku, gdyby objawy złagodniały, możemy się spodziewać, że powrócą w krótkim czasie.

Do czego może prowadzić nieleczona grzybica pochwy?

Jeżeli zignorujemy objawy zakażenia albo liczymy na cud, że znikną to możemy spodziewać się zakażenia kanału szyjki macicy i jajowodów. Natomiast jeżeli grzyby dostaną się dalej, atakują przydatki. Do ciężkich przypadków należy zakażenie innych narządów wewnętrznych, a nawet bezpłodność.

Co robić, żeby zapobiec zakażeniu pochwy?

Infekcja pochwy nie należy do przyjemnych rzeczy. Jesteśmy w stanie ją wyleczyć, ale najlepiej zapobiegać temu. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Należy myć i osuszać okolice pochwy w delikatny sposób, aby uniknąć podrażnień
 • Unikajmy noszenia ciasnych ubrań
 • Należy nosić bawełnianą bieliznę, a zamiast rajstop, nosić pończochy
 • Unikajmy stosowania perfumowanych mydeł i dezodorantów do higieny intymnej oraz płynów do kąpieli
 • Należy często wymieniać tampony, ponieważ nasiąknięty krwią tampon jest idealną pożywką dla rozwoju drożdżaków

Czym jest grzybica pochwy?

Grzybica pochwy, zwana też kandynozą lub drożdżycą to choroba wywołana przez grzyby drożdżopodobne. W większości wystąpienia infekcji intymnych pochwy odpowiada grzyb z klasy drożdżaków Candida Albicans. Grzyb może występować nawet u 30% kobiet, nie wywołując przy tym objawów.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *