Przejdź do treści

Nutridrink – Opinie oraz efekty i skład – Analiza

nutridrink

Dietetyka i żywienie człowieka to dziedziny nauki, które obecnie bardzo szybko się rozwijają. Bardzo duże zamiłowanie do tej dziedziny nauki oraz specyfikami stosowanymi do odżywiania przyczyniło się do wyprodukowania nutridrinków. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród chorych, którzy zmagają się z problemami żywieniowymi.

nutridrink opinieNutridrink Protein jest doustnym preparatem odżywczym. Jest to żywność specjalnie przeznaczona medycznie w dietetyce w niedożywieniu i ryzyku niedożywienia związanym z chorobą. Stosowana w większości u pacjentów ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko. Używają go osoby, które z różnych powodów, nie mogą dostarczyć organizmowi odpowiednich, pozwalających na pokrycie dobowego zapotrzebowania organizmu, ilości substancji odżywczych jedynie za pomocą tradycyjnej diety.

Skład Nutridrink

Skład Nutridrink jest zróżnicowany. Preparaty te mają różne składniki, które modyfikowane są w zależności od procesu chorobowego oraz chorób towarzyszących, które występują u chorej osoby. Każdy Nutridrink należy dopasować do pacjenta osobno po przeprowadzeniu z nim rozmowy na temat jego stanu zdrowia i żywienia. Ze względu na skład Nutridrink można podzielić na:

  1. Nutridrink tradycyjny- charakteryzuje się podstawowym składem, przeznaczony do spożycia dla osób w starzym wieku i dzieci w celu zapobiegnięcia niedożywienia.
  2. Nutridrink wysokobiałkowy- spożywają go osoby, które mają wysokie zapotrzebowanie na białko. Wzrasta ono m.in. po chemii, radioterapii.
  3. Nutridrink wysokobłonnikowy- spożywają go osoby cierpiące na zaburzenia ruchu jelit, wzdęcia, zaparcia.
  4. Nutridrink bez tłuszczu- przyjmują go osoby, które ograniczają spożycie tłuszczu m.in. przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego, dnie moczanowej.
  5. Nutridrink dla diabetyków- spożywają go osoby ozaburzonej gospodarce węglowodanowej, zamiast cukru jest słodzony słodzikami.

Skład Nutridrink może się od siebie różnić. Ma tu znaczenie przeznaczenie preparatu. Zważywszy na energię dostarczaną łącznie z nutridrinkiem, możemy wyodrębnić preparaty wysokokaloryczne oraz normokaloryczne. Kompleks preparatów ma witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (D, E, A i K) oraz wszystkie witaminy z grupy C czy B. Nutridrink może poszczycić się zawartością składników mineralnych. Skład Nutridrink ma ich naprawdę sporo. W napojach odżywczych znajdziemy: potas, miedź, mangan, fluor, molibden, jod, selen i chrom, sód, chlorki, magnez, żelazo, cynk, fosfor, wapń.

Nutridrink może również zaopatrywać organizm w L-karnitynę, cholinę, taurynę czy przeciwutleniacze. Zależy to od jego przeznaczenia. Zawartość składników odżywczych tj. węglowodanów, białka, tłuszczów i błonnika zależą od rodzaju preparatu. Kazeina to źródło białka, natomiast źródłem tłuszczu są długołańcuchowe kwasy tłuszczowe LCT.

Skład Nutridrink jest ważny, ponieważ w zależności od mieszaniny węglowodany ujawniają się w postaci sacharozy, maltozy, maltodekstryny. Można wyróżnić nutridrinki bezresztkowe oraz takie, które mają duże stężenie błonnika pokarmowego. Przydatne są na zaparcia i wzdęcia. Należy wziąć pod uwagę również na to, że skład Nutridrink (w większości) jest wolny od glutenu i laktozy.

Jak widać, skład Nutridrink jest dopracowany w każdym szczególe. Zapewnia skuteczne działanie i powoduje, że problemy z niedożywieniem i ryzykiem niedożywienia związanym z chorobą nie występują. Teraz, jak już znamy skład Nutridrink, warto dowiedzieć się, jakie jest stosowanie Nutridrink.

Stosowanie Nutridrink

Czy stosowanie Nutridrink jest trudne? Stosowanie Nutridrink jest bardzo proste. Rodzaje Nutridrink ma zastosowanie w zależności od choroby, która atakuje organizm. Nutridrink jest dostępny w formie napoju. Jego objętość to 125 ml lub 200 ml. Łatwo się go pije i przechowuje. Nutridrink występuje w różnych smakach tj. truskawkowym, waniliowym, czekoladowym i innych smakach. Stosowanie Nutridrink powoduje, że organizm jest zaopatrzony w energię, dlatego, że 1 butelka preparatu ma aż 300 kcal. Preparat należy dobrze wstrząsnąć przed użyciem, najlepiej podawać schłodzony. Po pierwszym otwarciu Nutridrink przechowywać go w zamkniętej butelce, w lodówce, tylko do 24 godzin.

Stosowanie nutridrinków w diecie chorego to żywność specjalnego przeznaczenia. Jego celem jest poprawa komfortu życia i zdrowia pacjenta poprzez usunięcie problemów pozwiązanych ze spożyciem pokarmów, a będących skutkiem rozwijającej się choroby w organizmie oraz zaopatrywanie w odpowiednią ilość składników odżywczych. Ich pacjent nie może przyjąć, żywiąc się tradycyjnie. Stosowanie Nutridink dożylnie powinno być wprowadzone z chwilą, kiedy nie można inaczej podawać pokarmu pacjentowi. W związku z tym stosowanie Nutridrink w diecie tradycyjnej chorego jest optymalnym sposobem jego żywienia.

Żywienie medyczne składa się z dwóch sposobów podawania jedzenia: przewodem pokarmowym (jelitowo, enteralnie), podawany przez usta, podawany przez sondę (zgłębnik), żywienie pozajelitowe (dożylne). Podawanie pokarmów przewodem pokarmowym jest fizjologiczne, bardziej bezpieczne i jest związane ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia powikłań, niż gdy jest stosowane żywienie pozajelitowe.

Co ważne stosowanie nutridrinków jest zakazane u dzieci poniżej 3 lat, a rozporządzenie o tym, czy stosowanie Nutridrink w diecie dziecka, które ma 3–6 lat jest potrzebne, powinno odbyć się za aprobatą i pod nadzorem lekarza. Nutridrinki stosuje się w diecie chorego pod nadzorem esperta, ponieważ przyjmowanie Nutridrink powinno zależeć od stanu zdrowia i wieku osoby potrzebującej. Zależy to od tego, z jaką chorobą podstawową mamy do czynienia i jakie symptomy jej towarzyszą, wtedy się zaleca:

  • stosowanie Nutridrink u pacjentów onkologicznych, którzy cierpią równocześnie na brak apetytu;
  • stosowanie Nutridrink przy zaparciach, odleżynach, nieswoistych zapaleniach jelit;
  • stosowanie Nutridrink przy zaburzeniach zabliźniania się ran;
  • stosowanie Nutridrink przy cukrzycy;
  • stosowanie Nutridrink chemioterapii, radioterapii.

Zaleca się również stosowanie Nutridrink u pacjentów: po operacjach, cierpiących na brak apetytu, z cukrzycą, bez chorób współistniejących i innych dodatkowych, po przebytym udarze, z chorobą Parkinsona, starszych, z oparzeniami, chorujących na zapalenie/ marskość wątroby, zapalenie trzustki, cierpiących na zespoły złego wchłaniania, dzieci przy jednoczesnym braku apetytu.

Efekty Nutridrink

Znamy już stosowanie Nutridrink, dowiedzmy się teraz, jakie efekty Nutridrink zauważymy, jeżeli stosowanie Nutridrink będzie prawidłowe. Badania potwierdzają, że pierwsze efekty wsparcia żywieniowego (efekty Nutridrink) u pacjentów z chorobą nowotworową są widoczne po dwóch tygodniach regularnego przyjmowania. Obecne doniesienia naukowców wykazały, że regularne dostarczanie tych składników w postaci żywienia medycznego, czyli specjalistycznych preparatów odżywczych, które zawierają niezbędne składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach, wpływa pozytywnie na przebieg terapii przeciwnowotworowej.

Efekty Nutridrink to w głównej mierze spadek liczby powikłań. O zakwalifikowaniu chorego do operacji często decyduje to, w jakiej ogólnej kondycji jest jego organizm. Częstym problemem, zwłaszcza wśród chorych z nowotworami układu pokarmowego, jest niedożywienie. Może ono u niektórych chorych opóźnić lub uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Wiele osób cierpi także na pooperacyjne powikłania, wynikających z niedoboru składników odżywczych.

Obecne wyniki publikacji wykazały, że stosowanie Nutridrink, czyli wdrożenie i regularne przyjmowanie żywienia medycznego na 14 dni przed operacją dało znaczne i pozytywne efekty Nutridrink. Zmniejszyła się liczba i stopień ciężkości powikłań pooperacyjnych, w porównaniu z osobami w grupie kontrolnej, u których stosowanie Nutridrink nie było wdrożone. U chorych, którzy przed operacją nie przyjmowali dodatkowego żywienia medycznego, zaobserwowano więcej powikłań infekcyjnych, w tym przeważnie zakażeń ran.

Długofalowe efekty Nutridrink obserwuje się w grupie pacjentów z nowotworami jelita grubego. Zalecono im stosować- oprócz normalnej diety- preparatu wysokobiałkowego dwa razy dziennie przez co najmniej 10 dni przed oraz 14 dni po zabiegu. Wyniki badania wykazały pozytywne efekty Nutridrink w postaci: zmniejszonego zakażenia i rozejścia się rany, skróconego czasu pobytu w szpitalu, oraz ważne obniżenie ryzyka ponownej hospitalizacji. Konsekwencją powyższych efektów jest także jednoczesne obniżenie całościowych kosztów leczenia pacjentów onkologicznych z rakiem jelita grubego podczas pobytu w szpitalu i aż sześć miesięcy po operacji. Efekty Nutridrink odczuło łącznie około 90% pacjentów.

Skutki uboczne Nutridrink

Przy stosowaniu Nutridrink tak jak przy stosowaniu innych preparatów mogą wystąpić skutki uboczne Nutridrink. Wiadome jest, że preparaty odżywcze mogą być przyjmowane jako dodatek do diety lub jedyne źródło posiłku. Bardzo istotną rzeczą jest to, aby wiedzieć, w jaki sposób używać Nutridrink, aby skutki uboczne Nutridrink nie wystąpiły. Prawidłowe stosowanie Nutridrink polega na (szczególnie podczas pierwszego spożycia) na popijaniu go powoli oraz małymi haustami. Poleca się, aby zwrócić uwagę, w jakim czasie wypijamy jedną butelkę Nutridrink. Wynosi on od pół godziny do 1 godziny. Szybsze wypicie preparatu może spowodować, że wystąpią skutki uboczne Nutridrink w postaci dolegliwości jelitowych tj. uciążliwej biegunki, bólu brzucha, wzdęć oraz nadmiernych gazów. Powodem jest wysoka osmolarność płynu, który wzmaga przepływ wody do przewodu pokarmowego. Skutkiem tego są zaburzenia jelitowe. Odpowiednie dawkowanie preparatu zgodne z zaleceniami powoduje, że skutki uboczne Nutridrink nie wystąpią.

Opinie Nutridrink

Jakie opinie Nutridrink można znaleźć? Wiele osób miało już okazje wystawić opinie Nutridrink i opisać jego wspaniałe właściwości. Opinie Nutridrink można przeczytać w internecie na forum, blogach z recenzjami, różnych portalach społecznościowych. Opinie Nutridrink są głównie pozytywne, ponieważ leczenie nim faktycznie przynosi wspaniałe rezultaty. Wielu użytkowników jest zdania, że efekty Nutridrink są tak dobre, że jest on wart swojej ceny. Klienci chwalą go za skuteczność i szybkosć działania. Mogą się pojawić również negatywne opinie Nutridrink, ale nie są one częste i występują sporadycznie.

Cena Nutridrink

Jaka jest cena Nutridrink? Tego dowiemy się, odwiedzając internet. Można tam skorzystać z porównywarki cen. Taki sposób będzie najłatwiejszy, a wtedy cena Nutridrink usatysfakcjonuje nas i kupimy go najtaniej.

Gdzie kupić Nutridrink?

Gdzie kupić Nutridrink? Nutridrink można kupić w aptece stacjonarnej i internetowej bez konieczności posiadania recepty na ten produkt. Jeśli apteka nie ma w danym momencie tego preparatu, wystarczy go zamówić u aptekarza, a będzie on dostarczony do tego miejsca możliwie jak najszybciej, prawdopodobnie w ciągu 24 godzin. Nutridrink jest dostępny również w specjalnych automatach znajdujących się w obszarach szpitali m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu. Wiec nie zastanawiaj się więcej gdzie kupić Nutridrink, tylko porozmawiaj z lekarzem prowadzącym, farmaceutą lub dietetykiem.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *