Przejdź do treści

Motywujące metamorfozy. Odchudzanie przed i po.

Metamorfozy odchudzania

Artykuł ten poświęcony jest metamorfozom odchudzania, który może posłużyć jako motywacja dla osób, które niechętnie podchodzą do zrzucenia zbędnej wagi.

63 kilogramy mniej – Metamorfoza odchudzania

Jedną z osób która miała szczęście schudnąć jest Ashley. Pochodząca z Las Vegas amerykanka schudła aż 63 kilogramy.

Metamorfoza odchudzania

Metamorfoza Ashley (63 kg w dół). Źródło fotografii jak i więcej zdjęć bohaterki można odnaleźć na https://www.instagram.com/transforming_me702/

Jak można zauważyć na fotografii, metamorfoza robi ogromne wrażenie.

54 kilogramy w dół – Efekty odchudzania

Następną osobą, której udało się osiągnąć bardzo imponujący wynik jest Lauren. Schudła ona około 54 kilogramy. Dzięki motywacji o odpowiedniemu podejściu do tematu możemy obejrzeć jej metamorfozę na fotografii.

Efekty odchudzania

Metamorfoza Lauren (54 kg w dół). Źródło fotografii jak i więcej zdjęć bohaterki można odnaleźć na https://www.instagram.com/kickinitwithlauren/

Tak jak poprzednio wspomniana Ashley tak i Lauren zawstydziła swoimi efektami osoby, które nie potrafią się zmotywować do zrzucenia zbędnej wagi. Lauren osiągnęła ten rezultat dzięki motywacji i wytrwałości. Na jej instagramie odnaleźć możemy wiele innych fotografii z jej przemiany przed i po odchudzaniu. Po dawnej Lauren pozostał tylko tatuaż i stare zdjęcia.

42 kilogramy mniej – Skutki odchudzania

Inną, również ciekawą metamorfozą może pochwalić się Niemka, którą zrzuciła aż 42 kilogramy. Co ciekawe w dalszym ciągu idzie po indywidualny rekord regularnie ćwicząc i odpowiednio się odżywiając. Jej zmianę można zauważyć na poniższej fotografii.

Odchudzanie przed i po

Metamorfoza Niemki (42 kg w dół). Źródło fotografii jak i więcej zdjęć autorki można odnaleźć na https://www.instagram.com/nati_khalifa/

Jak można zauważyć, wygląd autorki zdjęcia zmienił się drastycznie. Należy zwrócić szczególną uwagę na biust, który po odchudzaniu nie zmalał co powinno być dodatkową motywacją dla tych, którzy właśnie tego się obawiają podczas odchudzania.

Jak szybko schudnąć?

Odchudzanie wydaje nam się być takie proste. Wystarczy więcej się ruszać i mniej jeść, a z pewnością tkanka tłuszczowa zniknie w oka mgnieniu, prawda? W rzeczywistości jednak nie wszystko wygląda  tak łatwo, jakby mogło się nam wydawać. Proces chudnięcia nie jest łatwy i nie uzyskamy efektu wow w kilka dni. Potrzeba tygodni, a nawet miesięcy, by móc zobaczyć w lustrze nową siebie, kogoś, kto w końcu nam się podoba. Podstawą jest spojrzeć na ten proces wieloetapowo. Rozłóżmy całość na poszczególne etapy i na osiągnięte cele. Z pewnością dużo łatwiej jest nam schudnąć 5 kilogramów, a potem następne 5 kilogramów, niż od razu założyć 10. Co więc robimy?

Czytaj dalej: Jak szybko schudnąć 5 kilogramów w tydzień?

Aktywnie w każdy dzień

Aktywność w życiu każdego człowieka odgrywa niezwykle ważną rolę i należy na nią właśnie postawić. Warto w przypadku osób początkujących postawić na trzy treningi dziennie, a dla osób średniozaawansowanych cztery treningi dziennie. Dobrym rozwiązaniem jest przeplatanie treningów siłowych z treningami cardio, bo zarówno jedne, jak również i drugie spalają kalorie i są idealne podczas odchudzania, a w przypadku pracy z ciężarem, nie tylko tracimy tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim budujemy mięśnie. Oprócz samych treningów, dobrze jest być aktywnym również na co dzień, bo każda aktywność to kolejne spalone kalorie. Zamiast do pracy samochodem, warto postawić na rower. Zamiast siedzenia po południu przed telewizorem, można wyjść z całą rodziną na spacer. Ciekawych sposobów na aktywne spędzanie czasu jest naprawdę bardzo dużo.

O tym, że aktywność fizyczna i treningi są niejako podstawą odchudzania nie powinno nikogo dziwić. O skutecznych treningach na odchudzanie można dowiedzieć się pod adresem: https://www.healthline.com/nutrition/get-a-flat-stomach

Zbilansowana dieta

Dieta to aż 70% skuteczności w odchudzaniu. Nie bez powodu mówimy, iż jesteśmy tym, co jemy. Jeśli nasza dieta w większości składa się z węglowodanów prostych, to nie możemy się dziwić, że kilogramy wciąż szybują do góry. Jeśli stawiamy na fast foody, a na kolację zajadamy się chipsami, jak można cieszyć się pięknym wyglądem? Warto postawić na pięć posiłków dziennie, które będą zawierały w sobie odpowiednie ilości makroelementów, tak, aby organizm otrzymał wszystko w odpowiedniej ilości. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, na pewno podstawą jest deficyt kaloryczny, a więc powinniśmy zjadać mniej, niż nasz organizm potrzebuje do funkcjonowania. Jeśli mamy wiedzę, możemy takie posiłki skomponować sobie samodzielnie. Jeśli wiedza nasza jest zerowa, wówczas lepiej skorzystać z pomocy dietetyka lub wybrać opcję diety pudełkowej.

Interesującą propozycją diety może być przykładowo dieta ketogeniczna (tak zwana dieta keto) a nawet dieta lekkostrawna która została omówiona przez naszych autorów. Należy pamiętać, że dieta diecie nierówna. Każda z nich charakteryzuje się na swój własny sposób.

Odpowiednia ilość wody

Woda jest nam niezbędna do życia. Większość z nas pije jej zdecydowanie za mało. Często stawiamy na słodkie soki, w których jest dużo cukrów, a to powoduje, że dostarczamy niepotrzebnie dodatkowe kalorie. Woda powinna stać się dla nas codziennym nawykiem. Szklanka wody z cytryną zaraz po przebudzeniu, szklanka wody przed każdym posiłkiem. Podstawą jest pić około 2 – 2,5 litra wody dziennie, a w przypadku dni treningowych nawet do 3 litrów. Czy tyle jej pijecie? W procesie odchudzania woda jest niezwykle ważna i istotna.

Jesteśmy przekonani o tym, że stosując się do powyższych rad, z całą pewnością każdy będzie w stanie uzyskać upragnione efekty. Grunt to zdać sobie sprawę z tego, że to wymaga czasu. Jeśli będziemy konsekwentni i krok po kroku będziemy dążyli do upragnionego celu, to na pewno będziemy w 100% zadowoleni.

Pozostałe metamorfozy

Dalsze metamorfozy można odnaleźć w wielu profilach społecznościowych lub też na blogach a nawet na forum (jak na przykład na Forum Kafeteria czy też na Wizaż). Należy jednak pamiętać, by poznać szczegóły osiągnięcia zmian. Wiele osób publikujących metamorfozy może w dość kreatywny sposób starać się sprzedać produkt (w formie kapsułek, plastrów) który może okazać się dość kosztowny i nieskuteczny.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

2 komentarze do “Motywujące metamorfozy. Odchudzanie przed i po.”

  1. Przy tym pierwszym przypadku, te 60 kilogramów, które Pani schudła to naprawdę jestem pełna podziwu. Ludziom nie chce się schudnąc mając nadwagę 10 kilogramów a co dopiero w przypadku 60 do schudnięcia. Martwi mnie tylko ta blizna, ale chyba to się usuwa na stole operacyjnym z tego co mi się wydaje.

  2. Bardzo interesujące metamorfozy. Lubię czasem pooglądać efekty odchudzania, to taka motywacja na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *