Przejdź do treści

Loxon Max – Opinie i Efekty. Analiza produktu

Loxon Max

Coraz częściej spotykanym problem u mężczyzn jest łysienie. Z racji zmiany pokoleniowej, płeć męska podchodzi coraz poważniej do swojego wyglądu. Co w konsekwencji wpływa na to, że szukają oni sposób, w jaki sposób zaradzić sobie z problemem łysienia. Loxon Max to preparat stosowany na skórę głowy. Zalecany w leczeniu łysienia androgenowego czyli w wypadaniu włosów. Ma postać płynu, użytego w dozowniku. Jest on powszechnie dostępny i możliwy do dostania bez recepty.

Opinie Loxon Max

Loxon Max opinieOpinie na temat tego preparatu są zróżnicowane. Niektórzy chwalą sobie, że pomógł i sprawił, że problem wypadania włosów zniknął, nadbudowując straty. Inni za to wskazywali na brak efektów. Niektórzy za to, wskazują niezadowolenie ze względu, że wymaga on bardzo dużą ilość cierpliwości od osób chcących stosować środek, której często brakuje. Jednak należy pamiętać, że środek ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie w przypadku łysienia androgenowego, środek ten nie jest dostępny na receptę więc każdy pan zmagający się w problemem wypadania włosów może kupić. Ważne jest aby mieć potwierdzenie, że to właśnie z łysieniem androgenowym mamy do czynienia kupując ten produkt.

Efekty Loxon Max

Substancja czynna powoduje wzrost mieszków włosowych, które zostają osłabione ze względu na łysienie androgenowe.

Pełne efekty stosowania leku następują po 12 miesiącach stosowania Loxon Max,, gdy regularnie się go stosuje. Pierwsze efekty można zauważyć po około dwóch miesiącach stosowania, wtedy można zauważyć pierwsze możliwości niewypadania włosów oraz pojawienia się nowych.

Skład Loxon Max

Reszta składników to:

  • minoksydyl;
  • glikol propylenowy;
  • etanol 96%;
  • woda oczyszczona;
  • kwas cytrynowy.

W składzie najważniejszą oraz główną substancją czynną jest minoksydyl. W 1 ml płynu znajduje się 50 mg minoksydylu. Zewnętrznie stymuluje on mieszki włosowe oraz hamuje proces miniaturyzacji włosa.

Glikol propylenowy czyli inaczej etanol 96% czyli alkohol, to kolejny związek stosowany w Loxon Max. To skuteczny promotor przenikania substancji wzmacniających cebulki i pogrubiających łodygę włos. Poprawia również funkcjonowanie komórek macierzystych, odpowiadających za porost włosów. Szeroko stosowany różnego rodzaju produktach do skóry i włosów. Używany jest jako składnik w pasatach, kremach, balsamach, peelingach, dezodorantów, olejkach do masażu.

Woda oczyszczona to częsty składnik różnego rodzaju kosmetyków lub leków. Jest to tzw. woda produkcyjna. Jest ona poddawana procesowi destylacji bądź wymiany jonowej. Istnieją specjalnie określone kryteria jakie musi ono spełniać, aby mogła zostać dopuszczona do użytku.

Kwas cytrynowy to kolejny produkt, którego działanie wspomaga pracę włosa. Poprawia on krążenie krwi dzięki czemu pod wpływem ciepła składniki odżywcze mogą działać i pobudzać przez to cebulki włosa do wzrostu. Pomaga również normalizować równowagę wodno-alkaiczna przez co włosy stają się mniej podatne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne np. morzu, wiatru czy promieni ultrafioletowych.

Podobny artykuł:  Cardiol - Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Stosowanie Loxon Max

Leku nie należy stosować jeśli osoba chcąca używać tej substancji, posiada uczulenie na którykolwiek ze składników użytych do jego wyprodukowania. Jednak nie jest to jedyne przeciwskazanie. Kolejną chorobą, która uniemożliwia nakładanie płynu na skórę jest posiadanie nadciśnienia tętniczego. Loxon Max nie nadaje się również do używania, jeśli powstałe łysienie ma związek z tak ciężkimi chorobami jak:

  • zaburzenia tarczycy
  • toczeń układowy
  • stany zapalne skóry głowy.

Ponadto nie zaleca się stosowania płynu w zmienionej chorobowo skórze głowy np. przy łuszczycy, podrażnienień, zaczeerwienień. Na ogoloną głowę lub nałożonego rodzaju opatrunki miejscowe bądź stosowania innych leków miejscowo niewskazane jest używanie Loxon Max.

Nie należy stosować leku gdy stosuje się inne leki. Konieczna jest konsultacja z lekarzem o możliwości stosowania Loxon Max. Substancje takie jak kortykosteroidy, diratanol oraz wazelina mogą zmieniać właściwości naskórka. Przez co możliwe jest zmiana jego działania poprzez zwiększone wchłanianie go do organizmu. Leku nie stosuje się również w okresie karmienia piersią, a także ciąży. Nie stwierdzono, że Loxon Max ma wpływ na zdolność prowadzenia maszyn i pojazdów.

Konieczne jest przed zaczęciem stosowania preparatu konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Loxon Max przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na miejsce gdzie skóra łysieje na głowie. Jeśli środek dostanie się w inne miejsce, istnieje możliwość szybkiego wzrostu włosów w miejscu gdzie środek został nałożony. Dlatego konieczne i niezbędne jest prawidłowe i porządne umycie dłoni po rozprowadzeniu środka. Środek nadaje się tylko i wyłącznie do stosowania zewnętrznego, zabronione jest picie go. Stosuje się go na prawidłową, zdrową skórę głowy, nie posiadającą żądnych podejrzanych zmian.

Przy stosowaniu zachowaj ostrożność związaną z tym, by nie wdychać oparów i środka oraz go nie połykać. Nie nadaje się do stosowania dla osób poniżej 18 roku życia oraz dla starszych powyżej 65 roku życia. Konieczne jest bezpieczne przechowywanie środka poza zasięgiem dzieci. Spożycie środka może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i uszkodzić serce.

Środka należy używać wyłącznie na zasadach zalecanych w instrukcji.

Na początku najważniejsze jest, aby skóra i włosy w które będzie wprowadzony produkt były suche. Przed jego użyciem należy przekręcić aplikator w bok, nacisnąć dozownik w celu naniesienia produktu. 1 ml płynu rozprowadza się w miejsce, gdzie skóra jest łysa, a następnie się go wmasowuje. Loxon Max należy stosować 2 razy dziennie w ciągu czterech miesięcy.

Włosy zaczynają rosnąć po czasie dwóch miesięcy używania środka. Gdy zaczną one rosnąć, konieczne jest stosowanie leku przez kolejne dwa, żeby podtrzymać efekt. Zbyt wczesne zakończenie leczenia może sprawić, że mimo widocznego porostu włosów mogą one przestać rosnąć i całą procedurę będzie trzeba zaczynać od nowa.

Skutki uboczne Loxon Max

Możliwa zmiana koloru lub struktury włosa po użyciu środka. Ze względu na zawarty w składzie minoksydyl. Ostrożność w stosowaniu i dodatkowej opinii lekarza przy stosowaniu środka powinni zasięgnąć chorzy na choroby układu krążenia oraz mający problemy z sercem.

Podobny artykuł:  Hondrox – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

W pierwszym okresie stosowania Loxon Max możliwa jest wzmożona ilość wypadających włosów. Objawy te zanotowano do nawet 2 miesięcy od zaczęcia stosowania środka. Jeśli jednak utrzymują się one więcej niż 14 dni skonsultuj używanie leku na z lekarzem.

Działania niepożądane jakie mogą wystąpić to obrzęki w wokół twarzy np. warg, gardła. Możliwe jest również utrudnione połykanie bądź oddychanie. Objawy te świadczą o reakcji alergicznej niewiadomego pochodzenia. Jeśli nasapią takie objawy należy pilnie skonsultować się z lekarzem.

U  1 na 100 pacjentów możliwe jest wystąpienie takich bólów jak ból głowy bądź klatki piersiowej. Możliwy jest miejscowy rumień, zbyt nadmierny wzrost włosów, zapalenie skóry bądź obrzęk.

Rzadkimi działaniami niepożądanymi po stosowaniu tego leku jest zbytnie obniżenie ciśnienia krwi, wysuszenie się bądź łuszczenie skóry bądź utrata włosów.

Na podstawie dostępnych danych nie jest możliwe określenie częstości reakcji alergicznych bądź ciężkich reakcji alergicznych prowadzących do dużych obrzęków i trudnością z oddychaniem.

Przedawkowanie leku poprzez zbyt duże nałożenie ilości na głowę nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami. Nie wykazano, że mogą prowadzić do problemów z ustrojem całego organizmu. Przy zastosowaniu działań zgodnie z instrukcją, przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe.

Minoksadyl doustnie stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego. W przypadku przypadkowego połknięcia substancji możliwe jest zmniejszenie się ciśnienia. Co w przypadku prawidłowej jego wartości, znaczne obniżenie może prowadzić do tachykardii, omdleń, zawrotów głowy oraz nagłego zatrzymania się masy ciała poprzez zatrzymanie się wszelkich płynów w organiźmie.

Dodatkowo glikol propylenowy, którego znajduje się 300 mg w każdym mililitrze płynu ma właściwości, które mogą prowadzić do podrażnienia skóry głowy.
Po za tym, duża ilość etanolu w składnikach może powodować również działanie drażniące na błony śluzowe lub oczy jeśli produkt zostanie rozpylony na jego wysokości. Produkt jest również łatwo palny więc warto uważać przy jego stosowaniu by nie rozniecić pożaru.

Cena Loxon Max

Cena leku Loxon Max jest bardzo zróżnicowana. Najtańszy produkt udało się znaleźć w aptece Moderna za 29,62 zł. Natomiast najdroższy kosztował prawie 52 zł. Jak widzimy ceny są różne i zależą głownie od miejsca gdzie środek zostanie kupiony.

Gdzie kupić Loxon Max?

Loxon Max jest głównie dostępny w różnego rodzaju aptekach zarówno stacjonarnych jak i i internetowych. Natomiast jest dostępny bez recepty więc odchodzi problem posiadania recepty. Lek jest dostępny między innymi w aptekach:

  • apteka DOZ
  • apteka Gemini

Dodatkowe informacje

Przechowywać jedynie w miejscu niedostępnym dla dzieci. Temperatura przechowywania to poniżej 25 stopni Celsjusza. Leku nie wolno stosować po upływie terminu ważności.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *