Przejdź do treści

Iladian Direct plus – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Iladian Direct plus

Iladian Direct plus to tabletki dopochwowe, które stosuje się przy leczeniu intymnych infekcji pochodzenia bakteryjnego i/lub grzybiczego.

Efekty Iladian Direct plus

Iladian Direct plus opinieZa występowanie infekcji intymnych odpowiada przede wszystkim zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Flora ta stanowi barierę ochronną pochwy, która chroni ją przed nadmiernym rozwijaniem się bakterii i grzybów chorobotwórczych. Jest to możliwe dzięki temu, że korzystne dla organizmu drobnoustroje Lactobacillus utrzymują niskie pH narządów rodnych na poziomie mniej więcej 4,5. Tworzy to środowisko niekorzystne dla bakterii i grzybów, które wywołują infekcje intymne.

Czasami zdarza się, że przez miesiączki, błędy higieniczne, wkładki domaciczne, stosunki seksualne czy zabiegi ginekologiczne bariera ochronna pochwy zostaje naruszona. W takim przypadku dochodzi do infekcji, której objawy to między innymi pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie, ból podczas stosunku i oddawania moczu oraz upławy. Te ostatnie w przypadku zakażenia bakteryjnego są białe gęste i mają nieprzyjemny zapach. Natomiast upławy przy zakażeniu grzybiczym są płynne, przezroczyste i bezwonne.

Iladian Direct plus został opracowany w oparciu o tą wiedzę. Jego zadaniem jest łagodzić te objawy oraz walczyć z infekcją. Głównym efektem preparatu jest utrzymanie pH pochwy na stałym, odpowiednim poziomie. W ten sposób powstają warunki niekorzystne dla rozwoju bakterii i grzybów. Składniki Iladian Direct plus (a szczególnie inulina) mają pozytywny wpływ na rozwój naturalnej flory bakteryjnej, która pełni funkcję ochronną oraz zapobiegawczą przez hamowanie rozmnażania się bakterii i grzybów wywołujących infekcje. Natomiast zadaniem kwasu L-askorbinowego jest utrzymanie kwaśnego odczynu pochwy co ma niekorzystny wpływ na rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych. Efekty Iladian direct plus są odczuwalne bardzo szybko za sprawą witaminy E i kwasu hialuronowego. Składniki te odpowiadają za nawilżenie błony śluzowej pochwy co skutecznie łagodzi suchość, swędzenie i uczucie napięcia oraz zmniejsza możliwość pojawienia się mikro-urazów. Dodatkowo preparat redukuje występowanie upławów i ogranicza występowanie nieprzyjemnego zapachu.

Iladian direct plus jest świetnym preparatem dla kobiet, które często uczęszczają na basen lub jacuzzi, a także korzystają z sauny oraz solarium. Dzięki swoim właściwością nawilżającym sprawdza się świetnie również w przypadku suchości, świądu oraz uczucia napięcia pochwy. Iladian direct plus wspomaga rozwój naturalnej flory bakteryjnej, jest więc doskonałym wyborem do stosowania w trakcie przyjmowania preparatów przeciwbakteryjnych i doustnych antybiotyków oraz po zakończeniu takiej kuracji w celu przywrócenia odpowiedniego pH pochwy. Tabletki można również stosować z powodzeniem jako pomoc w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy. Dodatkowo działanie łagodzące i nawilżające ma też zastosowanie podczas niwelowania nieprzyjemnych skutków klimakterium (stan okołomenopauzalny).

Opinie Iladian Direct plus

Duża część kobiet stosujących Iladian direct plus jest zadowolona z jego działania. Przyznają, że preparat jest skuteczny w łagodzeniu infekcji pochwy. Największą zaletą według nich jest przede wszystkim szybkie działanie preparatu. Innym pozytywem jest wszechstronność tabletek, gdyż mogą być stosowane przy infekcji bakteryjnej, grzybiczej oraz mieszanej. Dużym uznaniem cieszy się także profilaktyczne działanie preparatu, które polega na utrzymaniu odpowiedniego pH pochwy i nawilżeniu jej błony śluzowej.. Iladian direct plus jest chwalony również przez kobiety w okresie okołomenopauzalnym, czyli klimakterium. Użytkowniczki doceniają również bezpieczeństwo tabletek, ponieważ składniki, które się w nich znajdują należą do tych mniej inwazyjnych. Jedynym podawanym przez producenta skutkiem ubocznym jaki może wystąpić podczas kuracji jest pieczenie pochwy. Oprócz tego można przeczytać, że tabletki nie plamią bielizny, są łatwo dostępne, łatwe w aplikacji, a także w dobrej cenie i można je kupić bez recepty. Preparat ma też dobrze działać razem z innymi produktami z serii Iladian takimi jak żel do leczenia infekcji intymnych i probiotyk w tabletkach dopochwowych. Na stronie internetowej producenta można przeczytać, że Iladian direct plus pozytywnie oceniło 86% ankietowanych kobiet, a 93% przyznało, że preparat pomógł im skutecznie zmniejszyć wydzielanie się upławów. Dodatkowo z przeprowadzonych sondaży wynika, że tabletki odczuwalnie redukują wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu już po jednym dniu stosowania, natomiast po dwóch dniach zauważalnie zmniejszają uczucie pieczenia i swędzenia miejsc intymnych.

Opinie Iladian direct plus są również czasami negatywne. Można przeczytać stwierdzenia, że tabletki radzą sobie tylko przy drobnej infekcji intymnej jednak nie dają sobie rady z bardziej rozwiniętą. Preparat ma też nie zawsze sobie radzić z przywróceniem odpowiedniego pH po antybiotykoterapii. Wiele kobiet zwraca też uwagę na skład, który jest teoretycznie zbyt słaby by mógł być skuteczny przy leczeniu infekcji. Czasami nawet można natrafić na bardzo skrajne opinie, według których to właśnie profilaktyczne stosowanie preparatu przyczynia się do powstawania infekcje.

Podsumowują, spora grupa kobiet stosujących Iladian direct plus jest zadowolona z jego działania i używa Iladian direct plus profilaktycznie lub w czasie pojawienia się infekcji. Tabletki wypadają też bardzo korzystnie w przypadku zestawienia z innymi produktami tego typu.

Skład Iladian Direct plus

Skład Iladian direct plus opiera się na kwasie L-askorbinowym (popularnie znany jako witamina C, jego funkcją w preparacie jest zakwaszenie środowiska pochwy w celu przywrócenia jej odpowiedniego pH, w którym drobnoustroje wywołujące infekcje nie mogą się rozwijać), kwasie hialuronowym (ma działanie nawilżające, regenerujące i odżywiające, wspomaga proces gojenia błony śluzowej), witaminy E (działa odżywczo i wspiera proces gojenia błony śluzowej pochwy) i inulinie (jest pożywką dla bakterii Lactobacillus dzięki czemu pomaga w przywróceniu naturalnej flory bakteryjną pochwy). Składniki dodatkowe, wspomagające znajdujące się w preparacie to stearynian magnezu i laktoza.

Skutki uboczne Iladian Direct plus

Skutki uboczne Iladian direct plus dzięki swojemu naturalnemu składowi ma tylko jeden skutek uboczny, który może wystąpić. Pod warunkiem, że preparat jest stosowany zgodnie z instrukcją na ulotce i osoba korzystająca z niego nie ma nadwrażliwości na któryś ze składników to jedyną reakcją niepożądaną jaka może wystąpić jest bardzo rzadko pojawiające się pieczenie pochwy. W sytuacji gdy ma się wrażenie, że mimo stosowania preparatu infekcja intymna się zaostrza należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie Iladian Direct plus

Prawidłowe stosowanie Iladian direct plus jest zależne od celu w jakim się go przyjmuje. Przypadku stosowania go w celach leczniczych należy przyjąć jedną tabletkę dziennie i kontynuować stosowanie przez siedem do 10 dni. Inny schemat przyjmowania tabletek jest możliwy tylko w przypadku zalecenia od lekarza. Znaczenie ma moment rozpoczęcia przyjmowania produktu, najlepiej zrobić to jak najszybciej gdy tylko zaobserwuje się niepokojące objawy mogące świadczyć o infekcji grzybiczej, bakteryjnej lub mieszanej. W sytuacji, w której dojdzie do nasilenia objawów lub po 10 dniach przyjmowania preparatu stan nie ulegnie poprawie należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Natomiast w przypadku stosowania Iladian direct plus profilaktycznie należy przyjmować po jednej tabletce dwa razy w tygodniu. W obydwu przypadkach proces aplikacji jest identyczny. Tabletkę powinno się umieścić głęboko w pochwie, najkorzystniej zrobić to w nocy przed położeniem się do łóżka. Trzeba pamiętać by myć ręce przed oraz po aplikacji preparatu.

Iladian direct plus nie powinien być stosowany przez osoby z nadwrażliwością, na którykolwiek ze składników (kwas hialuronowy, witaminę E, inulinę, kwas L-askorbinowy, stearynian magnezu lub laktozę). Preparat nie powinien być aplikowany w przypadku gdy błony śluzowe okolic intymnych są uszkodzone. Kolejnym przeciwskazaniem jest pojawianie się upławów z krwią. W takim przypadku powinno się natychmiast skontaktować z lekarzem. Tabletki nie powinny być też stosowane razem z innymi lekami i preparatami aplikowanymi dopochwowo.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatu. Należy też pamiętać, że Iladian direct plus powinien być stosowany głównie jako pomoc w leczeniu infekcji intymnych lub do profilaktycznego stosowania.

Gdzie kupić Iladian Direct plus?

Tabletki można spokojnie nabyć w aptekach oraz zamówić przez Internet. Można również połączyć te dwie rzeczy, Na swoich stronach internetowych duża część aptek daje możliwość zamówienie produktów online z opcją ich dostarczenia nie tylko do domu za pośrednictwem kuriera, ale też bezpośrednio do wybranej apteki, z której możemy odebrać lek. W takim przypadku kupujący nie ponosi kosztów wysyłki.

W większości aptek można nabyć Iladian direct plus od ręki. Apteki, które dodatkowo oferują kupno preparatu przez Internet lub dają możliwość zamówienia go do wybranej placówki to między innymi Apteka iPlus, DOZ.pl, Ziko Apteka, Apteka Internetowa, Aptelia, Apteka Centauria ,mojaapteka.pl., Apteka Sowa, Apteka Natura.

Sklepy Internetowe, które nie są aptekami, a w których można kupić Iladian direct plus to między innymi allegro, StacjaZdrowie, Moja Zielarnia, Drogeriawsieci.pl, Vital shop.

Oprócz tego tabletki można również znaleźć w niektórych drogeriach typu Rossmann, SuperPharm czy Natura.

Cena Iladian Direct plus

Cena Iladian direct plus wynosi między 12 zł, a nawet 20 zł. Średnio jest to 16 zł za opakowanie zawierające 10 tabletek, które zazwyczaj wystarczają na jedną kurację.

Gdzie kupić Iladian direct plus w najlepszej cenie? Jednostkowy koszt opakowania wychodzi najtaniej przy zakupie internetowym jednak może to być dobre rozwiązanie tylko w wypadku robienia większych zakupach na danej stronie. Dzieje się tak, ponieważ koszt przesyłki często potrafi być większy niż koszt jednego opakowania. W takiej sytuacji tańsze okazują się apteki lub drogerie. Tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie Iladian direct plus online do wybranej apteki. Dzięki temu można łatwo uniknąć kosztów wysyłki, a jednocześnie mieć pewność, że produkt będzie na stanie.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *