Przejdź do treści

Idealica opinie i recenzja. Cała Prawda i Moja Analiza Opinii

Idealica opinie i recenzja. Cała Prawda i Moja Analiza Opinii 1

Idealica to produkt na odchudzanie w postaci kropli dostępny w Polsce od 2018 roku. Opinie i recenzje w obecnej chwili budzą wątpliwości co do oferty w której dostępny jest produkt. Dostępne są one na forum, często również na blogach. Głównie z tego powodu powstała nasza rzetelna recenzja zawierająca podstawowe informacje jak i szczegóły Idealica jak i jej ofert w których dostępny jest ten produkt w postaci kropli. Artykuł ten może okazać się pomocny nawet przed jego zakupem.

W ostatnim czasie pojawiające się reklamy Idealica wychwalają działanie tego preparatu na odchudzanie. Problemem jest jednak to, że produkt ten nie ma udowodnionych efektów odchudzania. Brak jest rzetelnych informacji, badań ani wiarygodnych opinii osób, które miałyby naprawdę zrzucić zbędne kilogramy. Zamiast tego dostajemy podejrzane informacje o metamorfozach osób, które prawdopodobnie nie miały okazji stosować tego produktu. Ostatnio pojawiają się również negatywne opinie i recenzje według których produkt może okazać się nieskuteczny. Czy faktycznie Idealica to oszustwo o którym piszą opiniujący?

Idealica – Oferta

Jaka jest prawda o suplemencie Idealica?

Spis treści

Opinie Idealica

Idealica

Idealica

Recenzowany produkt w postaci kropli Idealica dostępny jest w Polsce od 2018 roku. Co prawda pierwszy raz recenzujemy tego typu preparat w formie kropli, to jednak mieliśmy testować podobne produkty np. w formie plastrów odchudzających, również w formie koktajlu jak omawiany jakiś czas temu Choco Lite w proszku. Problemem jest jednak to, że wymienione produkty budzą wątpliwości. Ważne jest, by pamiętać że nie w każdym przypadku opinie i recenzje mogą być rzetelne, szczególnie te w których proponowane są alternatywne produkty w podobnej formie i cenie. Wiele autorów fałszywych opinii wykorzystuje fakt nieświadomości osób zainteresowanych odchudzaniem. W takim przypadku należy pamiętać o weryfikacji informacji i odpowiednim podejściu do kwestii opublikowanych opinii i recenzji.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 21.04.2024

 
Opinie można odnaleźć na wielu stronach, głównie na blogach, forum (jak na przykład forum Kafeteria) a nierzadko również na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy też YouTube i podobnych.

Oczekując szczegółowej i profesjonalnej porady, możesz zapytać lekarza stacjonarnie lub online w sprawie Idealica. Opinia eksperta jest wartościowa i bardziej rzetelna od opinii, które można odszukać między innymi na różnego rodzaju forum.

Negatywne Opinie

W internecie odnaleźć można wiele nierzetelnych opinii także dotyczących tego produktu. Starając się odszukać te najbardziej wiarygodne można dojść do wniosku, że nieprzychylnych opinii jest dość dużo. Te mniej rzetelne, negatywne opinie zwykle zawierają w swojej treści zachęcające informacje na temat ofert alternatywnych produktów.

Idealica to nie jest nowy produkt. Dostępny jest on na rynku już od długiego czasu. Przez okres jego dostępności opublikowano już wiele opinii. Część z nich jak już wspomniano wcześniej można odnaleźć na forum, portalach społecznościowych takich jak np. Facebook, YouTube jak i na blogach w których opublikowane są recenzje Idealica w postaci kropli na odchudzanie.

Przykładowa opinia (opublikowana na jednym z blogów) przedstawia się następująco:
Zacząłem właśnie stosować te krople. Po siódmym dniu mogę stwierdzić żadnych zmian w moim organizmie, potwierdza to też moja żona, która stosuje że mną te kuracje kropli Idealica. Żadnych efektów, które opisuje producent.

Podobny artykuł:  Hydrominum – Opinie oraz efekty i skład – Analiza

Inna negatywnie opiniująca opublikowała swój komentarz o poniższej treści:
Witam, moi drodzy Idealica to totalna ściema, na jaką dałam się nabrać. Nie wierzyłam w cudowne zrzucenie wagi, bo gubimy ją podczas diety oraz aktywności fizycznej. Chciałam poprawić po prostu swój metabolizm. W związku z powyższym zamówiłam 3 buteleczki, kwota 340 zł. W pierwszym tygodniu chudnie się 1-2 kg, tak jak zapowiada producent, bo w tym czasie następuje tzw. oczyszczanie organizmu. Jedyne co oczyściła Idealica, to mój portfel, bo kwota nie mała.

Podobnych komentarzy można odnaleźć w sieci jeszcze wiele, jednak należy pamiętać, że większość z nich mimo iż są negatywne to dość często również nierzetelne. Opinie o Idealica w postaci kropli można odszukać również pod naszym artykułem. Niemal każdy odwiedzający posiada możliwość publikacji własnej opinii lub komentarza na stronie.

Zachwalające opinie o Idealica

Istnieją również te pozytywne opinie jednak te wydają się być publikowane przez naciągaczy. Wiele z tych opinii dostępnych jest pod opublikowanymi artykułami zawierającymi link do oficjalnej oferty. Budzi to pewne podejrzenia co do wiarygodności i rzetelności opublikowanych informacji.

Należy również uważać na opinie opublikowane na stronie z oficjalną ofertą produktu. Te również wydają się być zmanipulowane.

Podsumowując opinie, w obecnej chwili najlepiej jest po prostu skonsultować się ze specjalistą. Obecnie dostępne recenzje i wypowiedzi na temat przedstawionego produktu budzą wątpliwości. Rzetelne opinie Idealica odnajdziesz pod naszym artykułem. Zastrzegamy jednak prawo do ich usunięcia w przypadku, gdy nie zachowano poprawnej pisowni.

Skład Idealica

Na oficjalnej stronie producenta brak jest szczegółowych informacji o składzie produktu. Co również ważne, produkt ten nie znajduje się w rejestrze produktów które oferuje Główny Inspektorat Sanitarny. Skład ogólny Idealica przedstawia się w następujący sposób.

 • Wyciąg z owocu rambutanu – trudno jest odnaleźć badania potwierdzające właściwości takiego ekstraktu. Rambutan znany jest jako źródło witaminy C, bogaty w składniki odżywcze. Prawdopodobnie ekstrakt z rambutanu niema wpływu ani pozytywnego, ani negatywnego na odchudzanie. Z tego tez powodu jego zastosowanie w omawianym produkcie jest co najmniej bez znaczenia.
 • Ekstrakt z ogórka kiwano – źródło betakarotenu, kwasu foliowego, witaminy C oraz witaminy z grupy B. Zastosowany ekstrakt ma przyspieszać tempo metabolizmu. Niestety nie wiemy jak bardzo ten składnik zastosowany w tym produkcie miałby być wydajny. Więcej ciekawostek jak i zalet kiwano można odnaleźć pod adresem https://www.healthline.com/nutrition/kiwano-melon
 • L-karnityna – aminokwas, dość często stosowany w różnego rodzaju suplementach diety, między innymi w Black Latte a także w Sliminazer. Ma zwiększać tempo metabolizmu, również pomagać w oczyszczaniu organizmu. L-karnityna posiada potwierdzone działanie o czym możemy dowiedzieć się w badaniu dostępnym pod adresem https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3099008/
 • Chrom – tak jak poprzedni składnik tak i ten często stosowany jest w suplementach diety, między innymi w Piperinox i ostatnio recenzowanym Ketomorin na odchudzanie. Ma zmniejszać apetyt, wspomagać proces odchudzanie poprzez spalanie tłuszczów. Jego niedobór może powodować szybsze odkładanie się tkanki tłuszczowej. Środki wspomagające odchudzanie zawierające ten składnik mogą być niewystarczające w procesie odchudzania. Więcej informacji można odnaleźć w źródle: http://medpr.imp.lodz.pl/Biologiczne-znaczenie-chromu-III-dla-organizmu-czlowieka,73855,0,2.html
 • Wyciąg z zielonej herbaty – ma charakteryzować się efektami w likwidacji nadwagi, wydajniej w połączeniu z kofeiną (brak jest informacji o zastosowaniu kofeiny w produkcie Idealica). Jego skuteczność potwierdzona jest badaniach pod adresem: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18006026/
 • Ekstrakt z zielonej kawy – ma obniżać poziom cukru we krwi, dodawać energii a także hamować apetyt.

Umieszczone powyżej informacje to skład szczególny. Obecnie brak jest informacji na temat szczegółowego składu Idealica jeszcze przed jego zakupem. Najpewniej można je odnaleźć w ulotce lub na etykiecie produktu, jednak aby je poznać należałoby dokonać zakupu co jest dość bezsensowne zwłaszcza dla osób, które chciałby poznać szczegółowy skład jeszcze przed jego zakupem. Brakuje też informacji o konkretnej dawne składników zawartym w produkcie.

Efekty Idealica

Na początku należy zwrócić uwagę na to, że produkt ten nie posiada rzetelnie potwierdzonych efektów. Z tego też powodu poniższe informacje w kwestii efektów przedstawionego produktu należy przyjąć z przymrużeniem oka.

Według nieoficjalnych źródeł dostępnych w internecie, teoretyczne efekty Idealica miałyby przedstawiać się w następujący sposób:

 • Zapobieganie odkładania się tkanki tłuszczowej.
 • Obniżenie poziomu cukru.
 • Zmniejszenie poziomu kortyzolu.
 • Zmniejszenie apetytu.
Podobny artykuł:  Loxon Max – Opinie i Efekty. Analiza produktu

Oczywiście powyższe efekty nie zostały w rzetelny sposób udowodnione, dlatego też należy przyjąć tego typu informacje z dystansem.

Aktualne efekty, być może nawet bliższe rzeczywistości można odszukać w rzetelnych opiniach. Te można odnaleźć również pod naszym artykule. Zapraszamy do publikacji własnego komentarza na temat efektów tego produktu. Tym sposobem możesz pomóc ocenić skuteczność recenzowanego preparatu na odchudzanie innym zainteresowanym.

Odpowiednie dawkowanie Idealica

Aktualnie brakuje oficjalnych informacji o odpowiednim dawkowaniu jak i stosowaniu przedstawionego preparatu w postaci kropli. Być może dane te dostępne są dopiero po zakupie na etykiecie lub w ulotce produktu.

Brak jest również informacji o czasie przyjmowania tego produktu.

W przypadku posiadania jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą.

Skutki uboczne Idealica

Brak jest informacji na stronie producenta na temat możliwych skutków ubocznych tego produktu przed jego zakupem. Przeglądając skład ogólny można dojść do wniosku, że skład wydaje się być bezpieczny jednak należy mieć na uwadze, że jest to zaledwie skład ogólny.

W przypadku posiadania jakichkolwiek wątpliwości co do przedstawionego suplementu diety należy skonsultować się z lekarzem.

Cena Idealica

Prezentowany w tym artykule produkt na odchudzanie Idealica (w postaci kropli) dostępny jest w cenie 139 złotych. Cena suplementu diety wydaje się być bardzo wysoka biorąc pod uwagę również brak rzetelnie potwierdzonych efektów, brak informacji na temat szczegółowego składu jak i brak rzetelnych opinii.

Gdzie kupić Idealica

Przedstawiony produkt na odchudzanie dostępny jest wyłącznie przez internet. Obecnie brak jest możliwości zakupu w aptekach stacjonarnych jak i tych dostępnych przez internet.

Brak jest również informacji o czasie dostawy przy realizacji zamówienia przez internet. Oferta w której dostępne są krople Idealica budzi wiele wątpliwości tym bardziej oficjalna strona w której jest dostępny (między innymi prawdopodobnie niepotwierdzone opinie). Nie wspominając już o braku informacji o szczegółowym składzie jak i niepotwierdzonych rzetelnie efektach zakup tego produktu może się okazać bardzo ryzykowany.

Jak szybko schudnąć?

W naszym serwisie całkiem niedawno opublikowany został ciekawy artykuł a właściwie poradnik o tym Jak szybko schudnąć z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi odchudzania.

Przeprowadzona w 2017 roku analiza przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością wskazała, że około 70% Polaków cierpi na problemy związane z otyłością. Należy pamiętać, że jest to nie tylko problem estetyczny ale również zdrowotny.

FAQ – Często zadawane pytania dotyczące Idealica

Jakie opinie o Idealica?

W chwili obecnej ciężko jest odnaleźć rzetelne opinie i recenzje o Idealica. Wiele negatywnych opinii dostępnych na forum jak i portalach społecznościowych wydaje się być rzetelna.

Czy Idealica działa?

Aktualnie efekty omawianego produktu nie zostały potwierdzone w sposób wiarygodny. Ciężko jest odnaleźć rzetelne opinie o tym jakoby ten produkt miał być wydajny.

Jak stosować Idealica?

Obecnie brak jest informacji na temat stosowania jak i odpowiedniego dawkowania produktu. Być może dane te dostępne są w ulotce lub na etykiecie opakowania co wiązałoby się z zakupem tego produktu.

Jaki skład posiada Idealica?

Brak jest informacji o szczegółowym składzie produktu, natomiast skład ogólny przedstawia się w następujący sposób: wyciąg z owocu rambutanu, ekstrakt z ogórka kiwano, l-karnityna, chrom, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z zielonej kawy. Są to nieoficjalne dane.

Czy mogą wystąpić efekty uboczne?

W obecnej chwili brak jest jakichkolwiek informacji w internecie o tego typu przypadkach dotyczących omawianego produktu. Brak jest szczegółowych informacji o możliwych skutkach ubocznych na stronie producenta. Należy pamiętać, by w przypadku posiadania jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty.

Jaka cena Idealica?

Koszt tego produktu to 139 złotych. Jest to dość wysoka cena z uwagi na niepotwierdzone działania tego produktu jak i brak informacji o szczegółowych składzie suplementu diety.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

2 komentarze do “Idealica opinie i recenzja. Cała Prawda i Moja Analiza Opinii”

 1. Ja również dałam się oszukać produktem Idealica. Kończę stosować 4 buteleczkę kropli. Niestety obiecanych efektów chudnięcia brak. Nie zauważam również ani odmładzenia organizmu ani lepszego samopoczucia.

 2. Jeżeli chodzi o opinie to nie jestem w stanie ich potwierdzić, ponieważ nie miałam okazji mieć tego produktu. Tak więc moja opinia nie istnieje, natomiast dużo opiniujących pisze o Ideal Slim na odchudzanie. Bardzo popularny produkt i wydaje się, że nie jest to oszustwo patrząc po opiniach. Może komuś się przyda ta wskazówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *