Przejdź do treści

Ibesan – Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Ibesan

Ibesan to wyrób farmaceutyczny do stosowania doustnego. Polecany jest szczególnie pacjentom z zespołem jelita drażliwego, u których występują częste biegunki. Ibesan zwalcza uciążliwe objawy takie jak bóle brzucha, gazy, wzdęcia i silne zaparcia. Reguluje także perystaltykę jelit, przeciwdziałając niedrożności. Lek ten jest odpowiedni dla młodzieży powyżej 12. roku życia i dorosłych. Sprzedawany jest w opakowaniach po 30 lub 60 kapsułek.

Opinie Ibesan

Ibesan opinieOpinie na temat preparatu Ibesan są mocno podzielone. U niektórych Internautów sprawdza się on wyśmienicie, szybko redukując bóle brzucha, wzdęcia, uczucie pełności i inne przykre dolegliwości związane z drażliwością jelita, a także hemoroidy. Wiele osób zauważa jednak, że stosowanie preparatu daje znaczne efekty także przy zmniejszonej o połowę dziennej dawce, co dodatkowo sprawia, że Ibesan jest bardziej wydajny.

Jeśli już o cenie mowa, to wielu Internautów uważa, że jest to po prostu „rozbój w biały dzień” – zwłaszcza w połączeniu ze sporą zalecaną dawką. Jak słusznie zauważają, jedno opakowanie (30 kapsułek) preparatu wystarcza zaledwie na pięć dni, jeśli pacjent stosuje się do zaleceń dotyczących dawkowania. W takiej sytuacji pacjent musiałby kupić aż trzy takie opakowania, aby prowadzić kurację przez zaledwie dwa tygodnie, co jest najkrótszym zalecanym okresem kuracji. Nieco inaczej sytuacja prezentuje się, jeśli pacjent zakupi droższe, ale większe opakowanie (60 kapsułek). Takie opakowanie wystarczy na okres dwukrotnie dłuższy, czyli na dziesięć dni. To również nie przekonuje o wydajności preparatu, ale taki zakup pozwoli pacjentowi nieco zaoszczędzić.

Poza dość wysoką ceną i małą wydajnością produktu, niektórzy Internauci skarżą się także na jego słabe działanie. Produkt ma nie spełniać swojej funkcji, a dodatkowo wiele osób zauważyło u siebie silne skutki uboczne jego stosowania. Są one zgodne z informacją podaną przez producenta, jednak objawy te – wzdęcia, opuchnięcie, zaparcia – mają być tak silne, że zniechęcają pacjentów do kontynuowania kuracji tym preparatem. Niektórzy zgłaszają także wystąpienie nudności.

Co ciekawe, niektóre opinie na forach dotyczących wyrobów farmaceutycznych zwracają także uwagę na to, że dolegliwości wynikające z występującej u pacjenta drażliwości jelita pokrywają się ze skutkami ubocznymi, które Ibesan może wywoływać, a zatem produkt nie tylko nie hamuje występowania przykrych dolegliwości, a jeszcze je pogłębia. Do skutków ubocznych, a przy okazji dolegliwości, które produkt ma leczyć, należą bóle brzucha, wzdęcia, biegunki i zaparcia. Internauci doszukują się w tej sprzeczności próby oszustwa i ukrycia faktu, że preparat Ibesan tak naprawdę nie działa. Z drugiej jednak strony na forach znaleźć można wiele wpisów świadczących o tym, że podczas kuracji dolegliwości znikają, co może świadczyć o tym, że produkt działa i nie u każdego wywołuje skutki uboczne.

Efekty Ibesan

Preparat Ibesan polecany jest osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego. Składniki produktu nie ulegają wchłonięciu w jelitach. W ten sposób aktywnie chronią jelita, budując barierę, która pochłania bakterie, toksyny i rotawirusy. Tym samym zapobiega przed infekowaniem błony śluzowej jelita. Ibesan pomaga zredukować nieprzyjemne objawy zespołu jelita drażliwego, czyli biegunki, bóle brzucha, gazy, zaparcia i wzdęcia. Wspomaga funkcjonowanie jelit, normalizuje perystaltykę. Zapobiega niedrożności jelit. Preparat Ibesan ułatwia łączenie się pęcherzyków gazów w układzie pokarmowym, co usprawnia ich pasaż w jelitach, rozwiązując problem wzdęć oraz uciążliwego uczucia rozpierania i opuchnięcia.

Podobny artykuł:  Probaflor - Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Skład Ibesan

Ibesan jest lekiem, a nie suplementem diety. Jego główne składniki to naturalna glinka mineralna (krzemian magnezowo-glinowy) oraz simetikon 50%. Ibesan zawiera też substancje pomocnicze takie jak hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, dwutlenek krzemu, olej z nasion słonecznika i dwutlenek tytanu.

Naturalna glinka mineralna zawarta w leku Ibesan nie ulega wchłanianiu w jelitach, dzięki czemu osłania ich ścianki. Glinka mineralna wchłania toksyny, bakterie i rotawirusy, zapobiegając przed ich osadzaniem się na błonie śluzowej jelita. Simetikon usprawnia przemieszczanie się gazów w jelitach, dzięki czemu redukuje wzdęcia.

Skutki uboczne Ibesan

Podczas stosowania wyrobu medycznego Ibesan mogą wystąpić skutki uboczne związane z aktywnością glinki mineralnej w organizmie, a raczej należałoby je nazwać nasileniem objawów powiązanych z zespołem jelita drażliwego, bowiem do skutków tych należą bóle brzucha, wzdęcia, biegunka, zaparcia i uczucie opuchnięcia. Producenci przekonują, że do wystąpienia powyższych skutków ubocznych dochodzi niezwykle rzadko.

Przeciwwskazania Ibesan

Wyrób medyczny Ibesan nie powinien być stosowany przez osoby, u których rozpoznano nadwrażliwość lub alergię na którąkolwiek z substancji będącą składnikiem preparatu. W przypadku braku wiedzy dotyczącej występowania reakcji alergicznych warto skonsultować się z lekarzem przez rozpoczęciem kuracji.

Przy wyrobach farmaceutycznych o podobnym działaniu i właściwościach czasem podawana jest informacja, że produkt nie jest odpowiedni do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. W przypadku preparatu Ibesan taka informacja nie jest podawana, jednak zaznacza się, że nie zostały wykonane badania, które jednoznacznie określiłyby bezpieczeństwo produktu dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Zaleca się, aby ta grupa pacjentów przed rozpoczęciem kuracji zasięgnęła porady lekarza. Jeśli jednak wpływ preparatu Ibesan na kobiety w ciąży i karmiące piersią jest nieznany i owiany tajemnicą, wydaje się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem może być zrezygnowanie z przyjmowania tego wyrobu i wybranie odpowiednika, u którego brak przeciwwskazań w takich przypadkach został kategorycznie potwierdzony.

Pojedyncza terapia wyrobem farmaceutycznym Ibesan powinna trwać nie dłużej niż 30 dni. Jeśli pacjent zamierza kontynuować kurację przez dłuższy czas, po upłynięciu zalecanych 30 dni terapii należy zrobić 4 dni przerwy w przyjmowaniu kapsułek.

Produkt Ibesan nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi środkami o podobnych właściwościach i działaniu.

Jak sugerują opinie niektórych Internautek, preparat mocno obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych, choć producent o tym nie wspomina. Jak się okazuje, niektórzy farmaceuci rzeczywiście ostrzegają, że naturalna glinka mineralna będąca jednym z głównych składników preparatu może znacząco obniżać wchłanianie doustnych środków antykoncepcyjnych, co oczywiście zmniejsza ich skuteczność. Warto, aby o tych ostrzeżeniach pamiętały osoby stosujące tabletki antykoncepcyjne jako zabezpieczenie przed ciążą lub z powodów zdrowotnych.

Podobny artykuł:  Presuren – Opinie i Efekty. Skład oraz aktualna cena

Osoby, które cierpią na poważne choroby żołądka i jelit albo odczuwają dolegliwości związane z tarczycą i przyjmują leki z lewotyroksyną powinny przez rozpoczęciem kuracji wyrobem farmaceutycznym Ibesan skonsultować się z lekarzem. Obecny w produkcie simetikon może zmniejszać wchłanianie lewotyroksyny.

Przechowywanie Ibesan

Produkt powinien być przechowywany w suchym, ciemnym miejscu o przeciętnej temperaturze pokojowej. Miejsce to powinno być niedostępne dla małych dzieci. Zaleca się przechowywanie preparatu w oryginalnym opakowaniu, co ułatwi jego identyfikację. Nie należy spożywać produktu po upływie terminu ważności do spożycia. Nie należy wyrzucać opakowania z przeterminowanymi kapsułkami do odpadów komunalnych. Zaleca się wyrzucić przeterminowany produkt do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników znajdujących się na terenie aptek, szpitali lub przychodni. Można też skierować się do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie składane są produkty o wygasłym terminie zdatności do użycia.

Stosowanie Ibesan

Ibesan należy stosować wyłącznie doustnie. Jest zalecany jedynie osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12. roku życia, u których maksymalna dawka do spożycia to 2 kapsułki 3 razy dziennie przez okres od dwóch do czterech tygodni. Kapsułki Ibesan zaleca się przyjmować wraz z jedzeniem lub po posiłku. Należy połykać je w całości, popijając sporą ilością wody. Kapsułek Ibesan nie należy żuć, rozgryzać, ani rozcierać.

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji preparatu. Nie ma potrzeby przyjmowania większej jednorazowej dawki niż ta zalecana przez producenta w celu uzupełnienia dawki wcześniej pominiętej.

Cena Ibesan

Jak już wcześniej wspomniano, preparat Ibesan można zakupić w opakowaniu liczącym 30 lub 60 kapsułek. W pierwszym przypadku cena za opakowanie preparatu wynosi około 30 złotych. Opakowanie zawierające 60 kapsułek kosztuje natomiast około 50 złotych. Warto zauważyć, że w trakcie terapii preparatem producent zaleca stosowanie aż 6 kapsułek dziennie przez co najmniej kilkanaście do kilkudziesięciu dni. W takiej sytuacji korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup jednego większego opakowania, które wystarczy na dłużej, a może być nieco tańszą opcją, niż zakup dwóch opakowań zawierających mniejszą ilość kapsułek, ale łącznie będących ekwiwalentem większego opakowania. W zestawieniu z dzienną dawką zalecaną do spożycia podczas kuracji, w obu przypadkach cena wydaje się być dość wysoka, zwłaszcza w razie konieczności dokupowania kolejnych opakowań, która wydaje się dość prawdopodobna. Na rynku jest obecnych wiele tańszych produktów o podobnym działaniu i właściwościach, co oczywiście nie oznacza jeszcze, że wypadają one lepiej niż Ibesan.

Gdzie kupić Ibesan?

Ibesan stał się w ostatnim czasie bardzo popularnym produktem i można o nim usłyszeć w telewizji i Internecie. Produkowany jest przez firmę Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o., a kupić go można w dowolnej lokalnej aptece. Jest też dostępny online w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych takich jak apteka-melissa.pl, alleco.pl, drogeriawapteka.pl i wielu innych. Jest też dostępny na platformach zajmujących się e-handlem jak Allegro czy CENEO.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *