Przejdź do treści

Hascoderm – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Hascoderm

Liposomy, stanowią jeden z budulców komórkowych naszego ciała. Obecnie, tworzy się je również w sposób produkcyjny. Co umożliwia fabrykom leków, umieszczenie dowolnych związków chemicznych w sztucznie wytwarzanych, stymulantach liposomowych. Pod warunkiem, że związki te, harmonizują i są zgodne, ze składem chemicznym błon biologicznych z jakich zbudowany jest ludzkiego organizmu. Błonami tymi, są zwykle wiązania chemiczne dostępne jedynie dla wody.

Opinie Hascoderm

Hascoderm opinieJakie opinie na temat Hascoderm, spotkać możemy w sieci Internet? Osoby, które wypróbowały lipożel, wypowiadają się na jego temat z reguły w sposób bardzo pozytywny oraz mogący świadczyć o tym, że Hascoderm w ich przypadku, autentycznie zadziałał i przyniósł im, spodziewany efekt. Na czym polega zatem efekt Hascoder? I co wyróżnia lipożel, na tle innych środków przeznaczonych do walki z trądzikiem i przebarwieniami skóry? Dowiemy wszystkiego na ten temat, czytając dalszą część tego wpisu. Ale zanim do tego dojdzie, sprawdźmy co miał na jego temat do powiedzenia 16 – letni Tomek z Połczyna Zdroju.

Tomek, od kilku miesięcy, doświadczał zmian hormonalnych, związanych z dojrzewaniem płciowym oraz doznawaniem tzw. wieku pokwitania. Częstym zjawiskiem dla tego okresu w życiu młodych ludzi, jest występowanie trądziku młodzieńczego, z którym musiał się zmierzyć również i Tomek. Znajomy ze szkoły, polecił mu lipożel Hascoderm, jako wypróbowany środek przeciwdziałającym trądzikowi młodzieńczemu. I udało się!. Tomek po miesiącu codziennego stosowania kosmetyku, odzyskał zdrowy oraz naturalny wygląd, swojej atrakcyjnej dla płci przeciwnej twarzy.

Innym przykładem osoby, która wypróbowała działanie Hascoderm na własnej skórze, może być Ola z Torunia. Ola w wieku 32 lat, cierpiała z powodu zmian skórnych, wywołanych trądzikiem różowatym, który w medycynie nazywany jest także dermatozą. Trądzik różowaty, charakteryzuje się tym, że najczęściej jest on stanem przewlekłym i przejawia się przez powstawanie na skórze twarzy wykwitów, w postaci rumienia, grudek lub łojotokowych krostek. Ola, będąc już dorosłą oraz w pełni dojrzałą osobą, musiała się zmierzyć z zapaleniem skóry, jakie zdecydowanie pogorszyło jej zewnętrzny wygląd. Nakładanie przez młodą kobietę makijażu do pracy, stało się wręcz w tym okresie jej życia, całkiem wykluczone. Po tym, jak Ola zdecydowała się na wybór leku Hascoderm, problemy z trądzikiem różowatym, zaczęły powoli ustępować, a zdrowy wygląd Oli, z dnia na dzień był dla niej, coraz bardziej osiągalny.

Efekty Hascoderm

Trądzik oraz charakterystyczne dla niego objawy, mogą nas spotkać zarówno, gdy dojrzewamy płciowo, a także w innych okresach naszego życia, które związane są ze zmianami hormonalnymi, przez jakie przechodzi ludzki organizm. Jakie efekty mogą się zatem wiązać ze stosowaniem preparatu Hascoderm i co możemy zyskać stosując ten właśnie lek? Na pewno liczyć możemy na to, że lipożel przyczyni się do złagodzenia dokuczaliwych zmiany trądzikowych oraz tych, jakie mogą być wywołane przez obecność łojotoku. Poza tym, Hascoderm działa antybakteryjnie i rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe, a także te, które powstały w następstwie zaburzeń pigmentacji skóry naszej twarzy. Łojotok, jest zjawiskiem, spowodowanym nadmiernym wydzielaniem się łoju, który powstaje w efekcie pracy gruczołów łojotokowych i wydzielany jest przez nie, na powierzchnię skóry. Pocimy się, a w okresach zmian związanych z wiekiem, może czasem i zbyt mocno oraz zauważalnie. Trądzik nie jest poważną chorobą, ani nie oznacza, że naszemu życiu zagraża jakieś konkretne lub śmiertelne niebezpieczeństwo. Stąd panika nie jej wskazana w sytuacji, gdy dostrzeżemy już jego pierwsze objawy. Lipożel Hascoderm, pomoże nam wyrównać koloryt skóry, gdy uda uda się nam, pozbyć pierwszych objawów, związanych z wystąpieniem towarzyszących trądzikowi zmian dermatologicznych.

Podobny artykuł:  Jak działają dermokosmetyczne emulsje do mycia twarzy?

Skład Hascoderm

Oficjalne nazwy, używane przez producentów leków, mogą być czasem, nie dla wszystkich z nas jasne. Musimy pamiętać o tym, że nazw tych, nikt nam nie wyjaśni, jeśli sami się o to, nie zatroszczymy. Głównymi składnikami lipożelu Hascoderm, są:

  • aqua, propylene glycol, azelaic acid, dimethicone, carbomer, lecithin, sodium hydroxide, disodium EDTA.

W tym artykule, postaramy się państwu nieco przybliżyć oraz wyjaśnić, czym w farmakologii jest tzw. aqua oraz pozostałe składniki Hascoderm, który przeznaczony jest do specjalistycznej pielęgnacji skóry. Rzeczownik aqua, zwykle rozumieć możemy jako odpowiednik wody. Choć bywa, że używa się go również, jako komercyjnej nazwy zbiorników wodnych czy basenów, znajdujących się w dużych aglomeracjach miejskich. W farmakologii, aqua zwykle trzymać się musi ram, właściwych dla wiązań chemicznych H2O (woda). Kolejny składnik leku Hascoderm, czyli propylene glycol, jest określeniem związku chemicznego, który w polskiej nauce, odczytywany jest jako glikol propylenowy.

Glikol propylenowy, należy do grupy dioli, czyli alkoholi dihydroksylowych. Występuje on w kremie Hascoderm, ponieważ dzięki jego obecności, możliwe jest rozpuszczenie najważniejszego z aktywnie działających czynników preparatu, czyli acidum azelaicum. I powolutku dochodzimy do sedna, którym jest główny czynnik Hascoderm, któremu możemy zawdzięczać wygraną walkę z trądzikiem. Czynnikiem tym jest acidum azelaicum, czyli kwas azelainowy. Skład Hascoderm, może nam go zagwarantować. Kwas azelainowy, jest organicznym związkiem chemicznym, którego działanie polega na funkcji:

  • antybakteryjnej wobec szerokiej grupy, bakterii pałeczkowatych,
  • przeciwzapalnej,
  • złuszczającej,
  • antagonistycznej wobec trądziku,
  • zwalczającej atopowe zapalenie skóry,
  • hamującej oddziaływanie barwnika skóry, jakim jest melanina.

Skutki uboczne Hascoderm

Nadużywanie lub stosowanie leków w sposób niezgodny z tym, jaki dostępny jest dla nas na dołączonej do oryginalnego opakowania ulotce, zwykle kończy się tym, co nazywane jest w medycynie skutkami ubocznymi. Co możemy zrobić aby ich uniknąć? Przede wszystkim, zanim zaczniemy stosować Hascoderm, powinniśmy się udać do lekarza, który udzieli nam wszystkich potrzebnych w tym celu wskazówek i poinformuje nas o tym, czy lek jest dla nas właściwy. Kolejna bardzo ważna sprawa. Żadnych leków, które nie są przeznaczone do leczenia części zewnętrznych konstrukcji organicznej naszej twarzy, takich jak oczy, usta czy błony śluzowe (jama nosa, gardła oraz uszu), nie powinniśmy stosować bezpośrednio na te właśnie części naszego ciała! Są to części wrażliwe i otwarte, zatem ignorowanie przewodnictwa organów zewnętrznych, w przypadku leków, których optymalne działanie jest zapewnione, tak jak ma to miejsce w przypadku stosowania kremu Hascoderm, jest raczej mało absorbujące. Nawet dla nas samych. Eksperymentowanie z doznawaniem życia jest oczywiście bardzo dla nas wszystkich zrozumiałe, niemniej gdy doskwiera nam dotkliwa forma trądziku oraz zmian dermatologicznych, nie powinniśmy się bawić w laboratorium ekspertów, którzy “wiedzą i rozumieją” lepiej, niż sama chemia, zawarta w leku na skórę Hascoderm.

Podobny artykuł:  3d chili opinie i prawdziwe efekty. Recenzja

Stosowanie Hascoderm

Jak dokładnie powinniśmy stosować lipożel Hascoderm, żeby jego skład, przyniósł nam opisane na ulotce, możliwe do osiągnięcia i szybkie efekt? Po pierwsze, przed użyciem kosmetyku oraz leku w jednym, musimy dokładnie umyć i oczyścić skórę. To jest raczej podstawa, jaką pomimo ciężkiej pracy oraz dni obfitujących w tzw, zarobienie, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Pośpiech, przy stosowaniu leków, jest rzeczą mało wskazane oraz zbyt często, daremną w swoich skutkach. Do przeprowadzenia zalecanego zabiegu dezynfekcji, przyda się nam zwykłe mydło antybakteryjne lub te, którym myjemy twarz na co dzień. Skóra jest tkanką wrażliwą i podobnie jak nasze płuca, posiada zdolność wchłaniania oraz oddychania. Stąd częste stosowanie zabiegów ochronnych, mające na celu przeciwdziałanie bakteriom oraz osadom, które gromadzą się na skórze, ze względu na nasz kontakt z otoczeniem, jest raczej wskazane. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z bakterio-pochodnym zapaleniem tego narządu (tak, skóra jest jednym z wielu narządów ludzkiego organizmu)

Cena Hascoderm

Cena oryginalnego opakowania kremu leczniczego Hascoderm, waha się pomiędzy kosztem 30, a 40 zł, do którego powinniśmy doliczyć najczęściej przesyłkę. Nie w każdym miejscu sprzedażowym w Internecie, musimy za nią koniecznie płacić, ale najczęściej warto jest także i jej koszt, doliczyć do kupowanego przez nas środka farmaceutycznego. Pocieszający jest fakt, że kupując więcej leków jednocześnie, za przesyłkę z reguły płacimy jedynie raz. Tubka kremu Hascoderm zawiera 30 g leku na trądzik. Z opisu oraz specyfiki, jaka umieszczona jest dla przykładu na stronie DOZ na temat leku Hascoderm wynika, że środek ten, nie zawiera parabenów, konserwantów, jest pozbawiony barwników oraz mogą go stosować osoby alergiczne.

Gdzie kupić Hascoderm?

Żel Hascoderm kupimy bez większego trudu w wielu aptekach internetowych, a także drogeriach i sklepach z suplementami. Sprawdzonym miejscem, w których znajdziemy zarówno konkurencyjne ceny Hascoderm jak i szeroki wybór sprzedających go aktualnie aptek, jest na pewno Allegro.pl. Kosmetyk, mogący nam pomóc w pozbyciu się objawów charakterystycznych dla trzech, głównych odmian trądziku, kupimy na stronie internetowej sklepu Doz.pl, Empik.com, Drogeria Olmed.pl i na stronie domowej jego producenta. Grupa Hasco, posiada bogatą w osiągnięcia tradycję, która bezpośrednio i od 1984 roku, związana jest z tzw. kosmetykami oraz ich europejską produkcją. Zaufanie specjalistom w tej dziedzinie, posiadającym odpowiednie do tego predyspozycje, nie kosztuje zbyt wiele, a nasz zysk, w postaci zdrowej cery, może się okazać większy, niż ono samo.

Zawarte powyżej dane i szczegóły produktu Hascoderm oparte zostały na innych źródłach na forum, blogach z recenzjami, portalach społecznościowych i ofertach producenta z ofertami produktu. Więcej na ten temat można odszukać pod adresem https://my.clevelandclinic.org/health/articles/10978-skin oraz na https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/picture-of-the-skin pod którym udostępniono badania i inne właściwości.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *