Przejdź do treści

Gua Sha Mask – Opinie i Efekty. Skład oraz aktualna cena

Gua Sha Mask

Gua Sha Mask to profesjonalny specyfik do stosowania przy dogłębnej pielęgnacji twarzy. Powstał na bazie starodawnej techniki dbania o skórę, która wykorzystywana jest w Chinach w ramach leczniczych masaży. Przede wszystkim ma za zadanie działać przeciw różnym niedoskonałościom na twarzy, takim jak zaskórniki, wypryski i krosty. Działa też oczyszczająco i regenerująco na głębokie, niewidzialne gołym okiem partie skóry. Dzięki temu, pozostawia ją wyjątkowo mocno oczyszczoną i nieskazitelnie gładką. Wielowarstwowo zregenerowana i oczyszczona skóra, po zastosowaniu Gua Sha Mask będzie dodatkowo odżywiona i długotrwale nawilżona.

Efekty Gua Sha Mask

Stosować Gua Sha Mask może praktycznie każdy. Jest to bowiem środek, którego spektrum działania na skórze jest bardzo szerokie. W przypadku osób, które zauważają na skórze swojej twarzy znaczące niedoskonałości – może być zastosowany jako kuracja regenerująca. Składniki pozwalają na to, by kuracja tym kremem była skuteczna w walce z trądzikiem, zaskórnikami czy pryszczami. Skóra bardzo wrażliwa, ze skłonnością przebarwień oraz do zwykłego czerwienienia się również zdecydowanie skorzysta z użytkowania tej maski. Ponadto można spodziewać się, że maska będzie działała nawilżająco i wygładzająco na każdy rodzaj cery.

Skład Gua Sha Mask

Co wchodzi w skład tego kremu w sztyfcie? Skład tej maski jest w pełni naturalny. Składa się na niego: zielona herbata, wyciąg z bakłażana, witamina E, kaolin. Jak widać, kombinacja której skuteczność sprawdzano w wielu różnych badaniach, jest pozbawiona jakichkolwiek dodatków. Siła składników pochodząca z natury jest wystarczająco dobra, by nie musieć dodawać żadnych sztucznych dodatków.

Gua Sha Mask - opinieKrem w sztyfcie Gua Sha Mask pozwala na kompleksowe zajęcie się stanem skóry. Oczyszcza skórę i wyrównuje niedoskonałości pod względem przebarwień. Dzięki temu efekty regularnego stosowania będą zauważalne dla każdego, czyli dla osób które mają zauważalne i głębokie problemy ze skórą, ale też dla takich, które te problemy mają mniejsze. Gua Sha Mask można też stosować profilaktycznie: odpowiednie nawilżenie będzie zapobiegało wystąpieniu ewentualnych problemów. Odpowiednie masowanie w twarzy w trakcie aplikacji kremu może nawet wpłynąć korzystnie na poprawę owalu twarzy. Mogą ją stosować osoby o cerze w typie normalnym, suchym, tłustym i mieszanej.

Maska Gua Sha jest szczególnie popularna wśród kobiet. Może też być bezproblemowo stosowana przez mężczyzn. Nie ma sztywnych wskazań co do tego, kiedy powinno zacząć się stosować maskę Gua Sha. Zależy to od prywatnych preferencji. Zazwyczaj korzystanie z tej maski rozpoczyna się w momencie zauważenia pierwszych zmarszczek mimicznych. Dobrym momentem jest też czas, gdy z różnych powodów na twarzy pojawiają się niedoskonałości, przebarwienia czy plamy. Wskazaniem mogą być też cienie pod oczami. Gua Sha Mask nie tylko pozwoli na zneutralizowanie tych skórnych problemów, ale też sprawi, że skóra będzie wydawała się świetlista, wypoczęta i widocznie młodsza.

Czy można przesadzić z ilością Gua Sha Mask?

Nie. Skład maski jest bowiem całkowicie naturalny. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, by w jakiejkolwiek ilości wpływał w negatywny sposób na twarz czy organizm. Oczywiście pod warunkiem, że nie występują alergie na żaden ze składników. To na co warto na pewno zwracać uwagę, to indywidualny sposób w jaki cera reaguje na maskę, by móc dobrać idealną ilość. Czynniki, na które warto zwrócić uwagę to to czy dobrana ilość jest wystarczająca, by skóra się nie przesuszała, ale jednocześnie czy kremu nie jest zbyt dużo. W takim wypadku, skóra może być troszeczkę za bardzo obciążona i zacząć się przetłuszczać, co zdecydowanie nie jest efektem pożądanym.

Podobny artykuł:  Veniselle - Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Jak przeciwdziałać działaniom niepożądanym?

Nie potrzeba przestrzegać żadnych specjalnych zasad, by zapobiec niepożądanym działaniom. Stosowanie Gua Sha Mask nie powoduje żadnych skutków ubocznych. A wszystko dzięki naturalnym, uważnie dobieranym składnikom. Oczywiście, jeżeli zaliczamy swoją skórę jako wyjątkowo wrażliwą – przed zastosowaniem maski warto przeprowadzić test. Wystarczy niewidoczną część skóry posmarować specyfikiem i poczekać kilka godzin. W ten sposób można łatwo sprawdzić czy skóra dobrze reaguje na kosmetyk. Jeżeli po takim teście cokolwiek nas niepokoi, to warto czasowo zrezygnować ze stosowania maski i zdiagnozować ewentualny problem u lekarza.

Stosowanie Gua Sha Mask

Stosowanie Gua Sha Mask można dostosować do swojego trybu życia i ilości wolnego czasu. Wystarczy znaleźć około pół godziny. Przed zastosowaniem maski powinno się oczyścić skórę z makijażu i zastosować tonik. Na suchą skórę nałożyć maskę za pomocą aplikatora w sztyfcie. Krem zaczyna działać już po kilku minutach. Optymalnie już po 15 lub maksymalnie po 20 minutach – maskę można zdjąć. Po wytarciu twarzy, powinno się dodatkowo przemyć ją dużą ilością wody.

Przeciwwskazania do stosowania Gua Sha Mask

Gua Sha Mask to na tyle bezpieczny produkt, że nie występują żadne przeciwwskazania do stosowania go. Dla całkowitego bezpieczeństwa warto obserwować reakcję skóry. Nie należy jednak obawiać się stosowania tej maski. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stosowania – warto zwrócić się do lekarza, najlepiej specjalisty w zakresie dermatologii.

Czy dzieci mogą korzystać z Gua Sha Mask?

Najlepiej, by dzieci nie korzystały z maski Gua Sha. Jednorazowy kontakt nie zaszkodzi zdrowiu, ale generalnie rzecz biorąc, u dzieci nie występują objawy i problemy skórne tak poważne, by miała wyniknąć rzeczywista potrzeba stosowania Gua Sha Mask.

Jak długo używać Gua Sha Mask?

Najczęściej maskę Gua Sha stosuje się do zauważalnego ustąpienia objawów oraz osiągnięcia oczekiwanego stanu skóry. Warto jednak profilaktycznie kontynuować stosowanie Gua Sha Mask, by w przyszłości objawy nie występowały lub występowały rzadziej, ciesząc się przy tym doskonale nawilżoną i rozświetloną skórę. W razie przerwania kuracji – gdy zajdzie potrzeba można zastosować ją drugi raz. Będzie ona tak samo skuteczna.

Czy to bezpieczne – Gua Sha Mask

Gua Sha to wielowiekowa technika dbania o skórę oraz leczenia jej. Wywodzi się z dalekiego wschodu i dopiero teraz zaczyna być popularna w Europie, w tym również w Polsce. Z tego powodu wielu ewentualnych konsumentów ma pewne obawy przed stosowaniem czy to masażu Gua Sha czy produktów do cery, powstających w myśl tej filozofii. Obawy te są na szczęście bezpodstawne. Potwierdzają to liczne badania, ale także pełne pochwał opinie osób, które odważyły się na sprawdzenie Gua Sha Mask.

Podobny artykuł:  FibraSlim – Opinie oraz efekty i skład – Analiza

Jaka jest historia Gua Sha Mask?

Popularyzacja Gua Sha Mask wywiodła się ze wspomnianej wcześniej techniki masażu leczniczego. Jest on szczególnie popularny w Chinach. Maska jednak oferując podobne efekty, jest bardziej ekonomiczna z punktu widzenia użytkownika, bardziej dostępna i nie wymaga korzystania z pomocy osób trzecich.

Czym wspomagać działanie Gua Sha Mask?

Maska Gua Sha ma kompleksowe działanie. Stosowania jej nie trzeba wspierać właściwie żadnymi dodatkowymi kosmetykami czy specjalną pielęgnacją. Nie zaszkodzi na pewno wykonywanie tradycyjnego masażu metodą chińską, najlepiej za pomocą naturalnego kamienia. Ale niewykonywanie żadnych czynności nie wpływa negatywnie na to w jakim stopniu zadziała sama maska.

Skutki uboczne Gua Sha Mask

Nie zanotowano żadnych skutków ubocznych. Produkt Gua Sha Mask można więc stosować, nie podejmując żadnego ryzyka. Oczywiście, jak zawsze przed rozpoczęciem stosowania nowych, nieznanych produktów, należy się upewnić czy nie będzie dla nas szkodliwy. W tym celu należy się zapoznać z załączoną ulotką lub informacją na opakowaniu.

Cena Gua Sha Mask

Cena Gua Sha Mask waha się od 80 do 200 złotych. Warto śledzić stronę producenta, by nabyć produkt w cenie promocyjnej, która czasami jest proponowana.

Gdzie kupić Gua Sha Mask?

Gua Sha Mask najlepiej jest kupować za pośrednictwem Internetu.

Produkt Gua Sha Mask jak najbardziej nadaje się na prezent. Głównie, dlatego że jest bezpieczny i nie uczula. A ponadto może być stosowany przez każdego, niezależnie od płci i wieku. Nie ma więc ryzyka, że prezent będzie nietrafiony.

Opinie Gua Sha Mask

Poniżej można przeczytać opinie pisane na przestrzeni kilku miesięcy na różnych forach internetowych, związanych ze zdrowiem czy dermatologią oraz ze stron z opiniami dla konsumentów.

Gua Sha Mask jest zbawieniem dla mojej cery i, co chyba jeszcze ważniejsze, dla mojego samopoczucia psychicznego. Od dzieciństwa mierzyłam się w walce z problemami skórnymi. Zdiagnozowano u mnie trądzik młodzieńczy, ale niestety nie przeszedł on wraz z minięciem okresu dojrzewania. Przez całe życie towarzyszyły mi spojrzenia i kąśliwe uwagi innych osób. Żaden ze stosowanych kremów, środków i leków, żadna terapia nie pomogła mi tak, jak pomogło mi zastosowanie Gua Sha Mask. Teraz już prawie osiągnęłam swoją wymarzoną cerę. Ale stosowania tej maski nie planuje kończyć nigdy!!

Po ciąży problemy hormonalne sprawiły, ze moja cera już nie przypominała siebie sprzed kilku lat. Nie wiedziałam po co mam sięgnąć, gdy teściowa poleciła mi Gua Sha Mask. Stosuję go od kilku tygodni i efekt jest zauważalny gołym okiem. Teraz ja będę polecać osobom w potrzebie właśnie Gua Sha Mask.

Podsumowanie

Gua Sha Mask to produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego, śpieszącego się konsumenta, który oczekuje najwyższej jakości. Produkt związany z naturą i do tego ekologiczny. Ponadto oferuje kompleksowe działanie, a w samym użyciu jest prosty. Na efekty również nie trzeba zbyt długo czekać. Kupowanie tej maski Gua Sha to mądra inwestycja, która zwraca się w zdrowej skórze i promiennym świeżym wyglądzie.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *