Przejdź do treści

Fungostop – Opinie i Efekty. Skład oraz aktualna cena

Fungostop

Fungostop to wyrób medyczny w formie aerozolu do stóp. Jego przeznaczeniem jest zapobieganie chorobom grzybiczym i stanom zapalnym stóp. Produkt ten znajduje zastosowanie także w przypadku popękanej skóry na stopach. Można go stosować zarówno profilaktycznie, jak i po przebytych zakażeniach grzybiczych.

Opinie Fungostop

Fungostop - opinieOpinie na temat produktu zebrane na porównywarce cen ceneo.pl są w większości pozytywne. Klienci chwalą skuteczność, wydajność i zapach preparatu, a także skuteczność ochrony przed grzybicą.
Nieliczne uwagi krytyczne dotyczyły zbyt małej zdaniem użytkowników pojemności produktu – jest to 20 ml, co można interpretować jako obawę o zbyt krótki czas trwania kuracji tym wyrobem medycznym.

Efekty Fungostop

Fungostop likwiduje nieprzyjemny zapach stóp i obuwia. Ponadto hamuje rozwój chorób grzybiczych i stanów zapalnych.

Skład Fungostop?

Skład preparatu Fungostop przedstawia się następująco:
50 mg nalewki z liści szałwii, 30 mg kwasu borowego, 20 mg olejku z mięty pieprzonej, 10 mg olejku sosnowego, 5 mg olejku z drzewa herbacianego oraz substancje pomocnicze – ilość podana na 1 g produktu.

Kilka słów na temat poszczególnych składników:

  • Liście szałwii – działają odkażająco, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwpotnie.
  • Kwas borowy – znajduje zastosowanie jako środek łagodzący w stanach zapalnych skóry i zakażeniach. Jeśli chodzi o pielęgnację stóp, składnik ten bywa używany jako środek zapobiegający nadmiernej potliwości stóp i neutralizujący nieprzyjemny zapach.
  • Olejek z mięty pieprzowej – charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi, antyseptycznymi, ponadto działa odświeżająco. Duża część jego właściwości jest rezultatem obecności mentolu, który oddziałuje na receptory zimna w skórze, wywołując uczucie chłodu. Olejek ten łagodzi bóle reumatyczne.
  • Olejek sosnowy – wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwzakaźne, dezodoryzujące, bakteriobójcze, tonizujące, przeciwbólowe, a także rozgrzewające.

Proporcje składników zostały dobrane w taki sposób, aby zmaksymalizować ich działanie i zapewnić maksymalną skuteczność.

Stosowanie Fungostop

Prawidłowe użytkowanie powinno zawsze odbywać się zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Zgodnie z nią, jest to produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Zdejmujemy nakrętkę. Butelkę trzymamy pionowo i kierujemy atomizer (w odległości mniej więcej 20 cm) bezpośrednio na podeszwę stopy. Rozpylamy szybko płyn naciskając dyszkę atomizera. W podobny sposób spryskujemy przestrzenie pomiędzy palcami stóp. Powtarzamy tę czynność na drugiej stopie.
Produkt należy stosować dwa razy na dobę, rano i wieczorem.

Jakie mogą być potencjalne skutki uboczne Fungostop?
Preparat ten nie zawiera żadnych składników, które mogą być uznane za szkodliwe czy niebezpieczne, trudno więc mówić o jego potencjalnych skutkach ubocznych. Oznacza to więc, że klienci mogą bez obaw stosować ten produkt.

Podobny artykuł:  Kawa na odchudzanie - Cała prawda

Cena Fungostop

Aktualna cena aerozolu to 22,44 zł. Można więc określić ją jako przystępną.

Gdzie kupić Fungostop?

Fungostop można nabyć w aptece internetowej.

Kto jest producentem Fungostop? Czy to polska firma?

Producentem tego preparatu jest Axxon, pochodzący z Polski. Jego siedziba mieści się w Krakowie.

Axxon Sp. z o.o. jest polską firmą związaną z branżą farmaceutyczną. Początek jej działalności przypada na 2005 r. Jak zostało wspomniane na stronie, katalog produktów firmy Axxon co roku jest wzbogacany o nowe produkty związanych z branżą: dermatologii, psychiatrii, neurologii oraz urologii.

Jak zapewnia firma, większość oferowanych przez nią produktów została zarejestrowana w drodze procedur europejskich (MRP i DCP). Oznacza to więc, że są dostępne także w innych krajach Unii Europejskiej. Niektóre z nich posiadają także certyfikat FDA dopuszczające leki do obrotu na terenie USA. Ponadto wszystkie leki znajdujące się w ofercie producenta wytwarzane są w zgodzie z najwyższymi standardami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP).

Czy preparat do stóp Fungostop jest odpowiedni dla wegetarian i wegan?

Tak – wszystkie składniki są pochodzenia roślinnego.

Skąd bierze się przykry zapach z wnętrza obuwia? Jak można mu zapobiegać?

Głównym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu brzydkiego zapachu w butach (tak jak zresztą w przypadku grzybicy) jest wilgoć. Stanowi ona idealne środowisko dla powstawania i rozwoju bakterii.
Inną przyczyną tego problemu bywa również używanie do produkcji butów materiałów sztucznych, nieprzepuszczających powietrza. Pośrednią rolę odgrywa tutaj również cena – trzeba mieć świadomość, że tańsze pary obuwia częściej wykonywane są z tkanin syntetycznych, a nie ze skóry naturalnej, co może być powodem nadmiernego pocenia się stóp i problemów związanych z nieprzyjemnym zapachem.
Aby zapobiegać temu problemowi najlepiej inwestować w obuwie wysokiej jakości, a ponadto przechowywać je w suchym i dobrze wentylowanym miejscu.

Czy Fungostop jest dostępny tylko w formie aerozolu?

Nie. W internecie można nabyć również krem regenerujący do stóp, który także hamuje wzrost i rozmnażanie drobnoustrojów chorobotwórczych odpowiedzialnych za powstawanie zmian grzybicznych.
Jak zapewnia producent, krem – oprócz głównego działania – przy regularnym używaniu pomaga:

  • złuszczać uszkodzoną tkankę;
  • wyeliminować mikropęknięcia i rany;
  • wzmocnić płytki paznokcia oraz zmniejszyć swędzenie, oraz pieczenie.

Główne składniki aktywne to:

  • Ekstrakt z nasion kasztanowca – zwiększający siłę i napięcie naczyń krwionośnych;
  • Ekstrakt z kwiatów nagietka – pobudzający komórki skóry do regeneracji;
  • Kwas salicylowy – zmiękczający i wspomagający odrzucanie przerośniętej warstwy rogowej naskórka;
  • Ekstrakt z liści rozmarynu – hamujący rozwój stanów zapalnych i zapobiega uszkodzeniom komórek;
  • Ekstrakt z rumianku – o działaniu antyalergicznym, łagodzącym i gojącym rany.

Lista składników:

Woda, gliceryna, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, parafina płynna, olej migdałowy, alkohol, poliakryloilodimetylotaurynian amonu, kwas salicylowy, uwodorniony polidecen, poliakrylan sodu, trideceth-6, bisabolol, fenoksyetanol, wyciąg z cebulek cebuli, ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej, glukonolakton, glukonian wapnia, ekstrakt z nostrzyka żółtego, ekstrakt z nasion kasztanowca, alkohol benzylowy, ekstrakt z serpillum tymianku, kamfora, butylohydroksytoluen, palmitynian askorbylu, benzoesan sodu, etyloheksylogliceryna, ekstrakt z korzenia łopianu, ekstrakt z liści rozmarynu, ekstrakt ze skrzypu polnego, hialuronian sodu, disodium EDTA, kwas benzoesowy, kwas dehydrooctowy, ekstrakt z kwiatów nagietka lekarskiego, ekstrakt z kwiatów rumianku.

Podobny artykuł:  Sasparin – Opinie i Efekty. Gdzie kupić oraz aktualna cena

Sposób użytkowania:

Nakładamy niewielką ilość produktu na leczony obszar. Wmasowujemy okrężnymi ruchami, aż do jego całkowitego wchłonięcia.

Czy preparaty Fungostop można kupić bez recepty?

Tak. Są to produkty które można nabyć bez konieczności wydawania recepty od lekarza.

Jak długo powinna trwać kuracja przeciwgrzybiczna?

Leczenie grzybicy skóry polegające na podawaniu miejscowych preparatów przeciwgrzybiczych powinno trwać około 10-14 dni. Dotyczy to standardowej postaci choroby – przewlekła postać grzybicy skóry gładkiej wymaga terapii ogólnoustrojowej, która trwa od około 4 do 6 tygodni.

Która witamina hamuje rozwój grzybicy?

Jest to witamina B3, czyli niacynamid, który blokuje jeden z enzymów niezbędnych do powstania i rozmnażania się wielu grzybów, między innymi candid. Mowa tu konkretnie o deacetyalza Hst3p, który jest wykorzystywany przez drożdżaki do wzrostu. Witamina B3 blokuje również rozwój innych grzybów, w tym kropidlaka (Aspergillus fumigatus). Atakuje on nie tylko skórę, ale również niektóre organy wewnętrzne, np. płuca. Jest również odpowiedzialny za wzmożone ataki astmy oskrzelowej.

Czym charakteryzuje się grzybica?

Grzybica jest schorzeniem dermatologicznym charakteryzującym się zmianami o charakterze rumieniowo-złuszczającym. Najczęściej dotyka osoby, które regularnie korzystają ze wspólnego basenu czy sauny, jest powszechnie spotykana także wśród sportowców. Za najczęstszą przyczynę tej choroby uważa się zakażenie grzybami dermatofitowymi takimi jak T. rubrum, T. mentagrophytes var. interdigitale, E. fl occosum, rzadziej Hendersonula toruloidea oraz Scytadium hyalinum. Ich zarodniki mogą przez dłuższy czas gromadzić się w obuwiu, kabinach prysznicowych, dywanach, etc.
Czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy to przede wszystkim wilgotne środowisko (np. w obuwiu, szczególnie gumowym). Ponadto narażeni są na nią przedstawiciele zawodów sprzyjających poceniu się stóp, takich jak górnik, mundurowy, pracownik pralni. Ważną rolę mogą też odgrywać indywidualne predyspozycje.

Najczęściej spotykane postacie choroby to:

  • odmiana międzypalcowa wyprzeniowa – zmiany lokalizują się zazwyczaj w przestrzeni międzypalcowej, pomiędzy czwartym a piątym palcem);
  • odmiana złuszczająca i rogowaciejąca – pojawia się na podeszwie i bocznych obszarach stopy czerwonych plam i rogowaciejącego oraz złuszczającego się naskórka);
  • odmiana potnicowa – występuje pod postacią szeregu drobnych pęcherzyków w przestrzeni międzypalcowej, na podeszwie oraz pięcie.

Grzybicom zazwyczaj towarzyszy przykry nieświeży zapach kojarzący się z brudem i zaniedbaniami w sprawach higieny. Należy jednak pamiętać o tym, że nie są one głównym i decydującym czynnikiem rozwoju schorzeń grzybicznych. Schorzenie to może równie dobrze dotknąć osoby które skrupulatnie dbają o czystość ciała.

Jak można sprawdzić, czy ma się grzybicę?

Można to zrobić za pomocą badań u lekarza który wykona pobranie wymazów/zeskrobin z zajętych miejsc.

Czy grzybica jest groźną chorobą?

Grzybica może stać się niebezpieczna, jeśli nie jest leczona. Przewlekła lub nawracająca infekcja jest zdolna rozprzestrzeniać się na sąsiadujące tkanki – w skrajnych przypadkach może nawet zaatakować odległe narządy wewnętrzne, np. przenieść się z jamy ustnej do płuc lub zatok.

Piotr Lewandowski

✓ Zweryfikowany
Piotr Lewandowski

Dietetyk. Absolwent Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *