Przejdź do treści

Formoline L112 – opinie i recenzja. Cała Prawda i Test produktu

Formoline L112

W reklamach telewizyjnych Formoline L112 jest reklamowany jako polecany przez aptekę numer jeden na odchudzanie, chroniąc użytkownika przed zbyt dużą ilością kalorii dzięki specjalnemu aktywnemu kompleksowi.

Ale czy to naprawdę prawda? Jak dokładnie działa ten produkt? Czy jest to całkowicie bezpieczne, czy też musimy być przygotowani na skutki uboczne? W jakich dawkach należy przyjmować produkt? A co o tym produkcie mają do powiedzenia klienci, którzy już przetestowali Formoline L112? Nasz poniższy artykuł powie Ci.

Efekty Formoline L112

Formoline L112 opinieFormoline L112 składa się w dużej mierze z chitozanu. Jest to biopolimer, który jest znany z tego, że wiąże tłuszcz.

Ten składnik nie cieszy się szczególnie dobrą opinią wśród lekarzy, ponieważ jest pozyskiwany z muszli skorupiaków. Mimo to pozwala producentowi reklamować swój produkt z dopiskiem „z czysto naturalnych składników” – co na pierwszy rzut oka brzmi oczywiście bardzo kusząco, zwłaszcza dla miłośników natury i wegan.

Jednak głównym składnikiem Formoline L112 jest poliglukozamina – kolejny biopolimer, który jest w stanie wiązać w żołądku tłuszcze przyjmowane z pożywieniem w dużych ilościach, a następnie wydalać je niewykorzystane. Źródło: Formoline.com

W uproszczeniu można powiedzieć, że spożyte tłuszcze pokarmowe są magazynowane w organizmie w znacznie mniejszej ilości i zamiast tego są wydalane razem z niestrawną poliglukozaminą. I odwrotnie, oznacza to, że organizm nie przybiera na wadze.

Ale uważaj: Formoline L112 służy jedynie do walki z nadwagą, która opiera się na diecie wysokotłuszczowej. Jeśli natomiast nadwaga spowodowana jest węglowodanami, to efekt jest wątpliwy!

Test Formoline L112

Jak zwykle dobrowolni testerzy z naszej społeczności mogli zgłosić się dotestu. Jedyne kryterium: uczestnicy muszą ściśle przestrzegać wytycznych producenta i mieć wyraźną wolę, aby naprawdę schudnąć.

Julia (32 lata) z Wrocławia i Karolina (34 lata) z Gdańska wzięły tym razem udział w teście Formoline L112. Omówiliśmy z nimi procedurę 90-dniowego testu i wysłaliśmy im po trzy paczki.

Test – Dzień 1

Począwszy od dziś Julia i Karolina przyjmują po jednej tabletce do każdego z dwóch najbardziej tłustych posiłków w ciągu dnia, zgodnie z zaleceniami Formoline L112. Zawsze po posiłku, nie przeżuwane, popijając szklanką wody. Prędzej się powiedziało niż zrobiło.

Test – Dzień 7

Jak na razie wszystko idzie całkiem dobrze. Julia zgłosiła, że po 4 dniach dostała lekkich zaparć. Jak dotąd nie nastąpiła żadna zmiana na wadze. Karolina poinformowała, że na razie nic nie czuje.

Test – Dzień 28

Julia nadal zgłaszała zaparcia, które stawały się coraz częstsze i coraz częściej kończyły się bólem brzucha. Karolina nie ma żadnych skutków ubocznych, ale też nie odczuwa utraty wagi.

Test – Dzień 40

Julia przerywa test. Julia napisała do nas, że przestała przeprowadzać test Formoline L112. Bóle brzucha nasilały się z dnia na dzień, a zaparcia robiły resztę. Nawet po 37 dniach (tu przerwała test), nie schudła. Bardzo tego żałowaliśmy.

Karolina kontynuowała test. Do tej pory nie miała żadnych skutków ubocznych. Do tej pory schudła 0,8 kg.

Test – Dzień 60

Karolina stwierdziła, że teraz zwraca większą uwagę na zawartość tłuszczu w swoich posiłkach. Ponieważ ma przyjmować tabletki przy dwóch najbardziej tłustych posiłkach, zwraca na to większą uwagę. Oceniła, że to było powodem jej niewielkiego spadku wagi. Do dziś schudła 1,3 kg.

Test – Dzień 90

Po tym jak musieliśmy zakończyć nasz test Formoline L112 bez Julii, ponieważ przerwała ona swój test, pozostały nam doświadczenia Karolina. Z satysfakcją stwierdziła, że po 90 dniach schudła 1,8 kg.

Podkreśliła, że prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że zwróciła większą uwagę na swoje nawyki żywieniowe. Zwracała teraz większą uwagę na to, ile tłuszczu zawierała dana potrawa. Przypisała ona Formoline L112 nieco mały wpływ na utratę wagi.

Alternatywa Formoline L112

Skutki uboczne (patrz poniżej) Formoline L112 nie pomagają w poprawieniu reputacji tego produktu. Jednak fakt, że nie musi to dotyczyć wszystkich preparatów w kategorii odchudzania, został już kilkakrotnie udowodniony w niedalekiej przeszłości:

Alternatywny produkt, który jest nie tylko znacznie tańszy w zakupie, ale również ma znacznie mniej skutków ubocznych, jest również naszym zwycięzcą porównania cen.

Spalacz tłuszczu, z drugiej strony, jest oceniany przez klientów z 4 z 5 gwiazdek. Tutaj klient otrzymuje całe 90 kapsułek za około 40€, które składają się z czysto ziołowych składników i zgodnie z opiniami wielu klientów przynoszą znacznie lepsze rezultaty: Najwyższa ocena 5 gwiazdek została przyznana w dumnych 73% wszystkich recenzji produktów. Dlatego też Amazon wybrał go jako jeden z produktów specjalnych „Amazon Choice”.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 04.06.2024

 

Wiele osób, które już przetestowane spalacz tłuszczu znaleźć, że ich metabolizm został wsparty po krótkim czasie i nie mieli już irytujące pragnienia żywności w godzinach wieczornych – i że z rzeczywistej utraty wagi, jak również prawie żadnych skutków ubocznych pojawiających.

Opinie Formoline L112

Doświadczenia klientów, którzy już przetestowali Formoline L112 lub Formoline L112 extra niestety również malują dość rozczarowujący obraz: wielu z nich jest zdania, że Formoline L112 jest po prostu zbyt drogim produktem, który w końcu pomaga tylko zaoszczędzić pieniądze, ale nie zrzucić kilogramy. W sumie jednak przeważają krytyczne uwagi na temat Formoline L112. Oprócz wysokiej ceny (80 tabletek kosztuje około 150 złotych), często wspomina się o wielu skutkach ubocznych regularnego stosowania: Wielokrotnie wymienia się biegunkę i zaparcia, a także wzdęcia, nudności i bóle głowy.

Co mówi Stiftung Warentest?

Stiftung Warentest przyjrzał się już także Formoline L112 i Formoline L112 extra diet pills (ten ostatni produkt zawiera o 50% więcej substancji czynnej niż produkt oryginalny).

W ramach niezależnego testu z losowo wybranymi konsumentami, czasopismo branżowe przyjrzało się z bliska różnym spalaczom tłuszczu, fat binders i supresantom apetytu w 2014 roku, aby ocenić ich działanie.

Wyniki testów nie powinny jednak wprawić producenta Formoline L112 w dobry nastrój: Badani stracili tylko niewielką ilość wagi dzięki Formoline L112, więc testerzy doszli do bardzo trzeźwych wniosków.

Chociaż Formoline L112 w szczególności wykazano krótkotrwały efekt w połączeniu z niewielką utratą masy ciała, bez towarzyszącego i kalorii-świadome diety efekt ten będzie fizzle out ponownie w bardzo krótkim czasie.

Stosowanie Formoline L112

W przeciwieństwie do innych podobnych kapsułek dietetycznych, Formoline L112 nie jest przyjmowany przed posiłkami, ale po spożyciu bardzo tłustych potraw. Dwie tabletki przyjmuje się bez rozgryzania, popijając wystarczającą ilością wody.

Chociaż produkt może być również przyjmowany w ciągu dnia (np. po obfitej przekąsce), nie należy przekraczać maksymalnej ilości 2 x 2 tabletki dziennie.

Skład Formoline L112

Przyjrzyjmy się teraz składnikom Formoline L112: Znajdziemy tutaj główny składnik aktywny L112 ß-1,4-polimer z D-glukozaminy i N-acetylo-D-glukozaminy, który, jak już wspomniano na początku, jest uzyskiwany z muszli skorupiaków. Inne dodatki w postaci celulozy roślinnej, kwasu winowego, poliglusamu, kwasu askorbinowego, substancji pomocniczych i witaminy C.

Producent podaje następujące informacje na temat składników Formoline L112:

  • produkt jest wolny od barwników i konserwantów
  • produkt nie zawiera wzmacniaczy smaku
  • produkt nie zawiera żelatyny, glutenu, białek mleka, laktozy ani cholesterolu
  • produkt jest odpowiedni dla diabetyków.

Gdzie kupić Formoline L112?

Formoline L112 można kupić zarówno w sklepach detalicznych, jak i w Internecie – na życzenie w opakowaniach po 48, 80 lub 160 tabletek.

W klasycznym handlu detalicznym, można znaleźć produkt w drogerii na przykład, ale alternatywnie jest również oferowane przez prawie każdej aptece. Można również łatwo zamówić tabletki dietetyczne przez internet:

Gigant sprzedaży wysyłkowej Amazon oferuje je we wszystkich dostępnych rozmiarach, a rozszerzenie Formoline L112 extra z 50% więcej składnika aktywnego jest również dostępne tutaj. Przed zakupem zdecydowanie zalecamy porównanie cen w Internecie, ponieważ niektóre apteki internetowe oferują preparat bardzo tanio.

Skutki uboczne Formoline L112

Producent Formoline L112 zwraca uwagę na pewne skutki uboczne w postaci zaparć, wzdęć, ale także łagodnych reakcji alergicznych na produkt i jego składniki – jednak powinny one wystąpić tylko w „nielicznych, wyjątkowych przypadkach”.

Jednakże, jeśli spojrzeć na liczne recenzje Formoline L112 w Internecie, można założyć, że skutki uboczne wymienione występują dość często: Na przykład, jeden z klientów opisuje produkt jako „drogi środek przeczyszczający”.

Niektóre grupy osób powinny również całkowicie zrezygnować z przyjmowania produktu: Należą do nich osoby z istniejącą alergią na produkty ze skorupiaków, a także konsumenci przyjmujący pigułki antykoncepcyjne, leki przeciwpadaczkowe lub produkty rozrzedzające krew.

Osoby cierpiące na poważne choroby jelit (takie jak przewlekłe zapalenie jelita grubego, choroba Chrohna, zapalenie uchyłków, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub zespół jelita drażliwego o wyraźnym nasileniu) powinny również powstrzymać się od stosowania preparatu Formoline L112.

Ważne: Formoline L112 może prowadzić do interakcji w połączeniu z innymi lekami. Dlatego należy zawsze zachować odstęp czasowy czterech godzin pomiędzy przyjmowaniem leków i diet pills. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat interakcji zaleca się również rozmowę z lekarzem rodzinnym.

Analiza Formoline L112

Biorąc pod uwagę wszystkie punkty wymienione dla Formoline L112, niestety dochodzimy do słabej oceny. Niestety, nie możemy polecić produktu dietetycznego, który nie tylko ma zbyt wysoką cenę, ale dla którego w naszych badaniach znaleźliśmy tak wiele otrzeźwiających wyników – szczególnie nie za drogie pieniądze!

Nasza testerka Julia musiała przerwać swój test Formoline L112. Inne doświadczenia klientów w Internecie są również raczej negatywne i zawsze wskazują na jedną rzecz: zbyt wysoka cena przy zbyt niskiej wydajności! Każdy, kto miał wewnętrzną nadzieję, że szybka utrata masy ciała była możliwa po prostu biorąc tabletki jest szybko udowodnione, że nie ma racji z tym produktem – a także ma do czynienia z irytujących skutków ubocznych, takich jak biegunka, wzdęcia lub wzdęcia.

Mimo że Formoline L112 jest często reklamowany w telewizji jako szybki i łatwy sposób na utratę wagi, nie możemy polecić zakupu tych drogich tabletek dietetycznych. PRzedstawione powyżej dane produktu pochodzą ze źródeł zewnętrznych takich jak forum, apteki, oferty produktu oraz z innych recenzji i analiz produktu. Więcej na temat odchudzania można odszukać pod adresem https://www.webmd.com/diet/default.htm oraz na stronie https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lose-weight-as-fast-as-possible na której udostępniono inne dane i szczegóły.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *