Przejdź do treści

Fibro Control – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Fibro Control

Fibro Control jest wyrobem medycznym, który w łatwy, bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny sposób umożliwia pozbycie się nieestetycznych fibrom, powszechnie znanych jako włókniaki.

Fibromy te są niezłośliwym typem nowotworu skóry, powstającym na skutek nadmiernego namnożenia komórek tkanki łącznej właściwej. Czynnikami wywołującymi powstawanie tych zmian są przede wszystkim podrażnienia w miejscach chorobowo narażonych, tj. powieki, okolice szyi lub pachwiny.

Włókniaki z początku nie specjalnie rzucają się w oczy dlatego, iż są niewielkie i słabo widoczne. Jednak w miarę upływu czasu, mogą znacznie zwiększyć swoją objętość, przez co nieoczekiwanie okazać się nazbyt drażniące i bardzo uciążliwe. Obecność wyrośniętych fibrom na odsłoniętych partiach ciała często wywołuje dyskomfort kosmetyczny, dlatego warto w porę pomyśleć o ich nieinwazyjnym usunięciu.

Dostatecznie małe włókniaki można bez problemu usunąć z pomocą zestawu Fibro Control, nie narażając się tym samym na późniejsze wizyty u chirurga w kolejnych etapach rozrostu dzikiej tkanki. Dzięki dostatecznie szybkiej reakcji, uniknie się także bólu związanego z zabiegiem chirurgicznym i prawdopodobieństwa wystąpienia blizn, jako następstwo po zabiegu.

Kuracja z zestawem Fibro Control, przy prawidłowej aplikacji trwa zaledwie kilka dni i jest całkowicie bezbolesna. Podczas zachowania odpowiedniej higieny w trakcie aplikacji, a następnie postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, usunięcie włókniaka przebiegnie pomyślnie już za pierwszym razem.

Fibro Control opinieFibro Control stosować można na delikatnej skórze szyi, pod pachami czy w okolicach piersi. Podczas wystąpienia fibromy w okolicy oka czy na powiece, należy skonsultować się z lekarzem i nie podejmować aplikacji na własną rękę. Z użyciem Fibro Control należy wstrzymać się również, kiedy włókniak krwawi, bądź przekroczy 3mm średnicy u podstawy oraz 5mm wysokości. Powodem jest nadmierne przerośnięcie, przez co włókniak nie mieści się w średnicy aplikatora.

Skład Fibro Control

Opakowanie zawiera 1 aplikator oraz 3 krążki na nośniku blistrowym, na podstawie oraz szczegółową instrukcję aplikowania.

  • Nośnik zrobiony jest z poliesteru i kauczuku syntetycznego.
  • Dysk to w całości polioksymetylen (POM).
  • Plaster składa się poliesteru oraz akrylatu.

Stosowanie Fibro Control

Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić obszar wokół włókniaka za pomocą myjki i ciepłej wody, można również użyć łagodnego, szarego mydła. Do tej czynności nie powinno się stosować mydeł i płynów perfumowanych oraz wszelkiego rodzaju chusteczek nawilżanych, ponieważ utrudni to przyklejenie plastra do powierzchni chorobowo zmienionej skóry.

Dopiero po dokładnym osuszeniu miejsca na którym zastosujemy kurację, można przystąpić do prostej aplikacji, której dokładny opis znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania z preparatem.

Prawidłowo użyty zestaw Fibro Control odcina dopływ krwi do włókniaka poprzez podwiązania w nasadzie, dzięki czemu narośl obumiera i usycha, by w następstwie odpaść nie pozostawiając po sobie blizn.

Należy pamiętać, aby unikać moczenia plastra w kąpieli. Po aplikacji Fibro Control w kontakcie z plastrem nie powinno się używać mydła, wszelkiego rodzaju produktów do pielęgnacji włosów, balsamów i kremów do ciała oraz innych tego typu, tłustych substancji, które spowodują odklejanie się plastra.

Przedwczesne odpadnięcie opatrunku nie gwarantuje powodzenia w pozbyciu się fibry. Najpewniej przerwaną kurację trzeba będzie jeszcze raz powtórzyć, uwzględniając wszystkie warunki, które muszą pozostać spełnione aby leczenie tym razem było sukcesywne.

W żadnym wypadku nie wolno drapać miejsca poddanego procesem leczenia ani zrywać
przedwcześnie opatrunku. Podczas delikatnego procesu usuwania włókniaka, skaleczenie go bodajże paznokciem może skończyć się przykrym stanem zapalnym.

Plaster może się nieznacznie przemieszczać, kiedy aplikowany jest na pachwinach lub w obszarach ciała, w których występują fałdy skóry. Nie powinno stanowić to problemu, do puki opatrunek obejmuje usuwany fibrom. Po upływie 6 dni można bezpiecznie zdjąć plaster, który zwykle usuwa się wraz z uschniętym włókniakiem.

W trakcie kuracji bywa też tak, że włókniak przybiera kolor czarny i nie odczepia się samoistnie w momencie zdjęcia plastra. W takim wypadku trzeba odczekać kilka dni, aż narośl sama odpadnie. Do tego czasu zmianę można zasłonić czystym plastrem samoprzylepnym, dostępnym w aptece.

Jeżeli po upływie 10 dni włókniak wciąż pozostaje na skórze oznacza to, że zabieg się nie powiódł. W takim wypadku można ponownie zaaplikować Fibro Control i usunąć plaster po upływie 6 dni.

Produkt zapewnia bezpieczne stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią.

W przypadku zdiagnozowanego, innego rodzaju nowotworu skóry i hemofilii należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania Fibro Control. Aplikację należy wstrzymać w razie wystąpienia chorób skóry oraz infekcji w obszarze włókniaka. W takim wypadku, przed zastosowaniem kuracji trzeba wyleczyć zaistniałe objawy chorobowe. Występowania włókniaka na powiece bądź w pobliżu oka, całkowicie wyklucza użycie Fibro Control, ze względu na możliwość uszkodzenia narządu. Kiedy kolor włókniaka nie jest cielisty lub, gdy włókniak nie mieści się w średnicy aplikatora, najlepiej udać się do lekarza po poradę w kwestii jego bezpiecznego usunięcia.

Efekty Fibro Control

Prawidłowe użycie produktu Fibro Control nie niesie ze sobą ryzyka powstania blizn i jest to całkowicie bezbolesna metoda usuwania włókniaków. Zaleca się stosowanie aplikacji na fibromę w jej wczesnym stadium narastania.

Skutki uboczne Fibro Control

Podczas zdejmowania plastra może wystąpić lekkie krwawienie, ale nie trzeba się tym przejmować, ponieważ jest to jak najbardziej normalne, związane z oderwaniem się części skóry. Po usunięciu włókniaka najpewniej pozostanie niewielki, ledwie widoczny ślad, który znika w następstwie gojenia. Podczas noszenia opatrunku możliwe jest uczucie dyskomfortu, jednak jest to całkowicie naturalnym zjawiskiem, związanym z usuwaniem i podsychaniem narośli.

Zaleca się nie stosować w przypadku braku pewności czy dana narośl jest w rzeczywistości włókniakiem. Najlepiej w takim wypadku wstrzymać się z aplikacją Fibro Control do momentu uzyskania jednoznacznej diagnozy. W przypadku uczulenia na jeden z materiałów wchodzących w skład aplikatora nie powinno się podejmować kuracji. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla użytku osób dorosłych.

Opinie Fibro Control

Opinie o Fibro Control są mieszane, a powodem tego najprawdopodobniej jest niejasność w prawidłowym aplikowaniu oraz niewystarczająca ochrona plastra przed czynnikami zewnętrznymi.

W komentarzach recenzujących użytkowników pojawiają się częste wzmianki o przedwczesnym odklejaniu plastra lub jego nie przywieraniem do leczonej powierzchni skóry. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy aplikacja plastra przebiegała prawidłowo w przypadku osób relacjonujących, ponieważ restrykcje dotyczące użycia aplikatora są dosyć wymagające, a samo unikanie zamoczenia plastra może okazać się wystarczająco trudnym warunkiem do zrealizowania.

Pojawiają się również opinie pozytywne z szerszymi opisami zalet i wskazujące na bezproblemowe pozbycie się włókniaka. Pacjenci, którzy kurację przeszli pozytywnie, obdarowali produkt najwyższą oceną oraz zapewnili w komentarzach o jego skuteczności.

Dlatego tak ważne jest, aby przed użyciem ściśle przestrzegać zasad prawidłowej aplikacji Fibro Control oraz dokładać starań do późniejszej pielęgnacji plastra przez okres 6 dni od momentu przyklejenia.

Gdzie kupić Fibro Control

Produkt dostępny jest w aptekach stacjonarnych oraz w punktach online. Zaleca się kupować Fibro Control na pewnym rynku i nie korzystać z zamienników, dostępnych w mniejszych sieciach. W żadnym wypadku nie powinno się przyjmować opakowań uszkodzonych, bądź noszących ślady otwierania. Uszkodzony produkt nie będzie działał skutecznie.

Cena Fibro Control

Fibro Control kosztuje w granicach 40 – 50 złotych za opakowanie. Nie jest to cena zbyt wysoka w porównaniu z innymi produktami, oferującymi podobne sposoby na pozbycie się fibromy. Wart jest zakupu w przypadku, kiedy usuwamy niewielkie włókniaki.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

2 komentarze do “Fibro Control – opinie, skład, cena, gdzie kupić?”

  1. Na trzeci dzień musiałem zerwać fibro ponieważ miałem odparzenie aż do mięsa dzięki bardzo za to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *