Przejdź do treści

Essentiale Forte – Opinie i efekty oraz skład i cena

Essentiale Forte

Essentiale Forte to lek, który wpływa leczniczo na schorzenia wątroby. Dostępny jest dla każdego, bez recepty. Ze względu na łagodny, roślinny skład jest w stanie działać kojąco na ten wątrobę, oczywiście nie obciążając organizmu dodatkowo. Rozwiej wszelkie wątpliwości przed rozpoczęciem stosowania tego leku: zobacz, które objawy powinny cię w ogóle zaniepokoić, jakie są wskazania zdrowotne do rozpoczęcia kuracji lekiem Essentiale Forte, zapoznaj się ze składem Essentiale Forte i sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać przy regularnym stosowaniu.

Na jakie objawy pomaga stosowanie Essentiale Forte?

Essentiale Forte opinieLudzki organizm codziennie wysyła do mózgu setki sygnałów. Na szczęście do interpretacji odczuwanych objawów nie zawsze trzeba posiadać skomplikowaną wiedzę medyczną. Wystarczy oprzeć się na swojej intuicji, która powinna zaalarmować w momencie, gdy często towarzyszy ci uczucie wzdęcia i pełności w rejonie brzucha, rozpieranie oraz ból wątroby (czyli odczuwanie dolegliwości bólowych w prawej części brzucha, u góry). Jeśli dodatkowo towarzyszy temu brak ochoty na jedzenie, to już niemal jednoznaczny znak, że czas rozpocząć stosowanie Essentiale Forte, aby ułatwić pracę swojemu układowi pokarmowemu.

Efekty Essentiale Forte

Substancje wchodzące w skład Essentiale Forte przyspieszają regenerację wątroby, stabilizują błony komórkowe i zapobiegają dalszemu procesowi rozpadu komórek budujących ten organ, poprzez ochronę przed toksynami, które dostały się do organizmu. Dzięki temu oddalamy zagrożenie, że w przyszłości będziemy zmagać się z problemami zdrowotnymi, takimi jak: marskość wątroby czy zapalenie wątroby.

Skład Essentiale Forte

W skład Essentiale Forte wchodzą między innymi: fosfolipidy z soi, olej sojowy, olej rycynowy, glicerydy, etanol, żelatyna, tlenki żelaza, woda oczyszczona. Ze składem całkowitym, na który składają się jeszcze dodatkowo na przykład substancje wypełniające, można zapoznać się za pośrednictwem ulotki. To działanie jest rekomendowane, by można było z całą pewnością stwierdzić brak nadwrażliwości na którykolwiek ze składników i w ten sposób uniknąć ewentualnej ciężkiej reakcji alergicznej.

Stosowanie Essentiale Forte

Essentiale Forte może i powinno być stosowane przez osoby, które odczuwają nieprzyjemne objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby, a także pacjentów, którzy już leczą się na choroby przewlekłe układu pokarmowego związane z funkcjonowaniem wątroby oraz w stwierdzonych przez lekarza stanach po uszkodzeniu wątroby związanym z zatruciami alkoholowymi, zatruciami medykamentami lub używkami. Może byc stosowany od dwunastego roku życia – najlepiej pod nadzorem lekarza. Górna granica wieku nie jest określona – jest to także lek, w którego grupie docelowej znajdują się ludzie w średnim wieku, jak i seniorzy.

Skutki uboczne Essentiale Forte

Stosowanie Essentiale Forte w niektórych rzadkich przypadkach może łączyć się ze skutkami ubocznymi, takimi jak: reakcja alergiczna na skórze, np. w postaci pokrzywki, wysypki lub świądu lub w postaci zaburzeń układu pokarmowego: biegunka, rozwolnienie, mdłości.

Dalsze działanie niepożądane

Z dużo poważniejszymi i groźniejszymi objawami mogą zmagać się osoby, które przyjmą preparat, będąc uczulonym lub nadwrażliwym na którykolwiek ze składników, wchodzących w skład Essentiale Forte. Warto pamiętać, że poważny wstrząs anafilaktyczny grozi też osobom, które mają uczulenie na białko orzeszków ziemnych, których pewna zawartość występuje w oleju sojowym.

Dawkowanie Essentiale Forte

Osoby, które nie są uczulone na składniki leku mogą stosować go nawet trzy razy dziennie, w dawce po dwie kapsułki. Jest to dawka przeznaczona dla osób dorosłych oraz dzieci po ukończeniu dwunastego roku życia. Zażywanie kapsułek powinno odbywać się przy okazji posiłku, należy je połykać w całości, popijając znaczną ilością wody.

Ciąża a stosowanie Essentiale Forte

W trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania Essentiale Forte. Warto pamiętać, że jest to związane nie z udowodnionym negatywnym działaniem w takich przypadkach, a po prostu z brakiem odpowiednich badań.

Bezpieczeństwo stosowania Essentiale Forte

Aby stosowanie Essentiale Forte nie wiązało się z negatywnym efektem na zdrowie, należy pamiętać o zasadach jego stosowania, przechowywać w odpowiedni, zalecany w ulotce sposób, stosować się do wszystkich zasad, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Łączenie z innymi substancjami

Przy przyjmowaniu innych leków warto zawsze skonsultować z lekarzem kwestię bezpieczeństwa łączenia ich. Należy w tej sytuacji wymienić każdy lek, który stosuje cię na co dzień oraz te, z których najczęściej korzystamy doraźnie, o ile się to zdarza. Z pewnością w grupie osób, którym zdecydowanie nie zaleca się przyjmowania Essentiale Forte są osoby, które leczą się przeciwzakrzepowo oraz te, które przyjmują już inne leki na poprawę działania wątroby. Jeżeli chodzi o nielecznicze substancje – warto przemyśleć rezygnację z alkoholu.

Ostrzeżenie

Preparat zawiera niewielką ilość etanolu, czyli alkohol!

Naturalne wsparcie wątroby

Trzeba bowiem pamiętać, że lek nie zadziała, jeśli jednocześnie do organizmu dostarczane będą substancje, które przyczyniają się do pogarszania stanu wątroby. Przede wszystkim chodzi tu o alkohol i inne używki, ale także ciężkie, niezdrowe tłuszcze oraz nadmiar cukru. Dlatego przy stosowaniu Essentiale Forte warto zastanowić się nad wprowadzeniem do diety zdrowotnych koktajli, najlepiej z zielonych warzyw, ograniczyć sól i czerwone smażone mięso. Warto stawiać na potrawy duszone lub gotowane albo pieczone, zamiast korzystania często z głębokiego tłuszczu.

Kiedy zakończyć stosowanie Essentiale Forte?

W momencie, w którym objawy ustąpią i będą przez dłuższy czas niezauważalne można zacząć planować odstawienie leku. W tej sytuacji warto skontaktować się z lekarzem, który badaniami potwierdzi słuszność tego zamiaru. Odstawienie leku będzie również prawdopodobnie konieczne, gdy przy dłuższym stosowaniu, nie będzie zauważalna poprawa stanu zdrowia, czyli nie ustąpią uciążliwe objawy. Przerwanie stosowania będzie również oczywiście konieczne w przypadku wystąpienia skutków ubocznych. Bez zaleceń lekarza nie powinno się przekraczać 12 tygodni stosowania tego leku. Po upływie tego czasu, dalsze stosowanie należy ustalić na wizycie lekarskiej.

Przechowywanie Essentiale Forte

Gdzie przechowywać kapsułki Essentiale Forte? Aby te zachowały swoją całą moc działanie – należy przechowywać je w miejscu suchym i zadbać o to, by temperatura przechowywania nie była wyższa niż 25 stopni Celsjusza.

Essentiale Forte a prowadzenie pojazdów

Stosowanie Essentiale Forte nie wpływa na funkcje motoryczne pacjenta, dzięki czemu prowadzenie pojazdów po zażyciu tego leku jest bezpieczne. Podobnie sprawa się ma w przypadku każdej innej maszyny. Sprawność psychomotoryczna nie ulega pogorszeniu po zażyciu tych kapsułek.

Opinie Essentiale Forte

Zapoznaj się z przykładowymi opiniami na temat tego leku:

Essentiale Forte stosuje raz, dwa razy do roku przez kilka tygodni. Zazwyczaj w okresie świąt lub innych większych okazji, które wiążą się z długim przebywaniem przy stole i spożywaniem zbyt dużej ilości całkiem tradycyjnych tłustych potraw i degustowaniem alkoholi. Dzięki temu od lat nie miałem żadnych objawów, które wskazywałyby na przeciążenie wątroby i potwierdzają to badania, które regularnie przeprowadzam.

Marek, 52 lata, Radom

NAJLEPSZY na swojej półce cenowej, a próbowałem wszystkiego, co mi zareklamowano, żeby przekonać się na własnej skórze. Działa szybko i efekty utrzymują się długo, ucisk w brzuchu ani potliwość, która zawsze mi dokucza nie wracają bardzo długo, nawet po zakończenie brania tabletek.

Adam, 33 lata, Skierniewice

To nie jest moja pierwsza terapia, ani ostatnia jeśli chodzi o korzystanie z kapsułek Essentiale Forte!!! Zawsze, gdy pilnuje dawkowania i regularności (co mi się czasem zapomina) to potem wyniki wątrobowe mam, jakbym był z dziesięć lat młodszy. Polecam każdemu, kto ma jakiekolwiek objawy problemów z wątrobą.

Witek, 49 lat, Lublin

Zauważyłam, że korzystanie z tego leku podwójnie dobrze na moje na zdrowie. Nie dość, że działa osłonową na moją wątrobę i pozwala na dobre samopoczucie, to jeszcze gdy go stosuje to żeby nie marnować efektów – dbam dużo bardziej o dietę – żadnych tłuszczy, fastfoodów i mało słodyczy. Wspaniale to się odbija i na samopoczuciu i na sylwetce.

Anna, 46 lat, Katowice

Cena Essentiale Forte

Cena Essentiale Forte jest różna w zależności od miejsca nabywania leku oraz wybranej wielkości opakowania. Generalnie jednak kapsułki 300 mg w liczbie 50 sztuk można kupić w cenie około dwudziestu złotych.

Gdzie kupić Essentiale Forte?

Essentiale Forte można uznać za lek ogólnodostępny, łatwy do nabycia. Essentiale Forte powinno być dostępne w dobrze wyposażonych aptekach. Istnieje też opcja zamówienia go na specjalne życzenie na własną rękę lub za pośrednictwem wybranej apteki.

Podsumowanie

Podjęcie jakiejkolwiek decyzji, która ma dotyczyć zdrowia, zawsze wiąże się ze stresem, by samemu sobie nie zaszkodzić. Jeżeli jednak odczuwasz objawy wymienione w tym artykule, szczególnie, jeśli z czasem coraz bardziej czujesz ich negatywny wpływ na twoje życie – to czas przestać się zastanawiać i analizować! Zaufanie Essentiale Forte jest w tej sytuacji najlepszą decyzją, bo nie wiążę się z żadnym ryzykiem. W cenie, która nie obciąża specjalnie twojego portfela otrzymujesz przebadany i bezpieczny lek, oparty na naturalnej formule. Jego skład i efekty poprawią twoje zdrowie i komfort życia w ciągu dwóch do trzech miesięcy, a prawdopodobieństwo, że spotkają cię negatywne skutki uboczne jest bardzo małe. Nie pozwól, by te drobne początkowo niedogodności zmieniły się w poważną chorobę. Statystyki nie kłamią, liczba osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób wątroby, w Polsce sięga już niemal pół miliona i spośród nich rocznie umiera nawet kilka tysięcy. Rozwiązanie jest proste i tanie – Essentiale Forte.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *