Przejdź do treści

Cardix Forte tabletki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Cardix Forte

W Polsce choroby krążenia stanowią poważny problem. Statystyki umieralności na tego typu schorzenia stawiają nasz kraj na jednym z czołowych miejsc w Europie. Problemy zwykle zaczynają się od wystąpienia zbyt wysokiego ciśnienia, które z czasem może doprowadzić do śmierci w wyniku zawału serca, lub udaru mózgu. Największym wrogiem jest stres, niewłaściwa dieta i brak ruchu. Na szczęście dzięki Cardix Forte problemom tym możemy skutecznie się przeciwstawić.

Nadciśnienie tętnicze

Układ krążenia jest zamkniętym systemem, w którym krążenie krwi powodowane jest przez serce, działające jak pompa. Układ ten składa się z żył i tętnic, a jego najważniejszym elementem jest serce. Ciśnieniem tętniczym nazywamy siłę, z jaką przepływająca krew oddziałuje na ścianki tętnic. Ciśnienie przyjmuje dwie wartości: największą, kiedy lewa komora serca znajduje się w stanie skurczu i jest to ciśnienie skurczowe, oraz najmniejszą, podczas rozkurczu i jest to ciśnienie rozkurczowe. Wartości te podawane są w milimetrach słupa rtęci (mm Hg). Nadciśnienie tętnicze charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem krwi, mierzonym w kilkudniowych odstępach. Nie można zdiagnozować nadciśnienia tętniczego na podstawie pomiaru jednorazowego, chociaż byłoby skrajnie wysokie. Na patologiczny wzrost ciśnienia będący oznaką choroby nadciśnieniowej składa wiele przyczyn, nigdy nie ma jednej konkretnej przyczyny.

 • otyłość brzuszna
 • uwarunkowania dziedziczne
 • błędy żywieniowe, a zwłaszcza zbyt duże spożycie soli
 • procesy starzenia się organizmu

Chorych z nadciśnieniem tętniczym można podzielić na dwie grupy, w zależności od przyczyn wywołujących wzrost ciśnienia.

 • nadciśnienie pierwotne – inaczej zwane samoistnym, występuje u ponad 90% pacjentów. Przyczyna choroby nie jest jednoznaczna. Mogą nią być uwarunkowania genetyczne, wpływ środowiska, niewłaściwa dieta, stres, lub niehigieniczny tryb życia.
 • nadciśnienie wtórne – zwane jest nadciśnieniem objawowym. Spowodowane jest objawem innej choroby. Najczęściej są to: choroby nerek, tętnic, a także zaburzenia czynności gruczołów regulujących wysokość ciśnienia krwi.

Osoba ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym powinna zaopatrzyć się w aparat do mierzenia ciśnienia krwi i dokonywać pomiarów samodzielnie. Ma to duże znaczenie w kontrolowaniu wyników leczenia Cardix Forte.

Skład Cardix Forte

Cardix Forte opinieUnikalna receptura Cardix Forte zawiera wyłącznie składniki naturalne lub ekstrakty uzyskiwane drogą naturalną. Nie zawiera żadnych składników chemicznych, syntetycznych, alkoholu, sztucznych barwników, ani konserwantów.

 • Drożdże z czerwonego ryżu – manakolina K, główny składnik drożdży, jest statyną i odpowiada za obniżenie poziomu cholesterolu, lipoprotein o małej i bardzo małej gęstości, oraz trójglicerydów. Zawierają także beta-sitosterol, kampesterol i stigmasterol, które redukują wchłanianie cholesterolu. Skuteczność działania drożdży z czerwonego ryżu zawartego w Cardix Forte zmniejszających ryzyko zawału mięśnia sercowego została potwierdzona badaniami klinicznymi.
 • Ekstrakt z afrykańskiego mango – afrykańskie mango swoim składem różni się od innych odmian tego gatunku. Zawiera głównie kwasy elagowe, ellagitaniny i glikozydy flawonolowe i aminokwasy. Jest także źródłem cennych minerałów jak: wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo, a także witamin z grupy A, C i E. Ekstrakt z afrykańskiego mango zawarty w Cardix Forte reguluje procesy hormonalne odpowiedzialne za metabolizm tłuszczów. Obecność witamin i minerałów przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji psychicznej i fizycznej, a także przyczynia się do redukcji wolnych rodników.
 • Gotu kola (wąkrotka azjatycka) – w środowisku naturalnym występuje w strefie między zwrotnikami. Od wieków znana jest jako środek wspomagający pamięć i koncentrację, ze względu na uwalniane czynników pobudzających tworzenie nowych komórek mózgu. Działa pozytywnie na komunikację między komórkami mózgu, a także wspomaga przepływ sygnałów przekazywanych przez neurony. Wykazuje właściwości uspakajające, antydepresyjne, przeciwbólowe i przeciwdrgawkowe. Łagodzi stres i poprawia jakość snu. U osób cierpiących na zaburzenia lękowe zmniejsza ataki stanów lękowych. Szybko i skutecznie oczyszcza tętnice ze złogów mogących powodować miażdżycę.
 • Ekstrakt z liści lotosu – eliminuje nadmiar tłuszczu i poprawia gospodarkę wodną organizmu. Stosowany w leczeniu zaparć, świetnie nadaje się do oczyszczania jelit i jelita grubego. Chroni przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczym. Dzięki obecności alkaloidów, flawonoidów i garbników, które są silnymi przeciwutleniaczami, Cardix Forte ma wpływ na zdrowie układu naczyniowo-sercowego. Ponadto działa uspokajająco i przeciwskurczowo.
 • Wyciąg z kory migdałowej – wspomaga pracę serca i ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Zawiera kwas arjunowy.
 • Diosmina – jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy glikozydowych flawonoidów. Otrzymywana jest z owoców cytrusowych i roślin z rodziny Rutaceae. Działa ochronnie na układ krwionośny zwiększając tonus żylny. Zwiększa także przepływ limfy. Przywracając naczyniom włosowatym należytą przepuszczalność zmniejszają zastój krwi w kończynach. Redukuje ciśnienie krwi, a także przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie.
 • Koenzym Q10 – związek organiczny z grupy chinonów, występujący w mitochondriach komórek roślin i zwierząt. Jest aktywnym antyoksydantem. Wyłapując wolne rodniki w organizmie, neutralizuje ich działanie. Odgrywa znaczącą rolę w gospodarce energetycznej. Wspomaga organizm w okresie stresu i wysiłku fizycznego.
 • Witamina D – jest organicznym związkiem steroidowym rozpuszczalnym w tłuszczu. W organizmie człowieka odpowiada za utrzymanie prawidłowej struktury i funkcjonowanie układu kostnego. Jest potrzebna wszystkim komórkom, wspomaga układ odpornościowy i nerwowy. Niedobór witaminy D niesie ze sobą poważne skutki zdrowotne.

Efekty Cardix Forte

Cardix Forte jest bardzo skutecznym środkiem walki z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ze względu na unikalną recepturę opartą na stosowaniu wyłącznie naturalnych produktów, działanie leku jest bezpieczne i skierowane bezpośrednio na źródło problemu. Stosując regularnie Cardix Forte, znacznie przyspieszymy regenerację naczyń krwionośnych, usuniemy blaszki miażdżycowe oblepiające żyły i skutecznie rozbijemy złogi zmniejszające średnice naczyń krwionośnych. Pierwsze efekty powinny być odczuwane po 2 tygodniach, natomiast całkowite udrożnienie żył powinno nastąpić po trzech miesiącach. Po kilku dniach tętnice zaczynają się odblokowywać, dzięki czemu odczuwamy mniejsze zmęczenie, a ryzyko wystąpienia ciężkich stanów chorobowych zostaje zredukowane. W krótkim czasie poziom cholesterolu we krwi zostaje unormowany, blaszki miażdżycy zostają zlikwidowane, a ciśnienie krwi zostaje unormowane.

Stosowanie Cardix Forte

Zasady stosowania Cardix Forte nie są skomplikowane i są wyjaśnione na ulotce dołączonej przez producenta. Aby lek zadziałał z maksymalną skutecznością, należy ich ściśle przestrzegać. Należy stosować dwie tabletki dziennie przed jedzeniem, popijając szklanką wody. Dla osiągnięcia najlepszych i trwałych rezultatów kuracja powinna trwać 3 miesiące. Cardix Forte mogę stosować osoby dorosłe, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szczególnie polecany jest osobom z nadwagą, palącym papierosy, nadużywającym alkoholu, stosującym niezdrową dietę i mało ruszającym się, mającym nadciśnienie i podwyższony cholesterol. Szczególnie polecany jest osobom po 40 roku życia i kobietom w okresie przekwitania. Stosowanie Cardix Forte nie wymaga radykalnych zmian stylu życia lub zasad żywienia.

Skutki uboczne Cardix Forte

Dzięki unikalnej, w pełni naturalnej recepturze Cardix Forte jest lekiem bezpiecznym. Użycie naturalnych składników lub ekstraktów uzyskiwanych w naturalny sposób, sprawia, że jego stosowanie nie powoduje skutków ubocznych. Lek posiada wszystkie wymagane certyfikaty, a także został poddany odpowiednim testom klinicznym. Nie stwierdzono oddziaływań uczulających. Jednakże w razie stwierdzenia jakichkolwiek skutków negatywnych, o które można podejrzewać któryś ze składników leku, kurację należy przerwać i dalszy ciąg postępowania skonsultować z lekarzem.

Opinie Cardix Forte

Opinie o Cardix Forte są jednoznacznie dobre. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i specjalistów. Najlepszym źródłem informacji są recenzje użytkowników zamieszczane na forach internetowych. Oczywiście można znaleźć negatywne opinie napisane przez niewielu pacjentów. Spowodowane one są tym, że ich oczekiwania nie były spełnione w krótkim czasie, lub nie postępowali zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Jednakże analiza większej liczby postów nie pozostawia wątpliwości. Dodatkowym argumentem świadczącym pozytywnie o produkcie, jest tempo, w jakim rośnie jego popularność. Wielu kardiologów zaleca swoim pacjentom stosowanie Cardix Forte w celach profilaktycznych. Niestety zbyt wielu ludzi zaniedbuje profilaktykę, zwiększając w ten sposób niechlubną statystykę chorób układu krążenia.

Gdzie kupić Cardix Forte?

Cardix Forte nie jest dostępny w aptekach stacjonarnych ani internetowych. Producent zabezpiecza się w ten sposób przed nadmierną zwyżką ceny spowodowaną marżami nakładanymi przez handlowców. Nie jest także polecany zakup za pośrednictwem portali sprzedażowych typu Allegro, Amazon, czy OLX. W tym wypadku możemy kupić produkt nawet w niższej cenie, ale istnieje poważne ryzyko, że otrzymamy produkt nieautoryzowany przez producenta, podrobiony, lub tzw. zamiennik. Tak czy inaczej ryzykujemy pieniądze i jakość. Jedynym właściwym sposobem uzyskania certyfikowanego przez producenta, a zatem z gwarancją najwyższej jakości Cardix Forte jest zakup za pomocą oficjalnej strony producenta. Procedura jest standardowa. Wchodzimy na oficjalną stronę internetową producenta, wypełniamy formularz, podając imię, nazwisko i numer telefonu. W ciągu kilku minut skontaktuje się z nami operator, który ustali dane dotyczące dostawy. Cardix Forte otrzymamy pocztą w ciągu 2-3 dni roboczych. Ze względów bezpieczeństwa płatności dokonujemy, gotówką po otrzymaniu produktu do rąk własnych.

Cena Cardix Forte

Cena Cardix Forte wynosi około 130 zł za opakowanie. Dokonując zakupu bezpośrednio od producenta, otrzymamy 50% zniżki. Oferta jest limitowana i dlatego warto skorzystać z okazji w miarę szybko. Nie warto korzystać z internetowych porównywarek cen, dlatego, że wyłącznie zakup od producenta daje gwarancję odpowiedniej jakości w stosunku do ceny.

Nadciśnienie tętnicze jest schorzeniem bardzo poważnym i nie należy go lekceważ w żadnym wypadku. Niebezpieczeństwo polega również na tym, że po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do podwyższonego ciśnienia i czujemy się dobrze. Jednakże ryzyko poważnych powikłań nie znika. Cardix Forte jest z pewnością godny polecenia w przypadku rozwiązywania problemów związanych z podwyższonym ciśnieniem. Przedstawiona powyżej analiza Cardix Forte oparta została na podstawie zewnętrznych źródeł na forum, blogach i portalach społecznościowych oraz stronach producenta. Więcej na ten temat można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/symptoms-causes/syc-20373410 oraz na https://www.cdc.gov/bloodpressure/facts.htm pod którym opublikowano badania i inne właściwości.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

1 komentarz do “Cardix Forte tabletki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *