Przejdź do treści

Calominal Duo – Opinie i analiza. Czy to OSZUSTWO?

Calominal Duo

Przypominasz sobie reklamę Calominal Duo? Calominal Duo to tabletki na odchudzanie znane z reklamy radiowej lub telewizyjnej. Preparat Calominal Duo stał się sławny dzięki kampanii reklamowej prowadzonej na szeroką skalę na portalach reklamowych, w gazetach i spotach telewizyjnych. Czy jego działanie jest rzeczywiście tak rewelacyjne, jak mówili w reklamie? Czy warto go stosować jako skuteczny lek na leczenie nadwagi u osób dorosłych? Sprawdźmy więc, czym jest Calominal Duo.

Skład Calominal Duo

Skład Calominal Duo:

 • Glukomannan- jest rozpuszczalnym w wodzie błonnikiem pokarmowym. Pochodzi z rośliny Amorphophallus konjac (Dziwidło Riviera; korzeń dziwidła). Ma zdolność do wiązania lipidów i węglowodanów, ale nie ma dostatecznych dowodów, aby skutecznie zmniejszał masę ciała. Błonnik ma właściwości pęcznienia – szybko wchłania do 50 razy więcej wody, niż wynosi jego własna masa. Działa zarówno w jelitach, jak i w żołądku. W jelitach spowalnia wchłanianie cukru i cholesterolu, w żołądku pęcznieje, dając uczucie sytości, co zmniejsza uczucie głodu. Jeżeli zwiąże się wodą, przyjmuje formę lepkiego żelu, który w jelitach spowalnia wchłanianie cholesterolu i cukru.
 • Chitozan- ma zdolność do wiązania lipidów i węglowodanów, ale również brakuje badań, które jednoznacznie potwierdziłyby, że redukuje masę ciała. Jest znany jako „bloker tłuszczu”. Chitosan powstaje z pancerzy skorupiaków. Wiąże tłuszcz z pożywienia i usuwa go z organizmu. Przyjmowanie Chitozanu wskazane jest u osób, które spożywają znaczne ilości tłustego jedzenia. Chitozan pozyskuje tłuszcz z pożywienia i wiąże go ze sobą. W takiej zmieszanej formie Citozan z tłuszczem usuwany jest z organizmu.

Pozostałe składniki, które wchodzą w skład Calominal Duo:

 • kwas cytrynowy
 • aromat multitropic
 • maltodekstryna DE 20
 • acesulfam K
 • sukraloza
 • betakaroten
 • sacharynian sodu.

Stosowanie Calominal Duo

Calominal Duo opinieStosowanie Calominal Duo zaleca się przy nadwadze i otyłości. Jego korzystne działanie polega na tym, że występujący w Calominal Duo chitozan wiąże lipidy i węglowodany. Powoduje to zwiększenie uczucia sytości i zmniejsza ilość kalorii przyjmowanych wraz z pożywieniem. Finalnie stosowanie Calominal Duo prowadzi do redukcji masy ciała i ułatwia jej kontrolowanie. Stosowanie Calominal powoduje również, że zmniejsza się przyswajanie cholesterolu. Preparat może być przyjmowany jako wspomagacz w walce o powrót do prawidłowej masy ciała.

Wyrób medyczny Calominal Duo nie wiąże innych składników niż węglowodany i lipidy.

Calominal Duo to proszek przeznaczony do stosowania jako środek, który zmniejsza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów. Rekomendowany jako wsparcie w leczeniu nadwagi. Pomaga w redukcji tłuszczu i kontroluje masę ciała.

Do opakowania Calominal Duo dodana jest łyżeczka miarowa. Umożliwia ona odmierzenie wymaganej dawki wyrobu. 1 dawce odpowiada 2,5 g proszku. Taka ilość to pełna, płaska łyżeczka proszku (wypełnienie łyżeczki do poziomu, który jest oznaczony jako 5 ml).

Stosowanie Calominal duo w przypadku redukcji masy ciała polega na przyjmowaniu 2 razy dziennie po 2 dawki preparatu. W przypadku gdy chcemy tylko skontrolować masę ciała, zaleca się przyjmować Calominal Duo 2 razy dziennie po 1 dawce. Odmierzoną ilość proszku należy rozpuścić w co najmniej 250 ml wody. Energicznie zamieszać i wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Podobny artykuł:  Relaton - Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Calominal Duo należy brać tylko do dwóch głównych posiłków. Należy spożyć przynajmniej jeden posiłek zawierający wysokowartościowe tłuszcze i oleje. Pozwoli to pokryć zapotrzebowanie organizmu na rozpuszczalne w tłuszczach witaminy E, D i K oraz podstawowe kwasy tłuszczowe. W czasie stosowania Calominal Duo należy pić co najmniej 2-3 płynów dziennie.

Ostrzeżenia co do przyjmowania Calominal Duo:

 • Calominal Duo może zmniejszać wchłanianie i skuteczność działania niektórych leków, np. tabletek antykoncepcyjnych, niektórych antybiotyków, witamin D, E i K.
 • stosowanie Calominal Duo u dzieci i młodzieży jest zabronione. Proszek przeznaczony jest dla osób dorosłych.
 • nie wolno stosować w ciąży lub gdy karmimy piersią.
 • w trakcie stosowania Calominal Duo nie należy brać preparatów, które zawierają witaminę A, ponieważ proszek jest zabarwiony betakarotenem– źródłem witaminy A. Cztery dawki Calominal Duo to około 116% dziennego zapotrzebowania na witaminę A.
 • stosowanie Calominal Duo jest zabronione w przypadku gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest niższy niż 18,5.
 • jeśli przyjmujemy jakiekolwiek leki, musimy zachować minimum 4 godziny przerwy między przyjęciem leków a przyjeciem proszku Calominal Duo.
 • w przypadku, gdy przyjmujemy leki obniżające poziom lipidów we krwi (np.fibraty, statyny) lub leki przeciw cukrzycy, stosowanie Calominalu duo jest możliwe wtedy, gdy wcześniej skonsultujemy się z lekarzem.
 • zabronione jest stosowanie Calominal Duo, gdy mamy uczulenie na skorupiaki, ryby lub na jakiś składnik.

Stosowanie Calominal Duo powinno być połączone z odpowiednio zbilansowana dietą i aktywnością fizyczną.

Efekty Calominal Duo

Calominal Duo jest wyrobem medycznym. Ma postać proszku o smaku tropikalnym, który rozpuszcza się w wodzie. Zawarte w nim składniki mają zdolność do wiązania lipidów i węglowodanów. Dzięki takiemu działaniu Calominal Duo powoduje zmniejszenie ilości wchłanianych z pożywienia tłuszczów i cukrów (ogranicza liczbę dostarczanych kalorii). Efekty Calominal duo są widoczne w postaci: zwiększonego uczucia sytości i zmniejszonej ilości przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Calominal Duo proszek jest polecany w czasie redukcji i kontroli masy ciała.

Optymalne efekty Calominal Duo zauważymy wtedy, gdy przyjmowanie leku połączymy z aktywnością fizyczną oraz zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietą.

Nawet sam producent Calominal Duo potwierdza, że jeśli zastosujemy odpowiednią dietę i będziemy bardziej aktywni fizycznie, efekty Calominal Duo przyjdą szybciej. Zadziałają wtedy składniki zawarte w Calominal Duo.

Skutki uboczne Calominal Duo

Rzadko obserwuje się skutki uboczne Calominal Duo. Wskutek zbyt małej podaży płynów mogą wystąpić zaburzenia trawienia: wzdęcia, zgaga, zaparcia, uczucie pełności oraz bóle brzucha. Bardzo rzadko możemy obserwować reakcję alergiczną: wysypkę skórną, świąd, poty, nudności, wymioty, biegunka, zawroty i ból głowy, obrzmienie, mrowienie, dreszcze. Jeśli wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne Calominal Duo, należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie Calominal Duo

Jakie są opinie Calominal Duo? Poszukiwanie opinii Calominal Duo nie jest takie proste. Opinie Calominal Duo na stronach takich jak forum odchudzanie są różne. Sam producent umieszcza informację o leku na stronie. Pisze, że Calominal Duo jest tylko dodatkiem, który wspomaga odchudzanie. Calominal Duo uzupełnia dobrze zbilansowaną dietę i działa wtedy, gdy jesteśmy aktywni fizycznie. Patrząc na Opinie Calominal Duo umieszczone serwisach społecznościowych, nie można jednoznacznie stwierdzić, jak działa ten produkt. Jest to spowodowane niewiedzą co do stosowania zaleceń przez konsumentów.

Podobny artykuł:  Germitox na usuwanie pasożytów – Opinie oraz efekty i skład – recenzja

Suplement diety na odchudzanie Calominal zdobył popularność ze względu na szeroką kampanię reklamową. Szybko jednak okazało się, że to, co tak bardzo zachwalały reklamy, nie do końca zgadza się z obiecanym działaniem. Pomimo tego, że w internecie znajdziemy dużą ilość opinii o Calominal, większość z nich ma negatywny wydźwięk.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 20.07.2024

 

Cena Calominal Duo

Jaka jest cena Calominal Duo? Jeśli chcemy się tego dowiedzieć, możemy to sprawdzić, odwiedzając internet. Możemy szukać go na stronie internetowej producenta i przeglądając opinie osób, które go używały. Wtedy dowiemy się, że cena Calominal Duo, jednego jego opakowania, to ok. 40 zł za 60 kapsułek. Wydaje się, iż jest to cena niska w porównaniu z innymi naturalnymi lekami na odchudzanie. Jednak nie jest to ważne, skoro opinie Calominal są negatywne. Oznacza to, że produkt nie działa. Zdaniem większości pacjentów, jeżeli chcemy stracić pieniądze, możemy kupić Calominal. Wyrzucimy tylko pieniądze w błoto, bo lek nie zapewni tego, co powinien.

Gdzie kupić Calominal Duo?

Apteka internetowa to idealne miejsce dla osób, które chcą kupić odpowiednie leki bez konieczności wychodzenia z domu. Oferta aptek jest bardzo bogata. W jej skład wchodzą m.in. leki bez recepty, suplementy diety oraz wyroby medyczne, sprzęt medyczny i kosmetyki. Wszystkie te produkty są starannie opisane. Opis uwzględnia szczególnie skład leku, zalecenia co do jego stosowania i przeciwwskazania.

Wielu z nas zapewne zastanawia się gdzie kupić Calominal Duo. Jest to produkt na tyle znany, że bez problemu kupimy go w aptekach internetowych i stacjonarnych. Dostępny jest również na popularnych stronach aukcyjnych, takich jak Allegro czy OLX. Czy jednak warto go kupić, skoro u większości użytkowników opinie Calominal Duo są negatywne? Sporo ludzi twierdzi, że zakup tego suplementu to tylko strata pieniędzy. Pamiętajmy, zawsze jest to tylko i wyłącznie nasza decyzja. Przedstawione wyżej dane produktu Calominal Duo oparte zostały na zewnętrznych źródłach dostępnych na forum oraz blogach i portalach społecznościowych a także na stronach ofertowych producenta. Więcej danych na ten temat można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/basics/weightloss-basics/hlv-20049483 oraz na https://www.cdc.gov/healthyweight/losing_weight/index.html pod którym opublikowano inne szczegóły w tym właściwości i badania.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

1 komentarz do “Calominal Duo – Opinie i analiza. Czy to OSZUSTWO?”

 1. Aktualne opinie o Calominal Duo na forum są takie sobie bo mimo, że cena jest w porządku to jakość niezbyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *