Przejdź do treści

Berimal – Opinie i Efekty. Jaki skład i gdzie kupić?

Berimal

Berimal to dostępny bez recepty suplement diety mający na celu regulowanie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, a oprócz tego wspiera działanie układu krwionośnego w ciele człowieka, przy użyciu unikalnego składnika aktywnego — ActiBPF zawierającego kompozycję polifenoli z bergamoty.

Aktywnym składnikiem suplementu diety Berimal jest ActiBPF, standaryzowana kompozycja polifenoli z bergamotki Citrus bergamia Risso oraz standaryzowany na wysoką zawartość allicyny ekstrakt z czosnku Allium sativum. Czosnek ma działanie antyoksydacyjne, reguluje poziom glukozy we krwi i utrzymuje poziom cholesterolu we krwi na odpowiednim poziomie. Lepsza tolerancja preparatu jest możliwa dzięki nowoczesnej technologii kapsułek DRcaps, która dostarcza zawartość kapsułki bezpośrednio do miejsca wchłaniania.

Opinie Berimal

Berimal opinieMówi się, że ile ludzi tyle opinii i tak rzeczywiście jest w przypadku Berimalu. Wśród opinii zamieszczanych przez internautów na forach dyskusyjnych, w mediach społecznościowych lub stronach aptek internetowych górują opinie wyraźnie pozytywne. Chwali się wygodę stosowania, świetny (bo naturalny i prosty) skład, wydajność i przede wszystkim efekty stosowania Berimalu. Z drugiej strony, chociaż w znacznej mniejszości, pojawiają się też głosy negatywne, zarzucając produktowi zbyt wysoką cenę i powolne działanie. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że każdy organizm jest inny, przez co mogą zdarzać się przypadki, w których działanie Berimalu może okazać się niewystarczające. Duży wpływ ma na to nie tylko stan zdrowia stosujących preparat, ale także ich tryb życia i cierpliwość.

Pierwszy produkt, którego składniki zaakceptowałam ze względu na ich jakość. Po trzech opakowaniach mogę stwierdzić, że mój cholesterol wrócił do normy. Odkąd biorę ten preparat, czuję, że jest lepiej. Lekarz prowadzący zaleca kontynuowanie przyjmowania. Jedynym problemem jest wygórowany koszt produktu. Myślę, że może być niższa. Denerwuje mnie, gdy ludzie zwracają się do mnie w aptekach z zapytaniem o ceny. Ten preparat kosztuje dużo pieniędzy lub nie jest tani. Radzę zrobić planowanie.

Lek ma szeroki wpływ na zachowanie zdrowego poziomu cholesterolu. Pomarańcza i czosnek to naturalne składniki, które zostały odpowiednio przygotowane. Używam go od dwóch lat i nie biorę żadnych innych leków. Poziom cholesterolu jest stabilny.

Po dwóch tygodniach stosowania dwuletni naturalny suplement BERIMAL jest doskonały. Odkąd zacząłem go stosować, mój poziom cholesterolu spadł. Polecam każdemu, kto myśli o przyjmowaniu naturalnych witamin.

Według ostatnich badań nastąpił spadek cholesterolu. Dlatego będziemy nadal zamawiać Berimal, ponieważ jesteśmy pewni jego skuteczności.

zużyłam jedno opakowanie i na tym koniec strasznie brzydko pachnie czosnkiem i boli żołądek po tym A co do skuteczności to zobaczymy teraz po badaniach ale już więcej tego nie kupię z powodu okropnego zapachu Nawet kot nie chciał ze mną spać

Efekty Berimal

Berimal zawiera unikalny składnik aktywny ActiBPF, który tworzy sproszkowany sok z owoców bergamoty zawierający 32% BPF, czyli kompozycję polifenoli standaryzowaną na zawartość pięciu flawonoidów. W zestawieniu z ekstraktem z czosnku znacznie obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia sprawność serca i innych naczyń krwionośnych. Zawarta w nim witamina C ma działanie antyoksydacyjne. Do efektów Berimalu należy też działanie obniżające poziom glukozy we krwi. Skład Berimalu sprawia, że osoby go stosujące zgodnie z zaleceniami i w połączeniu ze zdrowym trybem życia skutecznie zbijają cholesterol, odzyskują radość z jedzenia (poprzez pozbywanie się bólu np. trzustki). Korzyści zdrowotne wynikające z zastosowania Berimal:

 • typowe poziomy cholesterolu i glukozy
 • Optymalne mikrokrążenie i ogólny stan układu krążenia
 • działanie przeciwcukrzycowe
Podobny artykuł:  Potencialex NIE KUPUJ przed przeczytaniem recenzji! Aktualne Opinie

Preparaty marki Berimal są idealne dla wegan, ponieważ nie zawierają cukru, alergii na laktozę, organizmów modyfikowanych genetycznie ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Skład Berimal

 • Berimal zawiera między innymi ActiBPF — sproszkowany sok z owoców bergamoty (Citrus bergamia Risso) standaryzowany na zawartość 32% BPF (ang. Bergamot-derived Polyphenolic Fraction). Bergamota jest rośliną cytrusową, rosnącą niemal wyłącznie we włoskiej Kalabrii. Badania wykazały jednak, że jej miąższ zawiera wysokie stężenie unikalnej kompozycji polifenoli – związków o właściwościach antyoksydacyjnych, wspierających naturalne mechanizmy obronne komórek człowieka. ,, BPF zapewnia najsilniejszą redukcję stężenia cholesterolu LDL spośród wszystkich przebadanych naukowo substancji naturalnych” – dr. N. med. Marcin Barylski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Ekstrakt z czosnku (Allium sativum) standaryzowany na zawartość 10 000 ppm (ang. parts per milion) allicyny, który od dawna stosowany jest przy leczeniu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Witamina C będąca przeciwutleniaczem, chroniącym organizm przed wolnymi rodnikami.
 • Otoczka kapsułki roślinnej hydroksypropylometyloceluloza; substancja żelująca: guma gellan; barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza.
 • ActiBPF to sproszkowany sok z owoców bergamotki (Citrus bergamia Risso) standaryzowany na zawartość 32% BPF (frakcja polifenolowa pochodzenia bergamotki) i 10 000 ppm (części na milion) allicyny w ekstrakcie czosnku (Allium sativum). Guma gellan służy jako środek żelujący w kapsułkach roślinnych, a jako barwniki stosuje się dwutlenek tytanu, tlenki żelaza i wodorotlenki.

Składniki w jednej kapsułce/Skład 2 kapsułek
Sok owocowy w proszku, ActiBPF, 250 mg, 500 mg standaryzowane bergamotki zawierają 32% polifenoli, 200 miligramów ekstraktu z czosnku, 400 mg. Zawiera 2 mg 4 mg allicyny

W składzie nie znajdują się preparaty pochodzenia zwierzęcego, zawierające alergeny, cukier, laktozę i organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), co czyni Berimal przyjaznym dla wegan i wegetarian.

Skutki uboczne Berimal

 • Negatywne efekty
  • Nie ma dostępnych informacji o potencjalnych negatywnych skutkach związanych ze stosowaniem leku. W testach czynności wątroby preparat nie miał zauważalnego wpływu.
  • Karmienie piersią i ciąża z berimal. O ile lekarz nie zaleci inaczej, niewskazane jest stosowanie preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Przechowywanie Berimal

Jak każdy lek, berimal musi być trzymany poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu.

Czy używanie Berimal jest bezpieczne?

Tak, to bezpieczne. Naturalne składniki roślinne zawarte w suplemencie diety Berimal rzadko wchodzą w interakcje z innymi produktami spożywczymi lub lekami.

Nie zaleca się stosowania Berimalu dla osób z obniżonym ciśnieniem krwi, ostrym nieżytem żołądka i jelit, ciężkimi schorzeniami wątroby. Nie powinny stosować go także kobiety w ciąży i okresie laktacji, dzieci, oraz osoby nadwrażliwe na którykolwiek z preparatów. Osoby przyjmujące środki przeciwzakrzepowe lub hipolipemizujące oraz osoby po zabiegach operacyjnych stosowanie preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Podobny artykuł:  Slimsizer odchudzanie – opinie oraz efekty i skład – gdzie kupić.

Brak skutków ubocznych i dobra tolerancja wskazana w badaniach naukowych.

Stosowanie Berimal

Aktywny składnik ActiBPF wytwarza sproszkowany sok z owoców bergamotki o standaryzowanym wysokim stężeniu polifenoli (32%). Substancja ta przeszła szeroko zakrojone badania naukowe. Do składu suplementu diety Berimal dodaje się ekstrakt z czosnku o standaryzowanej zawartości allicyny. Zawarty w preparacie składnik czosnkowy wspomaga mikrokrążenie krwi, gospodarkę glukozy we krwi, utrzymanie zdrowego układu krążenia, ma właściwości antyoksydacyjne oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi. Ponieważ suplement występuje w postaci kapsułek DRcaps, preparat jest bardziej tolerowany, ponieważ zawartość kapsułki jest chroniona aż do momentu wchłonięcia.

Zaleca się dzienną porcję od 1 do 2 kapsułek. Należy przyjmować produkt w całości, popijając wodą, stosować przed posiłkiem. Nie zaleca się dodawania do potraw zawartości kapsułki, gdyż preparat może wpłynąć na ich smak. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Berimal jest przeznaczony dla osób, które nie mogą przyjmować statyn lub dla tych, którzy już przyjmują leki na receptę na wysoki cholesterol, ale chcą ich uniknąć. Szczególnie skorzystają na tym osoby z objawami zespołu metabolicznego, chorób wątroby i dyslipidemii, które łączą różne i patogenne aspekty.

Suplementy diety mogą służyć jako podstawowa dla zdrowego stylu życia. przedmiot w programie, w obszarze wyznaczonym dla dzieci, z wykorzystaniem strategii stop. W wegetariańskim preparacie, który jest wolny od laktozy, alergii, cukru i konserwantów, GMO. Jeśli chodzi o pacjentów, którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub hipolipemiczne. Substancje zawarte w preparacie są dobrze tolerowane i nie wykazują działań niepożądanych.

Korzyści z Berimal Forte dla zdrowia

utrzymuje odpowiednią ilość cholesterolu. 2 wspomaga prawidłowe mikrokrążenie 2 reguluje prawidłowy poziom glukozy 2 posiada właściwości antyoksydacyjne 2 Specjalny skład

zawiera dwa aktywne związki, które są silnie skoncentrowane.
ActiBPF to standaryzowana mieszanka polifenoli z bergamotki i ekstraktu z czosnku, która została przetestowana w znaczących badaniach naukowych pod kątem wysokiego stężenia allicyny.

Bazując na najnowszych badaniach medycznych i niezależnych badaniach naukowych, Berimal jest pierwszym lekiem w Polsce, który zawiera specjalny aktywny składnik ActiBPF. Doskonała tolerancja i naturalne pochodzenie

Zawiera naturalnie występujące substancje, które organizm może dobrze tolerować.2 – Berimal ma działanie antyoksydacyjne ze względu na obecność czosnku, który również pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy, cholesterolu i mikrokrążenia.

Cena Berimal

Cena suplementu diety Berimal może zależeć od apteki, w której dokonuje się zakupu. Cena Berimal Forte 30 kapsułek od 67,99 zł do 139,99 zł w zależności czy dokonuje się zakupu w aptece stacjonarnej, czy internetowej.

Gdzie kupić Berimal?

Berimal to suplement diety dostępny bez recepty w większości polskich aptek, zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *