Przejdź do treści

Almased – opinie i recenzja. Cała Prawda i Test produktu

Almased

Almased jest jedną z najbardziej znanych diet recepturowych w Polsce i UE. Jest to proszek, który miesza się z wodą lub mlekiem w celu przygotowania koktajlu. Jeden koktajl dietetyczny ma zastąpić cały posiłek. Ale czy utrata wagi w ten sposób naprawdę działa? Oceniliśmy dla Ciebie doświadczenia wielu użytkowników, a także powiedzieliśmy Ci, co eksperci ds. żywienia sądzą o Almased!

Co to jest Almased?

Almased jest produktem zastępującym posiłek, który ma za zadanie zrzucić zbędne kilogramy. Pomijasz jeden lub więcej posiłków – śniadanie, obiad i/lub kolację – całkowicie i zastępujesz je koktajlem odchudzającym. W ten sposób oszczędzasz kalorie i szybciej się najesz, ponieważ produkt dietetyczny ma bardzo wysoką zawartość białka.

Dodatkowo białka stymulują spalanie tłuszczu, co ma przyspieszyć odchudzanie. Ponieważ możesz swobodnie decydować, które i ile posiłków zastąpisz koktajlami, zawsze zachowujesz elastyczność. Obietnica Almased opiera się zatem na połączeniu redukcji kalorii, ograniczeniu głodu i zwiększeniu spalania tłuszczu.

Test Almased

Almased opinieJak zwykle zapytaliśmy naszą społeczność, kto chciałby dobrowolnie wziąć udział w 40-dniowym samosprawdzaniu z Almased. Również w tym przypadku warunkiem uczestnictwa było dokładne stosowanie się do zaleceń producenta oraz wyraźna wola zrzucenia kilku kilogramów masy ciała. Tym razem zdecydowaliśmy się na dwóch kandydatów, którzy nie mogliby się bardziej różnić: Kinga (17 lat, 165cm, nie wolno nam ujawniać jej wagi) z Warszawy i Mariusz (52 lata, 179cm, 106kg) z Kielc.

Test – Dzień 1

Kinga i Mariusz otrzymali dziś paczkę z 5 puszkami Almased. Wystarczy na rozpoczęcie pracy przez 40 dni. Obaj zanotowali swoją wagę wyjściową i rozpoczęli tzw. fazę startową. Cały tydzień, w którym każdy z trzech głównych posiłków (tak, naprawdę każdy!) zastąpili koktajlem. Kolejne dni i tygodnie pokazały, że nie będzie to łatwe.

Test – Dzień 7

Mariusz bardzo narzekał na miniony tydzień. Zastąpienie każdego głównego posiłku z koktajlami odchudzającymi przez siedem dni jest naprawdę niełatwe. Według jego własnego oświadczenia, jednak nie zaprzestał tego. Ale już stracił -0,7 kg w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Kinga zagroziła, że przerwie test i wysłała nam te wiadomości w zeszłym tygodniu:

Test – Dzień 14

Kinga nadal skarżyła się na biegunkę i bóle brzucha i niestety przerwała samokontrolę Almased.

Mariusz natomiast trzymał się tego i mówił, że już się przyzwyczaił. Był teraz w tzw. fazie redukcji i dwa główne posiłki zastępował tylko koktajlem. Wieczorem często robił sobie sałatkę z mięsem. Z dumą odnotował spadek wagi o -1,5 kg.

Test – Dzień 30

Mariusz kontynuował test i w międzyczasie osiągnął tzw. fazę stabilizacji. Teraz jadł dwa posiłki, a wieczorem wypijał koktajl. Stracił już -2,9 kg.

Test – Dzień 40

Mariusz zakończył test zgodnie z planem po 40 dniach. Zakończył on również tzw. fazę 4 i jadł trzy posiłki, do których wieczorem dodawał koktajl Almased. Jak sam twierdzi, starty w pierwszym tygodniu były dla niego bardzo trudne. Często myślał o tym, żeby się zatrzymać. W końcu jednak cieszył się, że udało mu się przetrwać ten trudny okres i stracić -3,6 kg masy ciała podczas 40-dniowego samokontroli Almased.

Alternatywa Almased

Możliwą alternatywą dla Almased są kapsułki odchudzające, takie jak spalacze tłuszczu. Nie są one przeznaczone do zastąpienia posiłku, ale raczej powinny być traktowane jako uzupełnienie diety. Są więc o wiele łatwiejsze w przyjmowaniu, gdyż nie trzeba mieszać żadnych koktajli, są bezsmakowe i zazwyczaj o wiele tańsze. Nawet zabieranie ich w drogę i w podróż nie stanowi problemu. Wysokiej jakości kapsułki spalające tłuszcz są w stanie zwiększyć metabolizm i spalanie tłuszczu, jednocześnie tłumiąc nieprzyjemne uczucie głodu.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 20.07.2024

 

Opinie Almased

Doświadczenia użytkowników z Almased są bardzo zróżnicowane. Rozpiętość między pozytywnymi i negatywnymi recenzjami, np. na Amazonie, jest bardzo duża. Oznacza to, że istnieją tylko bardzo pozytywne lub tylko bardzo negatywne doświadczenia klientów z Almased. Pomiędzy nimi nie ma prawie żadnych recenzji. Na przykład, Almased uzyskał tylko 3,7 na 5 gwiazdek w ogólnej ocenie Amazon – i to przy ponad 1000 recenzji! Przyjrzeliśmy się bliżej obu stronom i zbadaliśmy, co klienci lubią w Almased, a co krytykują.

Pozytywne opinie klientów

Nawet najbardziej pozytywne doświadczenia klientów zawierają pewne uwagi krytyczne: smak Almased jest „w porządku” lub „trzeba się przyzwyczaić”. Przy odrobinie podstępu, np. dodaniu kawy lub cynamonu, można to tolerować. Wielokrotnie podkreśla się również, że nie można schudnąć stosując wyłącznie Almased. Koktajl może jedynie wspomagać utratę wagi i musi być połączony ze zmianą diety i ćwiczeniami. Niektórzy użytkownicy donoszą, że rzeczywiście stracił na wadze z pomocą proszku. Niestety, nie jest jasne z referencji, czy sukcesy były trwałe, czy też straszny efekt jo-jo stał się zauważalny już po kilku tygodniach.

Podobny artykuł:  Idealica opinie i recenzja. Cała Prawda i Moja Analiza Opinii

Negatywne opinie klientów

Chociaż według Almased, napady głodu są znacznie zmniejszone, niektórzy użytkownicy zgłaszają ekstremalne napady głodu – jest to wyraźny znak, że ilość kalorii spożywanych przez koktajle nie zawsze jest wystarczająca. Największy zarzut dotyczy jednak smaku. Koktajle mają smakować jak wanilia, ale niestety wielu użytkowników ma problem z zejściem z napoju po kilku dniach. Często mówi się nawet o mdłościach i wymiotach.

Opinie ekspertów na temat Almased

Almased jest nie tylko bardzo krytycznie oceniany, ale wielu farmaceutów i specjalistów od żywienia wręcz ostrzega przed jego przyjmowaniem. Ponieważ: Zdrowych nawyków żywieniowych nie można się nauczyć poprzez koktajle odchudzające. Jeśli chcesz schudnąć z powodzeniem i utrzymać ją na stałe, lepiej jest zmienić swoją dietę w dłuższej perspektywie. Dzienniczek żywieniowy może dać Ci wstępne wskazówki, gdzie istnieje potrzeba poprawy. Jeśli zastąpisz bardzo tłuste i wysokokaloryczne potrawy i posiłki lżejszymi alternatywami, zaoszczędzisz kalorie i krok po kroku zbliżysz się do swojego marzenia o upragnionej wadze.

Krytyka Almased przez ekspertów odnosi się również do tzw. efektu jojo. Mimo, że możesz osiągnąć krótkotrwały spadek wagi stosując proszek – jak tylko przestaniesz go zażywać i zaczniesz się normalnie odżywiać, szybko znowu przybierzesz na wadze. Proszek na odchudzanie jest więc co najwyżej zalecany jako uzupełnienie podczas zmiany diety. Od czasu do czasu możesz zastąpić posiłek produktami Almased, aby zaoszczędzić kalorie (na przykład, jeśli nie masz czasu na gotowanie). Produkt dietetyczny nie nadaje się jednak do długotrwałego stosowania.

Według ekspertów, ćwiczenia są co najmniej tak samo ważne jak zmiana diety. Szczególnie zalecane jest połączenie sportów wytrzymałościowych (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) i treningu siłowego: podczas gdy sporty wytrzymałościowe przyspieszają metabolizm tłuszczów, organizm buduje większą masę mięśniową poprzez intensywny trening siłowy.

Komórki mięśniowe z kolei zużywają dużo kalorii nawet w stanie spoczynku, dzięki czemu tworzy się pozytywny cykl i chudniesz prawie samodzielnie. Wbrew temu, co twierdzi producent, wielu ekspertów żywieniowych jest zdania, że proszek ten przede wszystkim spala masę mięśniową, dlatego też sport ma szczególne znaczenie podczas stosowania diety Almased.

Stosowanie Almased

Używając Almased jesteś bardzo elastyczny, ponieważ sam możesz zdecydować ile i jakie posiłki chcesz zastąpić koktajlem. Sama firma Almased zaleca jednak użytkownikom specjalny plan odchudzania składający się z czterech faz.

Faza 1 – Faza początkowa

Przez okres od trzech do siedmiu dni całkowicie powstrzymuje się od spożywania pokarmów stałych. Zastępujesz wszystkie posiłki koktajlami. Spożywa się trzy koktajle dziennie i wypija dodatkowo od dwóch do trzech litrów niskokalorycznych napojów, takich jak woda lub niesłodzona herbata. Doświadczenia klientów mówią tu o najtrudniejszym i najbardziej wymagającym ze wszystkich etapów. W końcu bardzo trudno byłoby przestawić się z wszystkich posiłków na tylko trzy koktajle.

Faza 2 – Faza redukcji

Tutaj możesz zjeść obiad, który powinien zawierać wszystkie ważne składniki odżywcze. Rano i wieczorem należy wypić po jednym koktajlu Almased Shake. Procedura ta powinna być utrzymywana do momentu osiągnięcia pożądanej wagi. Jeśli udało Ci się dotrzeć tak daleko, zazwyczaj uda Ci się przejść przez kolejne fazy. Według doświadczeń klientów, integracja jednego posiłku dziennie już ułatwia życie z Almased.

Faza 3 – Faza stabilizacji

W tej fazie organizm powinien nauczyć się utrzymywać nową wagę w dłuższym okresie czasu. Jesz dwa posiłki i pijesz koktajl Almased Shake (zazwyczaj wieczorem). Klienci już tutaj mówią, że niemal przyzwyczaili się do Almased. W tej fazie większość osób przyzwyczaiła się już do zastępowania posiłku koktajlem. Dlatego ta faza jest łatwiejsza.

Faza 4 – Faza życia

W ostatniej fazie, fazie życia, odżywiasz się normalnie, ale pijesz jeden koktajl dziennie oprócz zwykłych posiłków – pół porcji rano i pół porcji wieczorem. W ten sposób nadal otrzymujesz ważne składniki odżywcze i ograniczasz wszelkie napady głodu. Jeśli chodzi o dawkowanie i spożycie Almased, Twój wzrost odgrywa ważną rolę, ponieważ ilość proszku, którą potrzebujesz jest obliczana według wzoru „wzrost w cm – 100 = g na posiłek”.

Osoba o wzroście 160 centymetrów potrzebuje zatem 60 gramów proszku na jeden shake, co odpowiada mniej więcej sześciu czubatym łyżkom stołowym. Wymieszaj proszek z 300 mililitrami wody, niskotłuszczowego mleka lub maślanki. Producent zaleca jednak, aby używać maksymalnie 200 mililitrów mleka lub maślanki, a resztę uzupełnić wodą. Aby zapewnić optymalne zaopatrzenie organizmu w niezbędne kwasy tłuszczowe, można również dodać jedną do dwóch łyżeczek oleju rzepakowego lub lnianego.

Almased reklamuje na swojej stronie internetowej „Almased Turbo”, za pomocą którego można schudnąć do sześciu kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Podejście to jest jednak bardzo wątpliwe z punktu widzenia zdrowia. W pierwszym tygodniu zastępujesz wszystkie trzy posiłki produktami Almased i jesz tylko bulion warzywny i wodę. Ta faza jest podobna do postu.

Podobny artykuł:  Srebro koloidalne - Opinia i Analiza. Właściwości i zastosowanie.

Według Almased, po dwóch dniach prawie nie będziesz odczuwać głodu – a jeśli już, to tylko na zdrowe jedzenie. W drugim tygodniu, pijesz koktajl Almased rano i wieczorem, a na obiad przygotowujesz posiłek o niskiej zawartości węglowodanów, składający się z warzyw i chudego mięsa lub ryby. Ponadto, Almased zaleca trochę ruchu i picie dużej ilości płynów.

Czy Almased zawiera szkodliwy skład?

Almased składa się w 50 procentach z białek sojowych. Według producenta mają one dwie funkcje: Mają one za zadanie dostarczyć organizmowi energii podczas diety i przeciwdziałać utracie mięśni. Jeśli dostarczamy organizmowi mniej kalorii, atakuje on w pierwszej kolejności komórki mięśniowe, co może prowadzić nawet do ich utraty, jeśli spożywamy niewłaściwe pokarmy. Nawet jeśli zdecydujesz się przejść na dietę z Almased, powinieneś położyć większy nacisk na intensywny trening siłowy, aby Twoje ciało przede wszystkim spalało tłuszcz i nie traciło ważnej masy mięśniowej.

Kolejnym ważnym składnikiem Almased jest miód, którego udział wynosi 25 procent. Miód ma za zadanie uspokoić żołądek i poprawić smak koktajlu. Zawarte probiotyczne kultury jogurtowe mają pozytywny wpływ na przewód pokarmowy.

Inne składniki Almased to aminokwasy, witaminy i minerały, które mają za zadanie poprawić ogólne samopoczucie. Jak podaje producent, Almased nie zawiera sztucznych aromatów, słodzików, wypełniaczy ani dodatku cukru. Ponadto produkt jest bezglutenowy i na życzenie dostępny również w wersji bezlaktozowej.
dostępny w wersji bez laktozy.

Jednak eksperci są sceptyczni co do tego, czy składniki są rzeczywiście tak zdrowe, jak twierdzi producent. Nie jest jasne, czy dodatki są rzeczywiście pochodzenia naturalnego – twierdzenie „100 % naturalny” jest zatem bardziej niż wątpliwe. Krytykują również wysoką zawartość cukru! Mimo, że nie dodaje się sztucznego cukru, proszek jest już tak mocno słodzony przez wysoką zawartość miodu, że maksymalna ilość cukru zalecana przez Światową Organizację Zdrowia jest wyraźnie przekroczona! A cukier to cukier – niezależnie od tego, czy jest to cukier przemysłowy, fruktoza czy cukier z miodu.

Gdzie kupić Almased?

Jeśli chcesz kupić Almased, masz kilka opcji. Produkt zastępujący posiłek można dostać w prawie każdej aptece – jeśli nie ma go aktualnie na stanie, zazwyczaj można go zamówić bez problemu. Jednak prawie zawsze płaci się cenę detaliczną apteki (AVP), która jest zazwyczaj wyższa niż cena w aptekach internetowych.

Tutaj jednak trzeba liczyć się z kosztami wysyłki wynoszącymi średnio pięć euro, dlatego warto porównać różne sklepy. Niektóre apteki internetowe oferują nawet darmową wysyłkę powyżej pewnej wartości towarów. Almased jest również dostępny w drogeriach, takich jak Rossmann czy DM.

Miesięczne koszty diety recepturowej są bardzo zróżnicowane, ponieważ ilość potrzebnego proszku zależy od masy ciała. Jeśli masz 160 cm wzrostu i chcesz pić trzy koktajle Almased dziennie, będziesz musiał zapłacić średnio pięć euro dziennie.

Czy istnieją skutki uboczne stosowania Almased?

Niestety, w przypadku diet recepturowych zawsze należy spodziewać się skutków ubocznych, a Almased nie jest tu wyjątkiem. Wielu użytkowników skarży się na problemy trawienne, takie jak biegunka, zaparcia czy wzdęcia – zwłaszcza, gdy zastąpione są wszystkie trzy posiłki. Możliwe są również nudności i problemy z krążeniem.

Ponadto, wysoki udział białka sojowego może mieć szkodliwy wpływ na tarczycę w dłuższej perspektywie. Szczególnie jeśli cierpisz na problemy z tarczycą, powinieneś unikać diety z Almased. Innym możliwym skutkiem ubocznym stosowania leku Almased jest zaburzona równowaga elektrolitowa.

Analiza Almased

Wiele czynników odgrywa rolę w ostatecznej ocenie Almased. Przede wszystkim groźba utraty mięśni jest problemem, jeśli nie przeciwdziała się jej intensywnym treningiem siłowym. Ponadto klienci wielokrotnie wspominają o nieprzyjemnym lub wręcz obrzydliwym smaku.

Jeśli chodzi o składniki, dieta recepturowa oferuje również wiele punktów wyjścia do krytyki, zwłaszcza w odniesieniu do wysokiej zawartości cukru, potencjalnie szkodliwej zawartości oleju mineralnego i rzekomego wykorzystania inżynierii genetycznej.

Osoby z wrażliwym żołądkiem lub ogólną tendencją do problemów trawiennych powinny unikać produktu zastępującego posiłek ze względu na wysoką zawartość białka sojowego, podobnie jak wszystkie osoby z istniejącymi wcześniej schorzeniami tarczycy.

Jeżeli pomimo wszystkich krytycznych uwag, chcesz rozpocząć proces odchudzania z Almased, zalecamy, abyś ograniczył się do jak najkrótszego okresu. Na przykład, nie ma nic przeciwko rozpoczęciu stałej zmiany w diecie od tygodniowej kuracji Almased.

Potem jednak należy krok po kroku przyzwyczajać się do zdrowej, zbilansowanej i niskokalorycznej diety, która nie wymaga żadnego proszku. Przedstawione powyżej dane i informacje na temat produktu i tym podobnych oparte zostały na zewnętrznych źródłach na forum, blogach, recenzjach i ofertach producenta. Więcej na temat odchudzania w tym badania odszukać można pod adresem https://www.webmd.com/diet/default.htm oraz na stronie https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lose-weight-as-fast-as-possible na której udostępniono inne dane i szczegóły.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

1 komentarz do “Almased – opinie i recenzja. Cała Prawda i Test produktu”

  1. Miałam okazję sprawdzić to gdy byłam w Niemczech. To koktajl na odchudzanie które na forum niemieckich miał dobre opinie natomiast w moim przypadku okazał się mało skuteczny. Oczywiście to moja opinia. Być może ktoś się ze mną nie zgodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *