Przejdź do treści

Akustone – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Akustone

Jednym z popularniejszych preparatów na czyszczenie korków woskowych to spray.Przeważnie są przeznaczone do pielęgnacji ucha i ochrony przewodu słuchowego. Bardzo ważnym argumentem jest, że spray jest bezpieczniejszy niż używanie tradycyjnych patyczków do ucha. Niewątpliwie mniej narażone jest ucho na uszkodzenie błony, które może wystąpić przy czyszczeniu kosmetycznym patyczkiem.Spraye powinno się stosować profilaktycznie w celu zapewnienia tego co obiecuje producent wyrobu. Gama produktów tego typu jest na prawdę duża. Na rynku mamy wiele dostępnych pozycji.Różnią się cena i składem. Jedne są bardziej naturalne a drugie bardziej skuteczne. Jest bardzo dużo zwolenników korzystania z preparatów takich jak spray do uszów. W bardzo dużej mierzy tutaj rokuje bezpieczeństwo aplikacji.Jednym z preparatów, które pomagaja usuwać woskowanie jest preparat jak Akustone.

Firma, która wyrabia produkt to Alofafarm Farmacja Polska. Akustone to wyrób medyczny, stworzony do pielęgnacji ucha. Używa się go do usuwania wydzieliny z ucha.

Akustone również pozwala usunąć korki woskowe.Jest wydawana bez recepty.Pozbawiony konserwantów oraz z dodatkiem parafiny. Jednak nadmiar, który się gromadzi bardzo często jest drażniący. Akustone to preparat, który jest zalecana w przypadku zapalenia ucha wewnętrznego. Zapalenie ucha może pojawić się jeśli często korzystasz z basenu. Utworzony z 3 olejów, które są bogate w wartości.Jego jednym z ważniejszych w składzie jest Witamina E, która pozwala zadbać o prawidłowa higienie. Posiada poręczne opakowanie wynoszące 15ml. Posiada łatwy aplikator, który pozwoli zadbać o właściwa higienie uszów. Jedno opakowanie pozwala na na ok 300 aplikacji. Produkt doskonale się sprawdzi by blokować powstawanie większej ilości woskowiny.

Opinie Akustone

Akustone opinieProdukt w intrenecie nie do końca zbiera pozytywne opinie. Na 5 gwiazdek niestety jest oceniany tylko na 1,5. Dużo użytkowników określa go jako preparat zapychający ucho. Wiele z użytkowników czekała później wizyta u laryngologa na czyszczenie ucha. Według niektórych można dostać zapalania i wcale nie opróżnia ucha. Zostawia on tłuszcz zgromadzony w uchu. Opinie akustone są średnio przychylne. Jednak same stosowanie akustone i sposób w jaki się z niego korzysta jest proste i nie wymaga dużego doświadczenia czy też nie jest problematyczne. Pompa a bardziej aplikator jest prosto wykonany, co oznacza, że nie dałoby się uszkodzić przewód słuchowy aplikując preparat. Akustone ma dobry skład. Nie zawiera konserwantów. Dodatkowo posiada bezpieczny skład, dzięki czemu można stosować go także u dzieci powyżej 3 lat. Spray nie może być aplikowany do nosa, jamy ustnej i oczu. Wiele osób jednak sobie chwali preparat za wygodę oraz dostępność. Ponieważ produkt jest wydawany bez recepty i można go dostać praktycznie wszędzie.

Efekty Akustone

Według producenta preparat pomaga rozpuścić łagodnie woskowinę nagromadzoną w uszach. Blokuje zatkanie się ucha przez wydzielający się wosk. Łagodzi bóle i podrażnienia zewnętrznego przewodu słuchowego. Akustone tworzy barierę śluzowa, która chroni przed zaleganiem wody w uchu, która może wystąpić podczas uprawiania sportu czy brania prysznica. Dzięki temu chroni przed dostaniem się bakterii oraz zarazków do środka ucha, które mogą wywołać choroby ucha bądź jakąś infekcje. Przydatny jest również dla dzieci i dorosłych, którzy posiadają aparaty słuchowe.

Podobny artykuł:  Prostonel NIE KUPUJ przed przeczytaniem recenzji! Prawdziwe Opinie

Skład Akustone

Akustone w składzie zawiera oliwę z oliwek,olel migdałowy, olej jojoba.W składzie jeszcze produkt posiada kwas octowy, woda oczyszczona,gicerol, octan sodu, chlorek
cetylopirydyniowy oraz polisorbat 80. br />

Produkt jest całkowicie bezpieczny. Oliwa z oliwek to środek dostosowany czyszczenia Natłuszcza sprawnie przewód słuchowy, nie uszkadzając go. Pomaga ona zmiękczyć wydzielinę, która utknęła w przewodzie słuchowym. Produkt jest dostępny dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią ,jednak większości przypadków warto zapytać się lekarza prowadzącego czy można stosować ten preparat.
Olej migdałowy jest używany głównie jako olejek eteryczny. W medycynie jego zastosowanie jest przeogromne. Nawilża przewód słuchowy. Dodatkowo w produkcie zastosowane zostały olejki zapachowe takie jak geraniowy i z drzewa herbacianego, które są jednocześnie naturalnymi konserwantami zapobiegającymi rozwojowi drobnoustrojów.

  • Olej z jojba jest uzyskiwanie naturalnie ,zawiera wiele cennych witamin. Zmiękcza, łagodzi oraz nie podrażnia. Można powiedzieć że działa kojąco na przewód słuchowy.
  • Parafina jest uznawana jako emolient. Posiada tłustą konsystencje, która pomaga zmiękczyć i natłuścić woskowinę uszną. Dzięki czemu szybciej wydostaje się ucha.
  • Olejek geraniowy i olejek z drzewa herbacianego są to naturalne konserwanty, które przeciwdziałają rozwojowi drobnoustrojów. Glicerol nawilża, łagodzi i koi podrażnienia, a także przyczynia się do zmiękczania czopów woskowinowych, przez co ułatwia ich usuwanie.

Organizm ludzki jest narażony na działanie wolnych rodników pochodzących na przykład żywnośći. Witamina E chroni przed wolnymi rodnikami. Hamuje utlenianie tłuszczów. Witamina w medycynie ma duże zastosowana, jest dobra na włosy czy też skórę.

Akustone nie zabiera konserwantów ani sztucznych składników.

Stosowanie Akustone

Zalegająca woskowina jest przyzwoitą pożywką dla bakterii, zwiększa się więc ryzyko zapalenia ucha , które zwykle przebiega z bólem tego narządu. Nadmiar woskowiny może powodować ból i uczucie podrażnienia. Konsekwencją może być także odczuwanie szumu w uszach czyli właśnie jak wyżej wspomniane uczucia bycia pod wodą lub nawet zawrotów głowy. Czasami pacjenci skarżą się też na kaszel.

Ze względu na wygodny aplikator, producent opisuje, iż produkt rozprowadza się równomiernie. I nie ma problemu z jego aplikacja. Nie ma również potrzeby wykładania preparatu głębiej do ucha. W celu jego napełnienia trzeba kilkukrotnie nacisnąć dozownik.
Użytkowanie jest w dużej mierzy uzależnione od problemu z jakim boryka się pacjent. Profilaktycznie zaleca się u dzieci do 3 roku jedno psiknięcie a dorosłych 2-3. Pomaga to tworzeniu się korków woskowych. Jeśli mówimy o całkowitym rozliczeniu, wtedy już potrzebna jest większa ilość psiknięć bo 3-4 a czasami nawet 5.

Dzieci nie powinny same użytkować produktu. Aby zapewnić największa ochronę powinno się wykonywać tą czynność na prawdę bardzo delikatnie. W tym celu jest potrzebna osoba dorosła, która prawidłowo zaaplikuje produkt. Aplikatorem delikatnie trzeba wykonać proces, by nie uszkodzić nic w okolicach narządu słuchowego.Po zastosowaniu aksustone nie ma potrzeby płukania/ucha wodą.

Szczególna dbałość o organ słuchu powinny osobę, które posiadają aparaty słuchowe.

Aby zachować higienę i czystość preparatu, powinno się pod ciepła bieżąca woda myć dozownik oraz następnie go osuszyć ręcznikiem papierowym. Najlepiej jeśli jeden produkt będzie używała jedna osoba, by nie roznosić bakterii. zastosowaniu butelkę zakręcić. Nie używać produktu w przypadku gdy założony jest aparat słuchowy. Należy wstrzymać się z założenia aparatu słuchowego przynajmniej godzinę od aplikacji preparatu. W przypadku, gdy po dwóch dniach stosowania preparatu nie nastąpiła poprawa lub objawy się nasiliły, a także w przypadku, gdy pojawiły się dodatkowe objawy (np. gorączka, wyciek z ucha, podejrzenie obecności ciała obcego w przewodzie słuchowym) należy skonsultować się z lekarzem.

Podobny artykuł:  Prostavin Plus kapsułki – Opinie i Efekty. Skład oraz aktualna cena

Skutki uboczne Akustone

Środka nie powinno się używać się jeśli ma się choroby związane z uszami. Środek również nie pomoże jeśli w uchu znajduje się ciało obce, które niezwłocznie trzeba wyciągnąć. Preparat również nie pomoże jeśli u osoby, której tworzy się dużo wydzieliny woskowej. Wtedy wskazanie jest skontaktowanie się z lekarzem. Spray jest wyłącznie do ucha. Nie wolno go używać do innych części ciała. Produktu nie należy stosować jeśli jest się nadwrażliwym na któryś ze składników.Nie zaleca się stosowanie go gdy występują choroby narządu słuchu.

Cena Akustone

Akustone nie posiada regularnej ceny, która w każdym miejscu jest stała. Cena jest uzależniona od miejsca w którym kupujemy produkt. Możemy nabyć go w drogeriach typu „Hebe” czy „Rossman” bądź w aptekach wszelkiego rodzaju. Cena zaczyna się od 12 zł aż do 20zł. Można również, produkt nabyć kupując go online. Jest wiele aptek internetowych bądź zwykłe Allegro. Najdroższej dostaniemy preparat na e-medest.pl, cena akustone tu wynosi 19,99. Czasami zdarzają się promocje na produkt na przykład w aptece sieci Dr.Max. Produkt ogólnie jest łatwo dostępny i cenowo wypada bardzo atrakcyjnie.

Gdzie kupić Akustone?

Akustone można kupić w różnych miejscach. Dostępność tego produktu jest bardzo duża. Więc tak na prawdę można go dostać praktycznie wszędzie. Dużym też plusem jest, że jest wydawany bez recepty, wiec nie ma problemu z kupieniem go poziomu „wejścia z ulicy”. Najczęściej i najlepiej sprawdzonym miejscem jest apteka, ze względu na sposób przechowania.Nabyć również go można w drogeriach a czasami w dyskontach sieci Zabka. Drogerie w których najczęściej można spotkać produkt to: Rossman, Hebe, Super Pharm.

Preparat powinien być przechowywany z dala od dzieci. Najlepiej tam gdzie nie ma dostępu do środka. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować produktu po upływie daty ważności. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie należy produktu przelewać do innego opakowania. Unikać kontaktu również z oczami. W razie dostania się preparatu do oczu, przemyć letnia woda. Nie używać w przypadku perforacji błony bębenkowej, otwartych ran lub kiedy w uchu znajduje się ciało obce a także równocześnie z innymi miejscowo działającymi produktami do uszu.

Opublikowane wcześniej dane produktu Akustone oparte zostały na zewnętrznych źródłach na forum, blogach z recenzjami, portalach społecznościowych i ofertach producenta z ofertami produktu. Więcej na temat można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hearing-loss/symptoms-causes/syc-20373072 oraz na https://www.healthyhearing.com/help/hearing-loss pod którym udostępniono badania i inne właściwości.

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

1 komentarz do “Akustone – opinie, skład, cena, gdzie kupić?”

  1. Przejrzałam aktualne opinie o tym Akustone na różnych forum i są one bezużyteczne. Wiele osób nie ma pojęcia co tak naprawdę komentuje. Moim zdaniem produkt nie jest wart zakupu. Co z tego, że cena jest atrakcyjna jak jakość jest słaba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *