Przejdź do treści

Adipex Retard na odchudzanie – opinie oraz efekty i skład – recenzja.

Adipex Retard

Środek produkowany i chętnie kupowany w Czechach, w naszym kraju zaś nielegalny. Adipex Retard, bo o nim mowa, to lek o działaniu odchudzającym. Ponieważ epidemia otyłości ostatnimi czasy rozprzestrzenia się niezwykle szybko, również Polki i Polacy Adipex retard na odchudzaniecoraz częściej poszukują gotowych medykamentów do walki z nadprogramowymi kilogramami. I nierzadko dowiadują się właśnie wtedy o istnieniu tego środka. W artykule wyjaśniamy, czym w istocie są tabletki na odchudzanie Adipex Retard i dlaczego nie został przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Środków Biobójczych dopuszczony do użytku na terenie Polski. Środek ten śmiało można zaliczyć do grona produktów kontrowersyjnych przez występujące skutki uboczne. Podkreślmy, że nie jest to suplement diety (czyli innymi słowy środek spożywczy mający na celu uzupełnienie diety zwykle bez skutków ubocznych przy odpowiednim stosowaniu), lecz silny lek, którego zażywanie może powodować poważne konsekwencje. Sprawdźmy zatem, na czym konkretnie zasadza się jego działanie, jakie są opinie użytkowników, jaka jest jego cena, skład oraz dawkowanie! Poniżej recenzja Adipex Retard na odchudzanie z opiniami zainteresowanych pod recenzją.


Ranking produktów na Odchudzanie - Luty 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 26.03.2024

 

Opinie o Adipex Retard

Internet pełen jest opinii na temat tego środka. Niektórzy podkreślają, że właśnie dzięki niemu pozbyli się nadprogramowych kilogramów w szybki sposób, inni jednak stanowczo przestrzegają przed stosowaniem tego środka. Podkreśla się to, że podczas jego zażywania uczucie głodu właściwie nie występuje, zatem stosujący owe tabletki nie przyjmują wtedy prawie żadnego pokarmu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka postawa powoduje wiele niedoborów pokarmowych, co skutkuje rozstrojeniem całego organizmu.

Jeśli mowa o opiniach na temat leku Adipex Retard, warto przytoczyć te traktujące o szybkości jego działania. Pojawiały się także informacje na temat tego, że mimo niedostarczania ciału pokarmu pracowało ono na pierwszy rzut oka normalnie, chęci do działania jaj najbardziej występowały. Jednak długotrwałe stosowanie tego środka wielu osobom przyniosło wyniszczenie organizmu zamiast pozytywnych skutków.

Przez niektórych jest on nazywany cudownym lekiem na odchudzanie, przez innych jednak środkiem, który w sposób fatalny wpłynął na pracę organizmów osób stosujących go nawet przez krótki czas. Pamiętajmy, że jego główny składnik wykazuje działanie silnie uzależniające. Proces termogenezy zostaje podczas jego przyjmowania znacznie nasilony, co w dużym stopniu przyspiesza przemianę materii.

Czytaj dalej: Recenzja Slimberry: Moja Opinia

Efekty Adipex Retard

W sieci pojawiają się informacje na temat tego, że osoby z dużą nadwagą albo otyłością w ciągu miesiąca stosowania leku potrafiły zmniejszyć swoja masę ciała nawet o 10-15 kilogramów, te z niewielką nadwagą odpowiednio mniej. Wedle relacji dostępnych w Internecie jego przyjmowanie w połączeniu ze spożywaniem bardzo małych ilości pokarmu nie przynosiło jednak konsekwencji w postaci braku energii czy chęci do działania. Jednak warto podkreślić, że ten stan wywołany został przez pochodną amfetaminy, a zatem środka działającego silnie i przynoszącego bardzo wiele niebezpiecznych konsekwencji.

Skład Adipex Retard

Kluczowy składnik tego leku na odchudzanie to fentermina, dokładniej żywiczan fenterminy. Jedna tabletka ma 75 mg tej substancji. To innymi słowy pochodna amfetaminy. Działanie substancji opiera się na hamowaniu łaknienia, jest więc ona nierzadko nazywana lekiem anorektycznym. Z tego właśnie powodu tabletki na odchudzanie Adipex Retard nie są dopuszczone do obrotu w Polsce.

Pozostałymi elementami składowymi leku są: utwardzony olej sojowy, wosk żółty, utwardzony olej roślinny, częściowo utwardzony olej roślinny, lecytyna sojowa, żelatyna, 85% glicerol, 70% sorbitrol, sól sodowa hydroksybenzoesanu propylu, sól sodowa hydroksybenzoesanu etylu, tlenek tytanu, mekrogol 1750, żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa, homowanilina, metoksyacetofenon.

Czytaj dalej: Recenzja Piperinox: Opinie zainteresowanych

Dawkowanie i skutki uboczne Adipex Retard

Jeśli chodzi o przyjmowanie leku, każdorazowo powinno być ono skonsultowane z lekarzem. Przypomnijmy, że lek nie jest dopuszczony do obrotu w naszym kraju i określono jego działanie jako niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Z dostępnych w ulotce informacji wynika, że lek przyjmować należy raz dziennie. Jedna tabletka powinna zostać spożyta godzinę przed śniadaniem lub godzinę po nim. Niedopuszczalne jest kruszenie leku czy jego przełamywane, bowiem substancje aktywne mogłyby wtedy zadziałać w sposób niepożądany. Okres przyjmowanie produktu powinno się jednak ograniczyć do minimum, bowiem im jest on dłuższy, tym większe jest prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych tego konsekwencji.

Do skutków ubocznych stosowania leku Adipex Retard zaliczamy między innymi: biegunkę, zaparcia, drażliwość, zwiększone ciśnienie krwi czy zawroty głowy. Mowa także o tych rzadszych i poważniejszych. Wspomnieć należy choćby o omamach, nerwowości, nieregularnym i przyspieszonym biciu serca albo niemającym żadnego konkretnego powodu gniewie. Producent podaje również listę efektów ubocznych występujących niezwykle rzadko, należą do nich między innymi: niewyraźne mówienie, bardzo silne bóle głowy, osłabienie jednej strony ciała czy zmiany widzenia. W niektórych przypadkach przyjmowanie leku doprowadzić może nawet do śmierci.

Cena Adipex Retard

Jak już wspominaliśmy, wspomniane tabletki na odchudzanie nie są w naszym kraju dostępne w obiegu. Można zakupić je jedynie nielegalnie, średnia jego cena to 150-160 złotych za jedno opakowanie zawierające 30 tabletek.

Gdzie kupić Adipex Retard?

Dostępny jest on w sieci (nielegalnie, co warto podkreślić raz jeszcze). W Czechach i Malezji można go zakupić legalną drogą, jeśli ma się receptę wystawioną przez lekarza.

Czytaj też: BioSlimin - Opinie produktu na Odchudzanie >>

Monika Wieckowska

✓ Zweryfikowany
Monika Wieckowska

Licencjonowany dietetyk, ukończony kierunek na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Trener personalny.
Zainteresowania: Dietetyka i odchudzanie.

15 komentarzy do “Adipex Retard na odchudzanie – opinie oraz efekty i skład – recenzja.”

 1. Ja osobiście bym uważała na ten Adipex Retard, bo jest zabroniony w Polsce. Nie bez powodu jak widać. Już kiedyś poznałam szczegóły o tym.

 2. Wydaje się być dobry, ale martwią mnie te skutki uboczne. Poza tym już nie da się tego kupić w Polsce. Niby w Czechach, ale trochę się wystraszyłam więc daruje sobie coś takiego. Ja chcę o siebie dbać a nie kosztem zdrowia się odchudzić. Jak ktoś uważa inaczej, niech się zastanowi, bo dla mnie to bezsensu dbać o siebie a jednocześnie brać coś takiego.

 3. No cóż dla sprostowania Adipexu nie da się już kupić w Czechach, bo tam również został wycofany. Adipex jest skuteczny, hamuje łaknienie, lekko pobudza organizm, tak więc kawa nie jest już potrzebna.

 4. Adipex znam już od bardzo dawna i muszę przyznać, że ma on swoje wady jaki i zalety. Biorę dwie tabletki co dwa/trzy dni zawsze o 11. Wcześniej brałam z samego rana, ale często późnym wieczorem dopadał mnie głód. Działanie odczuwam po 2/3 godzinach od zażycia. Przyśpieszone tętno, przypływ energii, drżenie rąk, suchość w ustach. Muszę wtedy zacząć coś robić – siłownia, rower, sprzątanie bo rozpiera mnie energia. Po kilku godzinach (wieczorem) dopada mnie zmęczenie, jeśli chcę to przetrwać wypijam mącną kawę i działam dalej. Przez cały czas nie odczuwam głodu. Mogę nawet powiedzieć, że samo patrzenie na jedzenie przyprawia mnie o mdłości.
  Taki stan utrzymuje się u mnie przez dwa/trzy dni. Niestety także w nocy – często czuję się zmęczona, ale gonitwa myśli i energia nie dają mi zasnąć. Wypijam wtedy lampkę wina (gdy prawie nic nie jesz, alkohol szybko działa) i zasypiam.
  Niestety organizm szybko się przyzwyczaja i tabletki przestają tak dobrze działać. Dlatego robię przerwę, ok. dwóch tygodni.
  Ważne jest, aby się wtedy bardzo pilnować bo mogą zdarzyć się napady głodu!
  Bardzo ważne jest także jedzenie – nawet jeśli nie mamy na to ochoty musimy coś w siebie wcisnąć!!!
  Przez pierwszy tydzień nic nie jadłam i niestety traciłam przytomność a moje wyniki bardzo się pogorszyły. Teraz staram się jeść syte i bogate w witaminy śniadanie i wszystko jest ok.
  Ogromnie ważne jest picie wody!!! 2l to za mało! Adipex strasznie odwadnia organizm, dodatkowo brak jedzenia może skończyć się tragedią!

  Branie tabletek z głową, nawadnianie organizmu, jedzenie i ROBIENIE TYGODNIOWYCH PRZERW przyniosą efekty!

  Nie polecam długoterminowej kuracji!
  Skutki uboczne są wtedy bardzo wyraźne:
  – uczucie zdenerwowania
  – stany depresyjne
  – agresja
  – problemy z koncentracją
  – szara i zmęczona skóra
  – wypryski!
  – problemy ze snem

 5. Ja wam opowiem swoją historię . Ważyłem 105 kg przy 172 cm wzrostu. Stosowałęm ADIPEX około 7 lat temu . Brałem codziennie 1 tabletka dziennie. Brałem przez 25-30 dni (bo tyle było chyba w 1 listku wtedy o ile pamiętam a zazwyczaj w niedziele robiłem sobie przerwe ) po tych 25-30 dniach robiłem 3 tygodnie przerwy i pózniej znowu 1 listek. Wszystko trwało 2-5, 3 miesiące . Oczywiście wprowadziłem sobie Rano lub wieczorem spacer 5 km (spokojny 1 h spacer) i plus 2-3 razy w tygodniu basen. Na mnie podziałał bardzo dobrze. Zero skutków ubocznych itd.Nic mnie nie bolało i nie dolegało. Co ważne : Piłem dużo wody i mimo że mi się nie chciało jeśc to dobrze jedną kanapkę z ogórkiem,pomidorem lub jakiś owoc zjeść.
  Ja np.przegryzałem sobie i jadłem gruszki jabłka , ogórek zielony i rzodkiewki a rano jedną kanapkę (zamiast 4 tak jak kiedyś) i dużo dużo wody żeby żołądek zapełnić .Schudłem 15 kg i ważyłem 90 kg. Po kuracji przytyłem około 2-3 kg i trzymałem taką wagę przez około 5 lat. Póżniej przez mój leniwy styl życia i jedzenie znowy zaczęło wchodzić .
  I zaćżąłem szukać. Na szczęście znalazłem ale niestety trzeba uważać ponieważ dużo oszustów. Ja polecam oczywiście zawsze zamawiać płatność przy odbiorze z możliwością sprawdzenia zawartości. Osoba która mi pisze że ma towar ale najpierw kasa i dopiero wysyła i koniecznie przedpłata to od razu odpuszczam. Raz mi ktoś wysłał jakieś stare pudełka, bo myślał że nie sprawdze zawartości więc sprawdzajcie. Nie zgadzajcie się na przedpłaty , zaliczki itd. Jak ktoś
  Jak ktoś ma prawdziwy towar i zależy na sprzedaży to się spokojnie zgodzi na moją wersję . Ja tak zrobiłem tym razem. Na efekty musze poczekać bo dopiero zaczynam. Mam nadzieję że moja opinia się komuś przyda.

 6. Ten Adipex powoduje niemiłe skutki uboczne. Kiedyś chyba był legalny, teraz nie jest i szczerze pisząc, to wolę zdecydowanie zdrowsze sposoby niż niszczyć swój organizm.

 7. Gabriela Czarnota

  Komentarze, które w ostatnim czasie publikowane są w celu sprzedaży tego leku są przeze mnie usuwane. To też ostrzeżenie dla osób, które tworzą fikcyjne dyskusje w celu promocji miejsca sprzedaży tego leku niewiadomego pochodzenia.

  Przy okazji prośba do osób, które naprawdę są zainteresowane tym lekiem:
  Uważajcie na tego typu tabletki. Ich skład może tylko zaszkodzić zdrowiu. Czyż własne zdrowie nie jest ważniejsze od szczupłej figury?

 8. Jestem zainteresowana, podasz namiar? Brałam 3 lata temu, rewelacja. Niestety po operacji nogi, braku ruchu znów przytylam ?

 9. A ja osobiście przestrzegam przed tym lekiem skutki uboczne są bardzo duże po za tym nigdy nie będziemy mieć pewności skąd tak naprawdę pochodzi i co zawiera w składzie stosowałam prawie 3mc i nigdy więcej w ciągu tego czasu schudłam 7kg ale zaczęły się problemy że zdrowiem i trwają do chwili obecnej mimo że leku nie biorę od 8mc Po odstawieniu efekt jojo .

 10. Witam serdecznie czy ktos moze mi powiedzieć gdzie moge kupic ten lek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *